22.5 C
İstanbul
Pazartesi, Ekim 2, 2023

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı yayınlandı

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı tekstil makinelerinin...

Sun Tekstil kapasitesini %15 artırıyor 

Türkiye’nin konfeksiyon üretimi ve ihracatında lider firmalar...

Türk tekstil ihracatı yılın ilk yarısını düşüşle kapattı 

Dünyanın en büyük tekstil ihracatçıları arasında yer...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Arjantin, KARL MAYER ile denim üretecek

TerbiyeArjantin, KARL MAYER ile denim üretecek

- Terbiye Haber Sponsoru -

KARL MAYER, Arjantin pazarında ilk indigo boyama ünitesi satışını ENOD S.A.’ya yaptı. La Rioja merkezli şirket, ulusal CLADD grubunun şirketinin mevcut fabrikasını 10.000 m2’lik yeni bir depo ile genişlettiği ve dokuma için yeni bir üretim alanı inşa ettiği yatırım projesinin bir parçası olarak PRODYE-S® indigo boyama makinesini tedarik etti. Bu kapsamlı proje çerçevesinde, 36 milyon dolar değerinde yapılan harcama yaklaşık 330 doğrudan istihdam yarattı.

ENOD, Mauricio Macri’nin dört yıllık (2015-2019) başkanlık dönemindeki ekonomi politikalarına karşı kendi stratejisini oluşturan şirketler arasında yer alıyor. 2019 yılında Arjantin Üretim Bakanlığı, yerli tekstil üreticilerine üretimlerini Vietnam ve Çin’e taşımalarını ve kendi markaları altında üretilen malları yeniden ithal etmelerini tavsiye etmesine rağmen, ENOD risk alarak yatırım yapmayı tercih etti.

Bu genişlemeye yönelik adımının önemi, yeni işlem birimlerinin açılışı için yapılan kutlamalar sırasında öne çıkan konuşmacılar tarafından gösteriliyor. 2019 yılından bu yana Arjantin başkanı olan Alberto Fernández, 30 Haziran 2022’de etkinliğe katılanlar arasında yer aldı.

KARL MAYER PRODYE-S®, ENOD fabrikasında

KARL MAYER ile ülkede ayda 1,4 milyon metre kumaş üretilecek

ENOD’un yeni dokuma fabrikası, eyalet hükümetinden geri alınan ARISCO fabrikasının bir mülküne yatırım yapılarak oluşturuldu. Fabrika, dokuma konfeksiyon kumaşları üretim kapasitelerinin yanı sıra bir indigo boyama tesisini de içeriyor. Firma, La Rioja’ya denim çözgü hazırlama için gerekli tesis teknolojisini, bir PROSIZE® haşıl makinesi ve PRODYE-S® indigo boyama makinesi ile KARL MAYER’den tedarik etti. Denim sektöründe en çok satanlar arasında yer alan iki makine, fiyat-performans oranıyla dikkat çekiyor.

KARL MAYER Group’un denim uzmanı Stefano Agazzi, teknolojileriyle müşterilerinin pazar genişlemesine ve ülke ekonomisinin güçlenmesine katkıda bulunmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Yeni son teknoloji kapasiteler ile denim üretimi ülke içinde gerçekleştirilebildiği için artık bu noktadaki ithalat zorunluluğu ortadan kalkıyor. 102 dokuma makinesinin ayda 1,4 milyon metre kumaş üretmesi ve boyama tesisinde 1 milyon metre kumaş boyanması bekleniyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler