23.2 C
İstanbul
Salı, Eylül 27, 2022

Giriş Yap / Kayıt ol

Tekstil sektöründe beklentiler ilk kez düşüşte

Mayıs 2021’den bu yana firmalarla iş durumları,...

Ulucak Höyüğü ve tekstilde geleneğin keşfi

M.Ö. 6800 yıllarına uzanan geçmişiyle en eski...

Archroma ve Huntsman Textile Effects birleşiyor

Sürdürülebilir özel kimyasallar ve çözümlerde önde gelen...

Avrupa tekstil sektörü enerji krizi karşısında alarmda

Rusya ve Ukrayna savaşı ile birlikte doğal...

ATA Freight tekstile özel lojistik çözümler sunuyor

Yenilikçi ve tam entegre tedarik zinciri çözümleri...

Kordsa yılın ilk yarısında 61 milyon dolar net kar elde etti

Lastik, inşaat ve kompozit güçlendirme çözümlerinin güçlü...

Arjantin, KARL MAYER ile denim üretecek

TerbiyeArjantin, KARL MAYER ile denim üretecek

- Haber Sponsoru -

KARL MAYER, Arjantin pazarında ilk indigo boyama ünitesi satışını ENOD S.A.’ya yaptı. La Rioja merkezli şirket, ulusal CLADD grubunun şirketinin mevcut fabrikasını 10.000 m2’lik yeni bir depo ile genişlettiği ve dokuma için yeni bir üretim alanı inşa ettiği yatırım projesinin bir parçası olarak PRODYE-S® indigo boyama makinesini tedarik etti. Bu kapsamlı proje çerçevesinde, 36 milyon dolar değerinde yapılan harcama yaklaşık 330 doğrudan istihdam yarattı.

ENOD, Mauricio Macri’nin dört yıllık (2015-2019) başkanlık dönemindeki ekonomi politikalarına karşı kendi stratejisini oluşturan şirketler arasında yer alıyor. 2019 yılında Arjantin Üretim Bakanlığı, yerli tekstil üreticilerine üretimlerini Vietnam ve Çin’e taşımalarını ve kendi markaları altında üretilen malları yeniden ithal etmelerini tavsiye etmesine rağmen, ENOD risk alarak yatırım yapmayı tercih etti.

Bu genişlemeye yönelik adımının önemi, yeni işlem birimlerinin açılışı için yapılan kutlamalar sırasında öne çıkan konuşmacılar tarafından gösteriliyor. 2019 yılından bu yana Arjantin başkanı olan Alberto Fernández, 30 Haziran 2022’de etkinliğe katılanlar arasında yer aldı.

KARL MAYER PRODYE-S®, ENOD fabrikasında

KARL MAYER ile ülkede ayda 1,4 milyon metre kumaş üretilecek

ENOD’un yeni dokuma fabrikası, eyalet hükümetinden geri alınan ARISCO fabrikasının bir mülküne yatırım yapılarak oluşturuldu. Fabrika, dokuma konfeksiyon kumaşları üretim kapasitelerinin yanı sıra bir indigo boyama tesisini de içeriyor. Firma, La Rioja’ya denim çözgü hazırlama için gerekli tesis teknolojisini, bir PROSIZE® haşıl makinesi ve PRODYE-S® indigo boyama makinesi ile KARL MAYER’den tedarik etti. Denim sektöründe en çok satanlar arasında yer alan iki makine, fiyat-performans oranıyla dikkat çekiyor.

KARL MAYER Group’un denim uzmanı Stefano Agazzi, teknolojileriyle müşterilerinin pazar genişlemesine ve ülke ekonomisinin güçlenmesine katkıda bulunmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Yeni son teknoloji kapasiteler ile denim üretimi ülke içinde gerçekleştirilebildiği için artık bu noktadaki ithalat zorunluluğu ortadan kalkıyor. 102 dokuma makinesinin ayda 1,4 milyon metre kumaş üretmesi ve boyama tesisinde 1 milyon metre kumaş boyanması bekleniyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler