Chomarat Yeni Nesil Karbon Kumaşlar Geliştiriyor

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...

Pazar dengeleri bozulurken konfeksiyon ve tekstil sektörü yolunu arıyor

Covid-19 pandemisinin getirdiği kapanma ve evden çalışma gibi yeni koşullar, hazırgiyim ürünlerine olan talebi önceki döneme göre azalttı. Buna...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Chomarat, havacılık ve otomotiv pazarları için daha yüksek performanslı ve daha fazla rekabetçi kompozitler için yeni nesil çok eksenli karbon kumaş geliştiriyor.

Uluslararası tekstil grubu Chomarat, yenilik stratejisini geliştiriyor ve çeşitli projelerde yer alıyor; Sheffield Üniversitesi’nde (İngiltere) Gelişmiş Üretim Araştırma Merkezi’ne (AMRC) katıldı. Yüksek performanslı, yüksek verimli çok eksenli karbon kumaşlara odaklanmış olan NCF HP2 ortak projesine sponsor oldu.

Chomarat Yeni Nesil Karbon Kumaşlar Geliştiriyor
Chomarat Yeni Nesil Karbon Kumaşlar Geliştiriyor

AMRC’ye katılan ilk tekstil üreticisi olan firma, kompozit endüstrisinin metalik çözümler karşısında daha rekabetçi olmasına yardımcı olmak için geleceğin teknolojilerini ve üretim süreçlerini geliştiriyor.

Chomarat Group Müdürü Michel Cognet; “Günümüzde kompozitler teknik performanslarını birebir gösterdi, teknik ve ekonomik açıdan da uygunluklarını göstermeliyiz. AMRC’ye katılmak bize vizyonumuzu ilerletme ve aynı zamanda Boeing, Rolls-Royce ve Airbus gibi anahtar oyuncularla geleceğin teknolojilerini geliştirme fırsatı sağlıyor.” dedi.

Bu şekilde, Grup, yenilik stratejisini son derece stratejik olan otomotiv ve havacılık sektörlerinde uyguluyor. Güçlendirme sayesinde, yüksek üretim oranları ile uyumlu kompozit arayışını ileriye götürüyor.

Chomarat NCF HP2 : Yeni nesil karbon tekstilleri icat etmek

Firma havacılık ve otomotiv endüstrileri için termoset kompozisyon parçaları üretmek için kullanılan tekstil prosesleri ile birlikte yeni nesil çok eksenli karbon kumaşları geliştirmek için ortak NCF HP² projesi için Solvay, Mécanium ve Nantes Üniversitesi’ni bir araya getirdi.

Firma 4 milyon Euro bütçesi olan ve Techtera, Axelera ve Viameca rekabetçi kümelerden onay alan projeye sponsorluk yapıyor.

Chomarat Group R&T Müdürü Philippe Sanial şunları söyledi; “Partnerlerimizle 42 aylık bir maceraya başlıyoruz. Grubumuz, işbirlikçi projelerde gerçekleşen çapraz gelişime büyük değer veriyor. Bu, yenilik stratejimizin ayrılmaz bir parçasıdır. Geliştirilen çözümler, havacılık ve otomotivde öncelikli kriterler olan mekanik özellikler, ağırlık azaltma ve maliyet etkinliği açısından yanıt verecek.”

R&T Müdürü Philippe Sanial şunları söyledi; “Partnerlerimizle 42 aylık bir maceraya başlıyoruz. Grubumuz, işbirlikçi projelerde gerçekleşen çapraz gelişime büyük değer veriyor. Bu, yenilik stratejimizin ayrılmaz bir parçasıdır. Geliştirilen çözümler, havacılık ve otomotivde öncelikli kriterler olan mekanik özellikler, ağırlık azaltma ve maliyet etkinliği açısından yanıt verecek.”

Teknik Tekstiller Haberleri

TUSAŞ havacılık endüstrisi için yeni kompozit tesisini açtı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin (TUSAŞ) Ankara Kahramankazan’daki yerleşkesinde açtığı yeni kompozit tesis sahip olduğu son teknolojiyle, Türk...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied