15.7 C
İstanbul
Cuma, Aralık 1, 2023

Itema ve Tofflon’un ilaç sektöründeki yeni ortak girişimi: Tofflonit 

Gelişmiş dokuma çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçilerinden...

İlave Gümrük Vergileri hazır giyimcilerle tekstilcileri karşı karşıya getirdi

İhracat pazarlarında ciddi kayıp yaşayan Türk tekstil...

Kapalı kenevir işleme fabrikası yeniden iplik üretimine başlıyor

Amasya’da bulunan Gümüşhacıköy İp Sicim Urgan Küçük...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

CNR KONFEK ilk edisyonunu başarıyla tamamladı

FuarlarCNR KONFEK ilk edisyonunu başarıyla tamamladı

- Haber Sponsoru -

3-6 Ağustos tarihleri arasında ilk kez düzenlenen CNR KONFEK – Uluslararası Konfeksiyon Makineleri Fuarı, önde gelen makine ve çözüm üreticilerinin katılımıyla başarıyla gerçekleşti. CNR Holding tarafından İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen fuarda, otomatik kesim makinelerinden cad sistemlerine ve nakış makinelerine kadar konfeksiyon sektörüne dair A’dan Z’ye çözümler yeni alıcıları ile buluştu.150 firmanın, 1000’in üzerinde markası, 1.866’sı yabancı, toplam 28 bin 810 sektör alıcısıyla bir araya geldi. 60 bin metrekarelik sergi alanında, Avrupa, Afrika, Orta ve Uzak Doğu ülkeleri ve Türk Cumhuriyetlerinden binlerce alıcı, Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerinin en önemli markalarının en yeni çözümlerini birebir inceleme fırsatı buldu.

CNR KONFEK ilk edisyonunu başarıyla tamamladı

Konfeksiyon makinecileri yeni teknoloji ve yatırımlar için CNR KONFEK fuarında buluştu

Pandemi dönemiyle birlikte konfeksiyon sektöründe tedarik merkezinin Çin’den Türkiye’ye kayması, ülkedeki makine yatırım taleplerinde artışa yol açtı. Bunun üzerine bu alanda dünyanın en önemli tedarikçisi konumuna gelen Türk üreticiler, gelen siparişleri karşılayabilmek için makine parkurunu güçlendirmeye veya yenilemeye başladı. Konfeksiyon ve hazır giyim üreticilerinin tam olarak bu taleplerini karşılayabilmek için organize edilen CNR KONFEK 2022, bu anlamda sektör için önemli bir buluşma noktası haline geldi.

Yeni teknolojileri uygulamak ve yatırımlarına yön vermek isteyen sektör profesyonellerinin katılım gösterdiği fuarda, özellikle AR-GE ve inovasyona ağırlık veren yerli ve yabancı üreticiler uluslararası alım grupları ile bir araya geldi. Avrupa, Afrika, Orta ve Uzak Doğu ülkelerinin yanı sıra Türk Cumhuriyetlerinden de binlerce alıcıyı ağırlayan CNR KONFEK 2022’de; Çatma, Astaş, Glengo, Uğur, Tetaş,  Malkan, Alba, Yuki ve Keçoğlu başta olmak üzere katılımcı firmalar yenilikçi ve son teknoloji çözümleri ile yer aldı. Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerinin en önemli markalarının son teknoloji konfeksiyon makine ve teknolojilerini tanıttığı fuar, konfeksiyon makineleri üreticilerine global ticaret hedeflerine daha hızlı ulaşma imkanı sağladı. Ayrıca konfeksiyon makine sanayinin önemli temsilcilerinden Nafiz Albayrak’ın kişisel koleksiyonu, ‘Ütülerin Tarihi Yolculuğu’ da fuar boyunca ziyaretçilerin ilgisine sunuldu.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler