4.7 C
İstanbul
Çarşamba, Mart 29, 2023

Giriş Yap / Kayıt ol

Küresel alıcılar Türkiye hazır giyim sektörüne desteğini açıkladı

Türkiye hazır giyim ve tekstil sektörünün deprem...

Haliç Üniversitesi öğrencilerine HEFA Tekstil’de staj imkanı

Türkiye’nin önemli vakıf üniversitelerinden Haliç Üniversitesi ve...

TGSD, Adıyaman’da konteyner kent projesini başlattı

Deprem bölgesine kısa, orta ve uzun vadeli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Avrasya Dijital yeni teknolojileriyle FESPA Eurasia’da ilgi odağı oldu

BaskıAvrasya Dijital yeni teknolojileriyle FESPA Eurasia’da ilgi odağı oldu

- Haber Sponsoru -

2020 yılında Uras Kimya ile iş birliği sonucunda kurulan ve 20 yıllık iş tecrübesi ile dijital tekstil baskı alanında faaliyet gösteren Avrasya Dijital, dijital baskı makineleri, dijital baskı boyaları, süblimasyon transfer kağıtları ve pres koruma kağıtlarından oluşan ürün yelpazesini FESPA Eurasia 2022’de tanıttı. Stantlarında yeni teknolojileri/çözümleri sergilediklerini söyleyen Avrasya Dijital İş Geliştirme Müdürü Talat Doğrul, ziyaretçi ilgisinden oldukça memnun kaldıklarını ve fuar boyunca çok sayıda makine satışı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Bu yıl FESPA Eurasia fuarına Avrasya Dijital olarak ilk katılımları olduğunu ifade eden Doğrul, ziyaretçiler tarafından stantlarına oldukça üst düzey bir ilgi gördüklerini dile getirdi. Fuar boyunca çok sayıda yerli ve yabancı müşteriyi ağırladıklarını kaydeden Doğrul; Romanya, Filistin, Lübnan, Tunus, Fas ve Cezayir’den olmak üzere yabancı müşterinin ağırlıkta olduğunu aktardı.

Avrasya Dijital İş Geliştirme Müdürü Talat Doğrul

“Avrasya Dijital olarak fuarda 20-25 adet yeni DTF makine satışı gerçekleştirdik”

Avrasya Dijital olarak ilk kez katıldıkları FESPA Eurasia fuarında yeni teknolojileriyle yer aldıklarını hatırlatan Talat Doğrul detayları şu şekilde aktardı: “Biz endüstriyel görünümlü i3200 kafaları, sarım sisteminden makinenin gövdesine kadar endüstriyel grubuna uyarladık. Bunlar baskı ve metrekare olarak çoğu makineden daha hızlı. Bunun dışında, DTF (Direct Transfer Film) dediğimiz pet film üzerine baskı yapan makinelerimizi tanıttık. Bunlarda 3 format oluşturduk. Uzun format 4 kafa, kısa format 2 kafa ve kompakt model dediğimiz tek başına bir fabrika gibi çalışan bir modelimiz var. Üretimin tamamını sessizce tek başına gerçekleştiriyor. Bu fuarda da bu tip ve bu hızdaki makineler sadece bizde bulunuyor. Fuarda 20-25 adet yeni DTF makine satışı gerçekleştirdik.”

Avrasya Dijital yeni teknolojileriyle FESPA Eurasia’da ilgi odağı oldu

“Yerli üretimimiz olan boyalarımızı dünyaya Türk Malı olarak duyurmak istiyoruz”

Fuarda, DTG (Direct to Garment) pamuk kumaşın üstüne direkt baskı için Ricoh GH2220 kafa modeline sahip tek tablalı yeni makinelerini de tanıttıklarını söyleyen Talat Doğrul, bunun Fuji kafalı çift tablalı versiyonunu da ürettiklerini ve onu da FESPA GPE 2023 fuarında sergileyeceklerini belirtti. Uras Grubu olarak Milano’da düzenlenecek olan ITMA 2023 fuarına da katılacaklarını açıklayan Doğrul, burada Türkiye’de İstanbul’da üretilen yeni yerli ahtapot emprime baskı makinelerini tanıtacaklarını söyledi. Tüm ürünlerinin yerli olduğunu ve bunları Türk malı olarak dünyaya duyurmak istediklerini belirten Doğrul sözlerini şöyle noktaladı:

“Şu anda 45-50’ye yakın ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Daha başka ülkelere de ulaşmak istiyoruz ve bulunduğumuz pazarlarda satış alanlarımızı genişletmeyi hedefliyoruz. Şu anda Uras Co firması Meksika’da yeni bir oluşum içerisinde bulunuyor. Meksika’nın yanı sıra Amerika, Houston’da da bir şirketimiz kuruldu. Bu çalışmalarımız ve hedefimiz doğrultusunda, organizasyonlar ve fuarlara katılmak ve yeni müşterilerle bir araya gelmek bizler için büyük önem taşıyor.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler