25.7 C
İstanbul
Salı, Haziran 25, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

DOMOTEX 2024’ün ana teması: sürdürülebilirlik ve döngüsel ekonomi

FuarlarDOMOTEX 2024’ün ana teması: sürdürülebilirlik ve döngüsel ekonomi

- Haber Sponsoru -

Global halı ve zemin kaplama sektörünün buluşma noktası DOMOTEX 2024 edisyonuyla 11-14 Ocak tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde gerçekleşecek. Organizasyonda sürdürülebilirlik ve döngüsel ekonomi ile çevrenin korunması ana temayı oluşturarak ikinci kez kilit bir rol üstlenecek. Ayrıca fuarın DOMOTEX özel alanında GREEN COLLECTION ödül töreni düzenlenecek ve 4 farklı kategoride doğadan ilham alan tasarımlar ödüllendirilecek.

Günümüzde sürdürülebilirliğin giderek vazgeçilmez bir konu olması gerektiğinin altını çizen DOMOTEX Global Direktörü Sonia Wedell-Castellano; “Doğal kaynakların giderek tükendiği, iklim krizinin getirdiği etkilerin hayatımızı direkt olarak etkilemeye başladığı dünyamızda, sürdürülebilirliğin her alanda yaptığımız işin ayrılmaz bir parçası haline getirilmesi gerekiyor. Bu nedenle DOMOTEX’te, ‘FLOORED BY NATURE’ (doğadan ilham alınarak sürdürebilir üretim) adlı değere dayalı ana temamız ile ‘THE GREEN COLLECTION’ adlı özel alanımızı sürdürmeye ve kapsamını genişletmeye karar verdik” dedi.

Sürdürülebilirliğe dair çalışmaların devam edeceğine değinen TFI Aachen Direktörü ve bu seneki GREEN COLLECTION Ödülü’nün jüri başkanı Dr. Jacqueline Lemm, “DOMOTEX’in olağanüstü tanıtımlar ve yenilikçi ürünlerin yanı sıra hem güncel araştırma projeleri olması hem de ilham verici bir konferans programına sahip olmasıyla özellikle 23. salonda yer alan THE GREEN COLLECTION özel alanında ziyaretçilerin beklentilerini karşılayacağına eminiz” açıklamasında bulundu. Dr. Jacqueline Lemm ayrıca DOMOTEX ile sürdürdükleri başarılı iş birliğinin devam etmesinin kendileri için çok kıymetli olduğunu sözlerine ekledi.

DOMOTEX Global Direktörü Sonia Wedell-Castellano Görsel Kaynak: Domotex

DOMOTEX 2024 fuarına yeşil vurgulu ödüller damga vuracak

Bu yıl DOMOTEX özel alanının en çarpıcı yanının GREEN COLLECTION ödül töreni olacağı belirtiliyor. Uzmanlardan oluşan uluslararası bir jüri, sunulan tasarımları inceledikten sonra bir ön elemeden geçirip, bunların tüm fuar boyunca GREEN COLLECTION bölümünde sergilenmesini sağlayacak. Bu sene jüriye TFI Aachen Direktörü Dr. Jacqueline Lemm başkanlık yapacak. Jüri üyeleri arasında ayrıca sektörel dergilerden Floor Focus’un yayıncısı Kemp Harr ve kar amacı gütmeyen Label STEP kuruluşunun Genel Müdürü Reto Aschwanden de yer alacak.

DOMOTEX 2024 fuarında ödül verilecek dört kategorinin tamamının sürdürülebilirliğe odaklanmasının yanı sıra her bir kategori sürdürülebilir ürün veya üretim süreçlerinin farklı boyutlarına da değinecek;

• Çevre Dostu Ürünler: Organik ve etik yollarla üretilen malzemelerin yanı sıra geri dönüştürülmüş ve ileri dönüştürülmüş ham madde üzerine yoğunlaşır.

• Sağlıklı Ürünler: Düşük emisyonlu ürünlerle halı ve zemin kaplamalarının üretilmesine odaklanır.

• Sürdürülebilir Üretim: Bu kategori, zemin kaplama endüstrisinde uygulanan alternatif, enerji tasarrufu sağlayan ve diğer sürdürülebilir üretim süreçlerini ve bunlara ilişkin ürünleri kapsar.

• Sosyal Sorumluluk: Çalışanlarına örnek teşkil edecek nitelikte faaliyet gösteren üreticileri belgelendirmeyi amaçlamaktadır.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler