Ana Sayfa » Baskı » Durst, P5 Yeni Nesil Teknoloji Platformunu Pazara Sunuyor

Durst, P5 Yeni Nesil Teknoloji Platformunu Pazara Sunuyor

Epson Article Top
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Durst, P5 yeni nesil teknoloji platformunu pazara sunuyor
Durst, P5 yeni nesil teknoloji platformunu pazara sunuyor

Gelişmiş dijital baskı ve üretim teknolojileri üreticisi Durst, yeni bir baskı platformu olan P5 serisini pazara sundu. Bu ailenin ilk üyesi, geniş format baskıda amiral gemi P5 250 HS’in sevkiyatına Nisan ayından itibaren başlanacak.

P5 250 HS, yüksek hacimli endüstriyel üretimlere ve aynı zamanda özellikle ofset kalitesi hedefi için geliştirildi.  P5, bu teknolojinin kalbinde beş ana özellikle ilgilidir; üretkenlik, güvenilirlik, iş akışı, çok yönlülük ve baskı kalitesi.

P5 teknolojisi, bir seri yeni nesil baskı makinelerini ve yeni geliştirilmiş yazılım ile iş akışı çözümlerini kapsıyor. Bu ürün ailesi ayrıca, son teknoloji dokunmatik operasyon tabanlı kullanıcı arabirimleri ve gelişmiş uzaktan hizmet kapasitesi bulunuyor. Baskı ailesinin performansın ve çalışma süresini en üst düzeye çıkarmak ve medyaya ve iş alımında benzersiz bir esnekliğe sahip olmak için her şey hedeflendi ve geliştirildi.

Durst’un ünlü Ottl Eicher tarafından geliştirilen ikonik endüstriyel tasarımı, P5 ile bir adım daha ileri gitti. Münih’teki bir tasarım stüdyosu, isteklerini yeni bir konsepte entegre etmek amacıyla, birçok müşteriden ve operatörden görüş aldı. Bu, P5 ile elde edildi ve geribildirimler gelecekteki birçok Drust ürün grubuna dahil edilecek.

Endüstriyel ölçütü Durst P10 250 HS ile karşılaştırıldığında, P5 %70 daha verimlidir. Durst’un patentli veri yolu ve elektroniği ile güçlendirilmiş yeni MEMS nozul plakalarıyla sonuç; son derece hassas bir damlacık yerleşimi ve endüstriyel düzeyde güvenilirlik sağlayan yüksek hızlı bir baskı sistemidir.

Durst P5 teknolojisinin özellikleridir;

  • 240m2’ye kadar iki geçişli ve 1200dpi yüksek çözünürlüklü modlarda baskı hacim kapasitesi
  • Damlacık boyutu 5pikolitre olan ofset baskı kalitesi
  • Makinenin çalışma süresini garanti altına almak için, önleyici bakım ve detaylı makine ve tüketim verisi sağlayan Durst Analytics bilgi platformu.
  • Durst İş Akışı; Durst baskı makineleri için özel olarak hazırlandı ve mükemmel, benzersiz özelliklere sahip, gelişmiş uygulamalar paketi sağlıyor.

Durst Gorup Genel Müdürü Christoph Gamper şunları söyledi; “İş akışı yazılımı ve gelişmiş servis araçları da dahil olmak üzere yeni P5 platformu,  geniş format baskı teknolojisine ve diğer alanlara daha fazla yatırım yapmak için temel stratejimizi temsil ediyor. Bu pazar alanında keşfedilecek çok şey olduğuna inanıyoruz ve bunun için ilk sunumumuz P5 250 HS oldu. Entegre bir dünyada, baskı makinelerinin de değişmesi gerekiyor. P5 ailesiyle değişim ve kar için araçlar sunuyoruz. Ve, geniş format baskı pazarında yeniliğe liderlik etme konusunda firmamız kararlıdır.”

Durst ve OMET, Durst Dijital Days’te XJET hibrit baskı çözümünü tanıttı

Durst ve baskı ve dönüştürme makineleri üreticisi OMET, yeni OMET XJet’in sunumu için işbirliğini güçlendirdi. Durst tarafından üretilen desteklenen, geniş bir yelpazede yüksek performanslı etiket ve ambalaj baskıları için entegre hibrid çözüm, esneklik ve maliyet tasarrufunu garanti ediyor.

Durst ve OMET partnerliğinin ürünü olan yeni OMET XJet, Kuzey İtalya’nın Brixen kentindeki Durst’un genel merkezinde düzenlenen ve dünya çapında 100’den fazla müşteriyi ağırlayan Durst’s Digital Days’te resmen sunuldu. Üç günlük etkinlik, en iyi dijital etiket ve ambalaj baskı çözümlerine odaklandı.

OMET XJET, Durst’un Tau 330 dijital inkjet sistemini OMET X6 flekso istasyonlarını ve dönüştürme üniteleri ile birleşen yeni hibrid baskı platformudur. Hat içi çoklu işlem konfigürasyonu sayesinde, tutarlı bir maliyet düşürme ile sınırsız esneklik ve geniş bir son uygulama yelpazesi sunabiliyor. Durst inkjet teknolojisi, OMET X6’nın soğuk folyo, sıcak folyo, laminasyon, vernikleme, kesim ve dilimleme gibi son işlem ve dönüştürme üniteleri ile birlikte, tek bir geçişte nihai ürünü elde etme avantajıyla, her çalışmada güvenilirliği ve mükemmel sonuçları garanti ediyor.

Dijital Baskı Haberleri

Yeni Mimaki UJF Serisi ile endüstriyel baskıda ‘doğrudan’ avantajlar

Yeni Mimaki UJF-7151plus II ve üç yeni modeli kapsayan UJF-MkII e Serisi ticari olarak Aralık 2021’de pazarla buluşacak. Daha yüksek baskı hızı...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied