Ana Sayfa » Baskı » DuPont Dijital Tekstil Baskıyı Daha da Kolaylaştırıyor

DuPont Dijital Tekstil Baskıyı Daha da Kolaylaştırıyor

Epson Article Top
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

DuPont Dijital Tekstil Baskıyı Daha da Kolaylaştırıyor
DuPont Dijital Tekstil Baskıyı Daha da Kolaylaştırıyor

DuPont Dijital Tekstil Baskıyı Daha da Kolaylaştırıyor – DuPont, direkt konfeksiyona baskı, rulodan ruloya baskı mürekkeplerinin yanı sıra, baskı hazırlayıcı çözümleriyle FESPA 2018’de baskı endüstrisiyle buluştu.

Kimya endüstrisinin küresel güçlerinden DuPont Advanced Printing (DuPont), katıldığı FESPA 2018 fuarında, dijital baskı mürekkeplerindeki yeniliklerini tanıttı. Berlin’de gerçekleşen fuarda firma, DuPont, Artistri® Brite baskı hazırlayıcısını ve Artistri® Xite boyalarını pazarla buluşturdu.

Direkt konfeksiyona baskı hazırlayıcı olan Artistri® Brite P5003 koyu renkli pamuklu tişörtlerde verimli ve tutarlı baskıları mümkün kılıyor. Böylece parlak ve yakınabilir renkli baskılar elde ediliyor. Diğer bir ürün ise DuPont™ Artistri® P5010 ise beyaz pamuklu ve polyester gömleklerde kullanılmak üzere geliştirildi. P5003 ve P5010, gelişmiş yıkama haslığı, beyaz mürekkep kurulumu verimliliği ve tünel kurutma performansı sunuyor. Direkt konfeksiyona baskı (parça baskı) alanında yeniliklerin sürdüren marka, daha canlı renkler ve üstün yıkama haslıklarına ulaştığını gösterdi.

DuPont Advanced Printing (DuPont) FESPA fuarında dijital baskı için Artistri® Xite S2500 ve S3500 süblimasyon mürekkeplerini sergiledi. Bu mürekkepler daha iyi bir jetleme, imaj netliği, siyah renk yoğunluğu ve renk doygunluğu sunuyor. Orta viskoziteli bir süblimasyon mürekkebi olan Xite S2500 ve polyester tekstil alt tabakalarına baskı için tasarlanmış yüksek viskoziteli süblimasyon mürekkebi Xite S3500 baskı profesyonellerinden yoğun ilgi gördü.

Xite Roll To Roll (rulodan ruloya) alanında yer alan, S2500 ve S3500 lansmanlarıyla, DuPont halihazırda geniş olan portfoyünü, müşterilerin ürün kalitesi ve daha derin renkler taleplerini karşılayabilmek adına daha da genişletiyor. Daha yüksek bir iş akış verimliği ve daha fazla renk sağlayan Artistri® Xite mürekkepleri, diğer teknolojilere kıyasla daha az çevresel ayak izine sahip.

Luca Cerofolini
Luca Cerofolini

DuPont dijital tekstil baskıyı daha da kolaylaştırıyor: yeni mürekkepler ve baskı hazırlayıcıları iki ana başlık

DuPont EMEA Kıdemli Uygulama Uzmanı Luca Cerofolini, DuPont Küresel Mürekkep İşi Müdürü Bernd Daiber ve DuPont TMEA İş Yöneticisi (Business Manager) Asuman Yazıcı fuarda sorularımızı yanıtladı. Yeni geliştirdikleri Artistri mürekkebin düşük, orta ve yüksek viskozitenin tümünü kapsadığını söyleyen Cerofolini, ayrıca direkt konfeksiyona baskı işi için Brite baskı hazırlayıcısına dikkati çekti. Bu sayede kürlemenin daha kısa sürdüğünü belirten Cerofolini, bununla birlikte renk haslığı ve parlaklığının arttığını kaydetti. Cerofolini; “Dijital baskısı için her türlü seriye sahibiz. Hali hazırda asit, reaktif, dispers ve pigment mürekkeplerimiz var. Bunları süblimasyon mürekkepleri de eklenmiş oldu. Şimdi tekstil pazarı için her türlü DTG veya rulodan ruloya baskı için mürekkeplerimiz bulunuyor” dedi.

Pigment baskı konusunda önemli bir bilgi birikimine sahip olduklarını belirten Cerofolini, Artistri mürekkebinin rakiplerine göre üstünlüklerini şöyle dile getirdi; “En iyi jetleme kabiliyetini ve baskıda parça başı tutarlılığı sunabiliyoruz. Böylece müşteriler parçalarla tek tek ilgilenmekten kurtularak yüksek bir üretkenliği garantiliyorlar. Zengin renk gamıyla mürekkeplerimiz bütün baskı kafaları ile uyumludur. Bu da büyük bir avantaj sağlıyor.”

Asuman Yazıcı
Asuman Yazıcı

Müşterilerle güvene dayalı ilişki başarıyı getiriyor

Müşterilerden kalite konusunda övgü dolu geri bildirimler aldıklarını söyleyen Bernd Daiber, müşterilerle aralarındaki güvene dayalı ilişkinin başarıyı getirdiğini vurguladı. Rakiplerinin daha düşük fiyat anlayışı ile rekabet ettiklerini hatırlatan Daiber; “Kalitede tutarlılık çok önemlidir. Kaliteniz istediğiniz noktada sabit olarak elde edebiliyorsanız bu iyi bir şeydir. Bu uğrunda para harcanacak bir konudur. Çünkü nihai üründeki kalite tutarsızlıkları sonuçta müşterilerimizin zarar etmesine yol açar” dedi. DuPont olarak her zaman yeni bir teknolojinin eşiğinde olduklarını belirten Daiber, yeni teknolojilerin avantajlarını en hızlı şekilde pazara sunduklarını dile getirdi.

Türk tekstil endüstrisinin en büyük ihracatçılardan biri olduğunu dile getiren Asuman Yazıcı ise, sektörün yatırımlarına devam ettiğini kaydetti. Yazıcı; “Türk tekstilciler yatırımlarla kalitelerini geliştirmeyi sürdürüyor. Avrupa odaklı ihracat nedeniyle sadece fiyat ile değil kalite ile rekabet etmeleri gerektiğini biliyorlar. Müşterilerine güvenilir bir tedarik sağlamak için gerekli yatırımları yapıyorlar. FESPA 2018 fuarında standımıza gerçekleştirilen ziyaretler bunu bir kez daha kanıtladı. DuPont olarak onlara en iyiyi sunmak çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Dijital Baskı Haberleri

Dijital baskılı giyim üretiminde yeni standart: Kornit MAX

Talep üzerine üretim özellikle son dönemde oldukça rağbet görürken, bu durum üretici için bazı zorlukları da beraberinde getiriyor. Dijital...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied