11.6 C
İstanbul
Cumartesi, Aralık 3, 2022

Giriş Yap / Kayıt ol

Türk tekstil ihracatında artış oranları azalmaya devam ediyor

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nin (İTHİB)...

Tekstil endüstrisinde beklentiler olumsuza döndü

Eski adıyla ITMF Corona Anketi olarak bilinen...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Brinter yeni medikal baskı kafası Visco Bio ile atığı azaltıyor

BaskıBrinter yeni medikal baskı kafası Visco Bio ile atığı azaltıyor

- Haber Sponsoru -

Finlandiya merkezli biyobaskı startup’ı Brinter, kendi biyo-yazıcıları için yeni ekstrüzyon bazlı Visco Bio medikal baskı kafasını piyasaya sürdüğünü duyurdu. Pazara yenilikçi teknolojiler sunan Puredyne ile yakın iş birliği içinde pazara sunulan yeni modüler baskı kafaları, pahalı tıbbi sınıf malzeme atığının minimum seviyeye indirilmesine olanak tanıyor. Dispersiyon için daha fazla malzeme çeşitliliği, sürekli ve hassas bir baskı işlemiyle tekrarlanabilirlik sunan Visco Bio baskı kafaları, malzeme başına tek bir kartuş kullanılması nedeniyle sıfır çapraz kontaminasyonu ifade ediyor. Dispersiyon geometrisi sayesinde, her zaman devir başına sabit bir hacim iletimi sağlanarak, hassas bir şekilde uygulanırken, bu şekilde neredeyse sıfır malzeme atığı (dead volume) elde edilebiliyor. Visco Bio ayrıca, programlanabilir geri emme, temiz başlangıç ​​ve bitiş noktaları sağlıyor.

Brinter yeni medikal baskı kafası Visco Bio ile atığı azaltıyor

Visco Bio kişiselleştirilmiş tedavilerin baskısında yeni bir adım

Brinter CEO’su Tomi Kalpio; “Bu baskı kafasının pazara sunulması, örneğin aralık ayında yayınladığımız dezenfekte edici mavi ışık modülüyle birlikte kullanılan malzeme başına tek kartuş kullanımıyla çapraz kontaminasyon olmaması nedeniyle, İyi Üretim Uygulamalarına (GMP) yönelik temel gereksinimlerin karşılandığı anlamına geliyor” dedi. Kalpio benzer şekilde, araştırmacıların, ilaç endüstrisinin ve üniversitelerin, sürekli ve hassas baskı süreçleri sayesinde artan baskı sonuçlarının tekrarlanabilirliğinden faydalandığını belirtti. Teknolojinin pratik uygulamalarının, Brinter’in bilimsel keşif ve biyo-üretim sürecini kısaltarak ve verimliliğini artırarak yaşam kalitesini iyileştirme vizyonuyla uyumlu olduğunu aktaran Kalpio; “ Bu, kalp ve böbrek gibi insan organlarının yanı sıra kanser araştırmaları ve ilaç testleri yoluyla daha kişiselleştirilmiş tedavileri baskı makinesinde üretme tutkusunu ileriye taşıyor” ifadelerini kullandı.

Brinter’in modüler biyo-yazıcısı Brinter One, çok malzemeli ve son derece karmaşık doku yapılarını üç boyutlu (3D) olarak basabiliyor ve biyobaskı için gereken tüm temel özellikleri karşılıyor. Canlı hücreli sıvılar ve hidrojeller, biyo-macun, bağlayıcı malzemeli metal ve plastik dahil pek çok sert ve yumuşak malzemeye baskı yapabilen biyo-yazıcı, dakikalar içinde farklı bir laboratuvarda veya temiz odada kolayca paketlenip kurulabiliyor.

Brinter’in kendileri için, birkaç yıldır yakın temas halinde oldukları yenilikçi ve güçlü bir partner olduğunu dile getiren Puredyne İş Geliştirme Müdürü Felix Gruber, Puredyne® baskı kafasının ilgili aşamalı boşluk teknolojisi ile ekstrüzyon bazlı biyo-baskıda tamamen yeni bir hassasiyet sağladığını aktardı. Gruber ayrıca, çözümlerinin operatöre düşükten yükseğe viskoziteli biyo-malzemelerin işlenmesinde gerekli proses ve malzeme esnekliğini sunduğunu sözlerine ekledi.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler