12.7 C
İstanbul
Cuma, Aralık 1, 2023

Itema ve Tofflon’un ilaç sektöründeki yeni ortak girişimi: Tofflonit 

Gelişmiş dokuma çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçilerinden...

İlave Gümrük Vergileri hazır giyimcilerle tekstilcileri karşı karşıya getirdi

İhracat pazarlarında ciddi kayıp yaşayan Türk tekstil...

Kapalı kenevir işleme fabrikası yeniden iplik üretimine başlıyor

Amasya’da bulunan Gümüşhacıköy İp Sicim Urgan Küçük...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

COMPACTapron: 3D kompaktlama, iplik mukavemetinin sınırlarını zorluyor 

EğirmeCOMPACTapron: 3D kompaktlama, iplik mukavemetinin sınırlarını zorluyor 

- Eğirme Haber Sponsoru -

SUESSEN kompaktlama ailesinin son üyesi COMPACTapron, diğer kompaktlama sistemleriyle karşılaştırıldığında ek 0,5 – 1 cN/tex değeri ile iplik mukavemeti için yeni bir referans değeri belirliyor. Dönüşüm maliyetlerini %10 düşüren COMPACTapron, rekabetçi iplikhaneler için uygun bir sistemi ifade ediyor.

COMPACTapron, kompakt iplikçiliği daha ekonomik hale getiriyor. Kaliteden ödün vermeden yüksek verimlilik ve düşük işletme maliyetleri arasında iyi bir denge kuruyor. En önemlisi, bu son kompaktlama aparatı elektrik maliyetlerini düşürüyor. Sistem, çoğu makine tipi ve Ne 20 ila Ne 80 iplik numaralarından elde edilen karışımlar dahil olmak üzere birçok malzemeyle uyumluluk gösteriyor.

COMPACTapron ile düşük dönüştürme maliyetleri

COMPACTapron’un tasarımı, onu dönüştürme maliyetini azaltmak için ideal bir hale getiriyor. Sadece bir adet büyük manşona sahip olup, böylece %50 daha az bakım süresine ihtiyaç duyuyor ve neredeyse hiç silindire sarma meydana gelmiyor. COMPACTapron sistemi çok az aşınan parça gerektirdiği için yılda iğ başına çok düşük miktarda yedek parça maliyeti bulunuyor. Optimize edilmiş emiş kanalı, azaltılmış hava akımı ve enerji gereksinimine olanak tanıyor, dolayısıyla %60 enerji tasarrufuna katkıda bulunuyor.

Yüksek iplik mukavemeti ve mükemmel kalite

İplik mukavemeti, son eğirme ürününün kalitesini belirlemede kritik önem taşıyor. 3D teknolojisi sayesinde COMPACTapron yoğuşma bölgesindeki elyafı emiş kanalları üzerinden delikli aprona belli bir mesafede taşıyor ve böylece elyaf tamamen kompaktlanıyor. COMPACTapron’un kıstırma hatları arasındaki mesafe, en kısa elyaftan daha kısa olup, bu sayede elyaf, kompaktlama bölgesi boyunca akıllı şekilde yönlendiriliyor, böylece rakiplere kıyasla çok daha iyi iplik mukavemetine ulaşılıyor. Genel sonuç olarak pazarda eşi olmayan bir iplik mukavemeti olan ek 0,5 – 1 cN/tex değeri ortaya çıkıyor.

Esneklik

Geliştirilmiş ham madde verimi, iplikçilerin maliyetleri optimize etmesi için daha fazla seçenek sunuyor, bu sayede iplikçiler üretimi artırmak için büküm azaltma, ham madde karışımını ayarlama veya sonraki işlemlerde daha yüksek satış fiyatı elde etme arasından seçim yapabiliyor.

Daha az enerji gereksinimi, daha az bakım ve yedek parça sayesinde COMPACTapron sadece iplik mukavemetini artırmıyor, aynı zamanda iplikhanelere gerçek bir rekabet avantajı da sağlıyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler