Brückner’in Gelişmiş Terbiye Çözümleri ITMA 2019’da

Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.
Ana Sayfa » Terbiye » Brückner’in Gelişmiş Terbiye Çözümleri ITMA 2019’da

Brückner Gelişmiş Terbiye Çözümleri ITMA 2019’da
Brückner Gelişmiş Terbiye Çözümleri ITMA 2019’da

Brückner gelişmiş terbiye çözümleri ITMA 2019’da. Tekstil terbiyesine dönük 70 yıllık başarılı bir geçmişe sahip olan Brückner, ITMA 2019 fuarında zengin ürün gamından gelişmiş örnekleri sergileyecek. Daha fazla otomasyon ve Endüstri 4.0 olanakları sunan bu çözümler, tekstil üretiminde kalite ve verimlilik artışına odaklanıyor.

İnavosyonla dolu 70 yılı geride bırakan Brückner, ITMA 2019 fuarında Salon H1 Stant A203’te endüstriyle buluşacak. Firma ağ yapılı malzemelerin kurutma, kaplama ve terbiye işlerinde çalışan tüm şirketler için dünya çapında bir teknoloji partneri olarak biliniyor. Giyim kumaşlarından nonwovenlara, halıdan, cam veya kaplamalara kadar Brückner teknolojileri ile işlenecek malzeme çeşitliliği hiçbir zaman sınırlı kalmadı.

Günümüzde artık sadece makineler değil, otomasyon ve kontrol sistemleri ana konuyu oluşturuyor. Dijitalleştirme ve Endüstri 4.0 konusu, verimliliği artırmak, kaynak kullanımını azaltmak ve kaliteyi artırmak için tamamen yeni olanaklar sunuyor. Ek olarak, artan vasıflı işçi eksikliği sıkıntısı daha akıllı yazılımlarla çözülebilir.

Brückner, son yıllarda bu alanda çok yatırım yaptı, geliştirdi ve uyguladı:

  • Akıllı yardım sistemleri, arka planda makine ayarlarını izler ve makine operatörüne, sistemi daha verimli bir şekilde çalıştırma ve daha az kaynak tüketme hakkında bilgi sağlıyor. Çalışmalar, üretim parametrelerinin optimize edilmesinin üretim hızını % 40’a kadar artırabileceğini ve/veya enerji tüketimini % 30’a kadar azaltabileceğini gösteriyor.
  • Yeni geliştirilen bir simülasyon aracı, mevcut reçeteleri optimize etmeye yardımcı oluyor. Ayarlanacak birçok makine parametresi, temel ihtiyaçlara indirgendi ve gelecekte tekstil anahtar verisine dayanarak otomatik olarak hesaplanabiliyor.
  • Servis için, makine operatörünün veya bakım departmanının proaktif olarak servis talimatlarını bir kayıt defterinde izlenebilecekleri yeni bir bakım aracı bulunuyor. Gelecekte, yeni geliştirilen bir çevrimiçi servis platformu, müşterilerimizin tüm servis taleplerini destekleyecek. Teknisyenler, kısmen artırılmış gerçeklikle, doğrudan video konferans aracılığıyla müşteriyle iletişim kurar. Devre şemaları veya bakım kılavuzları gibi belgeler birlikte görüntülenebilir ve açıklanabilir, yedek parçalar doğrudan sipariş edilebilir. Düzenli bakım işlemleri için, fotoğraf veya video illüstrasyonları yerel dilde saklanabilir. Teknik arıza süreleri bu yeni sistemler tarafından önemli ölçüde azaltılabilir. Bu, sistem kullanılabilirliğini ve böylece verimliliği arttırıyor.
  • Daha yüksek seviyedeki kontrol istasyonu veya ERP sistemleri ile makine verilerinin değişimi, OPC-UA ile kolayca mümkündür. Bu, tekstil fabrikasındaki işlemleri rasyonalize etmeye ve kaliteyi izlemeye olanak sağlıyor.

Denim alanına önemli yatırım yapıldı

Otomasyon alanındaki bu çabalara ek olarak Brückner, deneyimlerinin ve ürün portföyünün çeşitliliğini de gösterecek. Bu çeşitlilik ve danışmanlık yetkinliği, uzun yıllardır süren inovasyon üzerine inşa edilmiştir.

Örneğin, BRÜCKNER, denim sektörüne çok yatırım yaptı ve personelini de artırdı. Alman pazar lideri, pigment boyama, sentetik reçine terbiye ve kaplama için entegre terbiye sistemleri sunuyor. Giriş aşamasından tüm bileşenler, fular, IR ön kurutucu, minimum uygulama ünitesi, kaplama ünitesi, ram, kürleme / hotflue, soğutmadan çıkış aşamasındaki tüm bileşenlere tüm çözümler, pazar lideri ve sistem tedarikçisi Brückner tarafından tedarik edilebiliyor.

Kumaşın her iki tarafının üst boyama veya terbiye işlemleri genellikle Brückner fuları ile yapılır. Minimum uygulama birimi ile tek taraflı işlevselleştirme veya boyama gerçekleştirilir. Özellikle dikkat çeken husus, minimum uygulama teknolojisi ile ekonomik terbiyedir ve denim kumaşların terbiyesindeki bir diğer önemli bileşeni, kendini kanıtlamış olan Brückner Sanfor serisi POWER-SHRINK bu fuarda sergilenecek.

Brückner Gelişmiş Terbiye Çözümleri: kesintisiz kurutma

Brückner sürekli boyama alanında yeni konseptler sunuyor. Kesintisiz olarak geliştirilen POWER-INFRATHERM IR ön kurutucusunun 5 saniyeden daha az ısıtma ve soğutma süresi söz konusu. Özel metal elyaftan yapılmış şeritsiz kurutma brülörü segmentleri ve yüksek sıcaklık kontrol aralığı, tutarlı ve yeniden üretilebilir yüksek kumaş kalitesini garanti eder.

Brückner POWER-COLORTHERM Hotflue, kumaşın tüm kamaralar boyunca eşit bir şekilde kurumasını sağlar. Daha geniş bir makinede tülbent şeklindeki dar kumaşların bile, boyama sonuçları en optimal seviyededir. Simetrik tasarım ve invertör kontrollü fanlar sayesinde, üst ve alt nozüllerdeki düzgün hava dağılımı, mekanik kanatlar aracılığıyla hacim ayarı yapar. Opsiyonel olarak, hassas kumaşlarla (şerit saten / perdelik / atkı-elastik kumaş) kırışıksız kullanım ve ayrıca yüksek etkili, tam otomatik bir rulo temizleme sistemi olan patentli, tahrikli özel yayma silindirleri bulunuyor.

Brückner Gelişmiş Terbiye Çözümleri: ram konusunda yeni çözümler

Brückner’in ayrıca çok katmanlı ramlar alanında da yeni bir çözüme sahip. Çok katmanlı ramlar çoğunlukla dar alanlarda kullanılıyor. Dokuma veya boyutsal olarak stabil örme kumaş, nonwoven, iğne keçesi, teknik tekstiller veya yün endüstrisi terbiye işlemleri için uygundurlar. Yeni Brückner POWER-FRAME VNE çok katmanlı ramında giriş ve çıkış makinenin aynı tarafında olduğu için yalnızca bir makine operatörü gerekir. Bu hem iki hem de altı kumaş geçişi olan versiyon için geçerlidir.

Yeni VNE makine konsepti, küçük bir zeminde veya çok sınırlı bir alanda uzun bir hava emiş bölümünde mümkün olan en yüksek güç yoğunluğunu sunuyor. Kurutucu, Brückner’in patentli splitflow hava sirkülasyon sistemi ile donatılmıştır ve her bir yarım bölmedeki değişen düzen ek olarak kumaşın optimum ve düzgün hava sirkülasyonu ve ısıl işlem görmesini sağlar. Diğer bir avantaj, çok katmanlı ramın tamamen yağsız kumaş taşıma zinciridir, çünkü bu versiyonda kurutucunun iç kısmında kesinlikle yağ yoktur.

Tekstil Terbiye Haberleri

Sürdürülebilir denim için Monforts ve müşterileri hemfikir

Monforts teknolojileri kullanıcıları sürdürülebilirlik konusunda firmayla aynı vizyonu paylaşarak sürdürülebilir kumaş üretiminde önemli ve öncü çalışmalara imza atıyor. Farklı ülkelerden...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied