Durst Yeni Tekstil Baskı Sistemini EXINTEX 2016’da Tanıttı

Epson Article Top

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

EXINTEX 2016: Direkt Tekstil Baskısı ve Transfer Baskı İçin İki Amaçlı, 3,2m Baskı Sistemi

Endüstriyel inkjet uzmanı Durst, yeni 3,2m genişliğindeki çevre dostu ve direkt tekstil baskısı ile transfer kağıdı baskı teknolojisini birleştiren, iki amaçlı baskı sistemi Rhotex 325’i Peuble Mexico’da 18-21 Ekim tarihleri arasında düzenlenen tekstil baskı fuarı EXINTEX’de tanıttı. Rhotex 325 çift teknolojisi ile birden çok pazara baskı çözümü sağlıyor. Bu alanlar arasında; tekstil tabela –soft signage(arasında bayrak, flama ve arkadan aydınlatmalı afiş), ev tekstilleri (masa örtüleri, nevresim, döşemelik) ve konfeksiyon (sporgiyim, tişört ve aksesuar) yer alıyor. Devrimci yeni Durst WTS baskı kafası teknolojisi sayesinde, Rhotex 325 su bazlı, çevre dostu %100 VOC içermeyen Durst Dye-Sub boyalarıyla, 170m2/saat ‘den 350m2/saat POP üretim hızında, son derece yüksek kalitede yazıcı çıktısı elde eder. Sağlam yapılı Rhotex 325, gözetimsiz 7/24 üretim için donatıldı.

Durst Group CEO’su Christoph Gamper şunları söyledi; “Böyle bir esnek ve ekolojik bir sistem sunduğumuz için mutluyuz. Rhotex325 geniş bir yelpazedeki malzemelere yüksek hızda baskı ve direkt veya transfer baskı yöntemlerinin esnekliğiyle daha fazlasını, tümü çevre dostu su bazlı çözümleriyle sunuyor. Talep gören kumaşlar üzerine her iki yöntemle basılmış numuneleri Extintex’de sergiledik.”

Rhotex 325’in Temel Özellikleri Şöyledir;

170m2/saat’den 350m2/saat’e POP üretim hızında, mükemmel görsel kalitesi ile yeni 3.2 metre genişliğinde güvenilir transfer ve direkt tekstil baskı sistemi.

Hiçbir medyaya önişlem veya terbiyeye gerekmez

Transfer kağıdı ve direkt tekstil baskısı için %100 VOC (uçucu organik madde) içermeyen ve çevre dostu su baskı süblimasyon boyası.

Doğru nokta yerleştirme ve yüksek üretim hızları ile özel tasarlanmış yeni Durst WTS baskı kafası teknolojisi

Çok düşük boya tüketimi

Endüstriyel baskı sistemi, 7/24 sürekli üretim için tasarlandı;  tekstil tabela uygulamaları (duvar dekorasyonu, bayrak, banner, ışıklı kutular ve yüksek kaliteli indoor ve outdoor grafikleri), ev tekstilleri (nevresim, döşeme, masa örtüleri), konfeksiyon (spor giyim, tişört, aksesuarlar).

110 dereceye kadar dahili sıcak hava kurutma sistemi yüksek üretim hızları ve bütün 3,2m medya genişliği boyunca sabit kurutma için tasarlandı.

Transfer kağıdı ve direkt tekstile baskı için tasarlanmış özel medya taşıma sistemi ve sürekli üretim için yerleşik otomatik yazıcı kafası temizleme sistemi.

Kolay medya kullanımı ve kullanıcı dostu dokunmatik ekran; Print Queue (Yazdırma Kuyruğu) ve Hot Folder ile sürekli üretim, yönetim fonksiyonları ve web arayüzü üzerinden uzaktan görüntüleme özelliği için tasarlandı.

Canlı kuyruklayıcı dahil Caldera GrandRIP+ Server, Easy Media Software ile güçlü üretim iş akışı.

Dijital Baskı Haberleri

Pigment Reklam Metis DRS 2020 DCS’ı Pazara Sundu

UV baskı teknolojileri uzmanı Pigment Reklam özellikle endüstriyel uygulamalar ve dekor pazarları için yenilikçi 3D tarayıcı Metis DRS 2020...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied