EFI Connect 2019 Unutulmaz Bir Başarı Sağladı

Epson Article Top

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

EFI Connect 2019 Unutulmaz Bir Başarı Sağladı
EFI Connect 2019 Unutulmaz Bir Başarı Sağladı

EFI’nin ilk hibrid baskı makinesi hangisi? İş akış yazılımlarında ve baskı sunucularında hangi yeniliklere imza atıldı? Dijital baskıda verimlilik ve karlılık için neler yapılmalı? Bunlara ve daha fazla soruya EFI Connect 2019 ’da yanıt verildi.

Electronics For Imaging, Inc’in (EFI) her yıl düzenlediği ve dijital baskı yeniliklerini ve trendlerini lanse ettiği EFI Yıllık Müşteri Konferansı Connect’in 20 edisyonu EFI Connect 2019, şimdiye kadarki en yoğun ve başarılı etkinlik olarak gerçekleştirildi. Etkinlik, 22-25 Ocak tarihleri arasında dünya çapında 4 binden fazla profesyoneli ve teknik uzmanı Las Vegas’ta buluşturdu. Textilegence olarak yerinden takip ettiğimiz bu etkinlik katılımcılara adeta bir ‘EFI rüyası’ yaşattı. EFI’nın dünyanın her yerinden önde gelen müşterilerini ve partnerlerini ağırladığı konferansa Türkiye Distribütörü Lidya Grup’un yöneticiler Bekir Öz ve Adem Öz de katıldı.

4 gün süren konferansta, dijital baskı, endüstriyel baskı, ambalaj, reklam ve tekstil baskı ve baskı yazılımları ile uygulama alanları ve trendler konularında önemli konuşmalar ve 200’den fazla sunum yapıldı. Sunumların yanı sıra bu segmentlere dönük çözümlerin sergilendiği sergi alanında da ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. VR gösteriler de bir başka ilgi çekici noktayı oluşturdu. Tanıtılan çözümler ile EFI’nin benzersiz bir ürün ekosistemine sahip olduğu, bunların kullanıcıların işletme verimliliğini arttırarak rekabet avantajı sağlandığı ve pazar fırsatlarından yararlanarak büyümelerini hızlandıracağı vurgulandı.

EFI’nin ilk hibrid modeli VUTEk h5

Etkinlik ziyaretçilerinin ilgi odağından birisini 6. jenerasyon hibrid platform VUTEk h5 modeli oluşturdu. 3.5m genişliğindeki bu baskı makinesi, 7 pikolitre damlacık boyutu ve 1,200 dpi çözünürlükle, EFI’nin ilk LED hibrid baskı makinesi unvanına sahip. SGIA’nın yaptığı değerlendirmede VUTEk h5 ‘UV Hibrid / Flatbed – Yüksek Kapasiteli Üretim’ sınıfında yılın ürünü seçildi. Saatte 109 panoya baskı yapabilen bu hibrid çözüm gerçek çoklu damlacık bırakan, gölgelerde, gradyanlarda ve geçişlerde olağanüstü düzgünlük sağlayan UltraDrop™ teknolojisine sahip. Drop-in mürekkep tasarım sistemi ise, mürekkep israfını ortadan kaldırırken, sürekli verimlilik için baskı sırasında doldurma işlevi sağlıyor.

Grafik ve Ambalaj endüstrileri için Nozomi C18000 Single Pass Modeli

EFI Connect 2019 Unutulmaz Bir Başarı Sağladı
EFI Connect 2019 Unutulmaz Bir Başarı Sağladı

EFI’nin single pass LED dijital baskı teknolojisi Nozomi C18000 bir başka öne çıkan üründü. Bu LED baskı makinesi 1,8 m genişliğe kadar medyalara saatte 75 metre baskı gerçekleştirebiliyor.  %75 display (afis, poster) grafikleri ve %25 ambalaj endüstrisinde pazar payına sahip olan ürün, canlı ve parlak bir baskı sonucu sağlayan benzersiz bir beyaz mürekkep kullanıyor. Bu beyaz mürekkep ayrıca siyah medya üzerine baskı yapabilen tek ürün olarak da biliniyor.

EFI’nin yeni CEO’su Bill Muir yaptığı sunumda, Nozomi C18000’ün teknik üstünlüğüne dikkat çekti. Muir, kendilerinin bunu tavsiye etmediklerini ve C18000’ü bunun için geliştirmediklerini vurgulayarak, bir kullanıcılarının bu makineyi roll to roll formatına getirdiğini ve çok seri bir üretim potansiyeline ulaştığını aktardı. EFI’nin, C18000 için yinelenen siparişler aldığı belirtildi ve bir çeyrek dönemde yaklaşık 10 Nozomi C18000 üretme kapasitesinde olduğu kaydedildi.

2018 yılı dijital tekstil baskısında yeniliklerle geçti

Geçtiğimiz yıllarda İtalya merkezli Reggiani’yi satın alarak dijital tekstil baskı sektörüne giren EFI, bu alanda yenilikleri sürdürüyor. Lansmanından bu yana global pazarda 25 adet EFI Reggiani Colors satışının gerçekleştiği belirtiliyor. İtalyan pazarında moda devi Dolce & Gabbana markasının 12 adet Colors kullandığı kaydediliyor. 2018’in ikinci çeyreğinde pazara sunulan Colors’ın ardından 3. çeyrekte bir pigment çözümü olan ve buharlama, yıkama ve terbiye gibi süreçleri ortadan kaldıran Terra ve 4. çeyrekte de single pass makinesi Bolt pazarla buluştu. Etkinlikte bir konuşma yapan EFI Reggiani Başkan Yardımcısı Adele Genoni; “2018 yılında 60’ın üzerinde yeni müşteri kazandık. Aynı yıl bininci dijital baskı makinesinin satışını da gerçekleştirdik” dedi. Etkinlikde EFI Reggiani makinelerinde birçok farklı türde kumaşa basılmış numuneler çarpıcı renk ve baskı kaliteleriyle uygulamalara yeni ilhamlar verdi.

Yeni EFI Fiery FS350 Pro verimlilikte çıtayı yükseltiyor

EFI Connect 2019 Unutulmaz Bir Başarı Sağladı
EFI Connect 2019 Unutulmaz Bir Başarı Sağladı

Birçok önemli dijital baskı teknoloji üreticisi tarafından kullanılan, EFI’nın çok iyi bilinen dijital baskı sunucusu Fiery konusunda da birçok yenilik EFI Connect 2019 ’da lanse edildi. EFI Fiery® dijital baskı sunucusu (DFEs) için yeni, oldukça gelişmiş bir FS350 platformu bu konuda yılın ilk yeniliği oldu. Fiery FS350 Pro, EFI’nın ultra yüksek hızlı tek geçişli inkjet baskı makinelerinin yanı sıra, EFI partnerlerinin yeni tabaka ve sürekli beslemeli dijital üretim makinelerini çalıştıracak. Özel tonerlerde ve mürekkeplerde tasarruf sağlayan benzersiz araçları, yüksek değerli baskı ürünlerinde şaşırtıcı renk sonuçları sağlarken, telefi azaltıyor. EFI Fiery Pazarlama ve Satış Başkan Yardımcısı John Henze; “Bu yeni versiyon, çok çeşitli dijital baskı makinelerinde baskı hazırlıktan son işleme kadar rakipsiz bir üretkenlik sağlıyor, ayrıca yüksek değerli baskı ürünleri için daha iyi renk sonuçları sağlıyor” dedi.

EFI baskı makinelerinde süper geniş formatlı inkjet üretimi için Connect’te pazara sunulan en yeni versiyon EFI Fiery proServer Premium DFE, GPU hızlandırmalı FAST DRIVE teknolojisi kullanıyor. Böylece tekil işleri tek seferde ortalamanın iki katı daha hızlı bir şekilde işler ve böylece boştaki baskı makinesi süresini ortadan kaldırarak kullanıcıların baskı makinesi yatırımlarını en üst seviyeye çıkarabilir.

EFI Connect 2019 yeni Verimlilik Paketleri

Etkinlikte baskı ve ambalaj endüstrilerinin önde gelen uçtan uca iş ve üretim akışı yazılım çözümlerinden oluşan EFI’nin Productivity Suites’in (Verimlilik Paketleri) geliştirilmiş versiyonlarını lanse edildi. Bu çözümler, MidMarket Print Suite versiyon 7’deki yeni özelliklere sahip. Kullanıcıların verimliliğini arttırmak, israfı azaltmak ve ticari baskı; ve tabela ve grafik işlerin etkin bir şekilde yönetilmesi için tasarlanan bu ürün; çapraz iş gruplaması ve rulo medya yönetimi için yeni özellikler içeriyor. Midmarket Print Suite, artık bulut yapılandırmalarında; dinamik zamanlama, planlama ve uygulama ve daha kolay ve daha doğru zamanlama için; iş akışında daha iyi veri toplama ve dijital baskı iş görünürlüğü sunuyor.

EFI Packaging Suite’nin 7. versiyonu, Suite’nin atölye veri toplama bileşeninde blown film rulosu ağırlık yakalaması dahil olmak üzere; esnek ambalaj yönetimi için geliştirilmiş web-to-print yeniden sipariş ve gelişmiş araçlar içeriyor. EFI Corrugated Packaging Suite’nin yeni sürümü; çok parçalı setleri hesaplamak için bir ürün üretici arayüzü, üretim planlaması için bir tarayıcı arayüzü; ve dijital baskı ve ön baskı tahmini, zamanlama ve veri toplama araçlarını kapsıyor. Ayrıca, EPI Publication Print Suite’in 7. versiyonu işlere sözleşme fiyatlandırmasını dahil etme işlemini de basitleştirdi. Ayrıca, Publication Print Suite kullanıcıları artık EFI’nin kapsamlı sevkiyat bileşen teknolojisini kullanabiliyor.

EFI ayrıca, yeni sosyal medya, 3D görselleştirme ve envanter yönetimi özellikleri sunan en yeni versiyon; EFI MarketDirect entegre müşteri katılımı ve gelir artırma platformunu da duyurdu. Connect’ta pazara sunulan Market Direct yazılımı, artık MarketDirect StoreFront® web-to-print yazılımının eklemesini de içeriyor.

EFI Connect 2019 ’da ayrıca, firmanın Fiery® dijital baskı sunucusu teknolojisinin ve Landa S10 Nanographic Printing® baskı makinesinin; Fogra’nın yeni genişletilmiş FograCert Onaylama Baskı Sistemi sertifikasını aldığı da açıklandı.

Dijital Baskı Haberleri

Pigment Reklam Metis DRS 2020 DCS’ı Pazara Sundu

UV baskı teknolojileri uzmanı Pigment Reklam özellikle endüstriyel uygulamalar ve dekor pazarları için yenilikçi 3D tarayıcı Metis DRS 2020...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied