26.8 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 24, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

DuPont Kevlar ile tehlikelere karşı geniş koruma

Teknik TekstillerDuPont Kevlar ile tehlikelere karşı geniş koruma

- Haber Sponsoru -

DuPont Personal Protection, kesilmeye ve ısıya dayanıklı yumuşak eğrilmiş Kevlar® malzemeleri, yüksek mukavemetli inorganik iplikler ve elastik streç özlü iplikleri birleştiren patentli DuPont™ Kevlar® elastomer ipliklerinden oluşan yeni bir portföyü piyasaya sürdüğünü duyurdu. El yaralanmaları, endüstrilerdeki işçiler için önemli bir risk oluşturmaya devam ediyor. Görev için uygun korumayı seçmek, el veya kol korumasının rahat olmasını sağlamanın yanı sıra, işyerinde güvenlik uyumluluğu sunmada kilit rol oynuyor. Kevlar® tasarımlı ipliklerle yapılan kişisel koruyucu ekipman çözümlerinin geliştirilmesi, konfor ve el becerisinden ödün vermeden çoklu koruma seviyelerini mümkün kılıyor.

Kevlar® tasarımlı iplikler, kesilme, ısı, alev ve elektrik arkı tehlikelerine karşı çoklu tehlike koruması sağlıyor ve bu çok yönlülük, çeşitli iş görevleri ve endüstrilerde kullanılabilen el ve kol korumasına olanak tanıyor. Bu ipliklerin kullanımı, üreticilerin ağırlık ve kalınlığı önemli ölçüde artırmadan koruma seviyesini yükseltmesini sağlıyor. Materyaller, ayrıca gelişmiş nefes alabilirlik ve nem yönetimi sağlamaya yönelik bir tasarıma sahip bulunuyor. Bu özellikler, otomotivden imalata ve kamu hizmetlerine kadar çeşitli endüstrilerde daha fazla konfor ve el becerisine katkıda bulunuyor.

DuPont Kevlar ile tehlikelere karşı geniş koruma

DuPont, endüstrilerdeki özel ihtiyaçlar için 3 yeni marka sunuyor

Kevlar® tasarımlı iplik portföyü, endüstrilerdeki özel ihtiyaçları karşılamak için 3 yeni markada yeni nesil performans sunuyor: Kevlar® Xtreme, Kevlar® Comfort ve Kevlar® Essential iplikler. En yüksek riskli tehlikelerle karşı karşıya olan çalışanlar için üretilen Kevlar® Xtreme, kesilme, ısı, alev ve ark parlaması tehlikelerine karşı benzersiz çoklu tehlike koruması sağlamaya yardımcı oluyor. Kevlar® Comfort tasarımlı iplikler, kesilme ve ısı korumasından ödün vermeden en iyi konforu, yumuşak dokunuşu ve el becerisini sağlamaya yardımcı olurken, Kevlar® Essential tasarımlı iplikler ise, daha hafif uygulamalarda kullanım için üstün nefes alabilirlik ile güvenilir ve uygun fiyatlı kesilme ve ısı koruması sağlıyor.

Kevlar® tasarımlı çoklu tehlike korumalı ipliklerin piyasaya çıkmasının, satın alınabilirlik seviyelerinin yanı sıra lisans sahibi ortaklarına çeşitli koruma avantajları içeren bir portföye erişim sağladığını söyleyen Kevlar® Industrials Global Pazarlama Müdürü Joel DeNardis, bu yeni iplik serisini piyasaya sürmekten heyecan duyduklarını belirtti. DeNardis, sözlerine şöyle devam etti: “Misyonumuz, yenilikçi teknoloji ve koruma çözümleri sunmaktır. Her gün, çalışanların işlerini rahat ve güvenli bir şekilde yapabilmeleri için ihtiyaç duydukları el ve kol korumasını sağlamaya ve onların işe geldikleri gibi evlerine, arkadaşlarına, ailelerine ve sevdiklerine dönmelerini sağlamak için çalışıyoruz.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler