23.2 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Tabelalar Sergisi geçmişi keşfetmeye davet ediyor

Açıkhava ve endüstriyel reklam alanında Türkiye'nin önemli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

EFI Connect 2020 Otomasyon ve Verimlilik Ateşini Alevlendirdi

BaskıEFI Connect 2020 Otomasyon ve Verimlilik Ateşini Alevlendirdi

- Haber Sponsoru -

EFI Connect 2020 Otomasyon ve Verimlilik Ateşini Alevlendirdi
EFI Connect 2020 Otomasyon ve Verimlilik Ateşini Alevlendirdi

Baskı endüstrisinin her yıl büyük bir merakla beklediği Electronics For Imaging, Inc EFI Connect konferansı 21-24 Ocak 2020 tarihleri arasında Wynn Las Vegas’ta düzenlendi. Baskı endüstrisinin en uzun süredir devam eden ve en başarılı kullanıcı konferanslarından biri olan etkinliği değerli bilgi paylaşımı, buluşma ve ağ oluşturma işleviyle 30. yılına girdi. EFI müşterileri, EFI partnerleri ve sektörel medya ile birlikte, dijital baskı üretim verimliliğini ve karlılığını artırmak için tasarlanan yeni teknoloji gelişmelerinin yanı sıra endüstri liderleri arasında düşündürücü tartışmalara tanıklık etti.

EFI Connect’in 120’den fazla konferans oturumu ve önemli sunumlar; teknolojik inovasyondan yönetim ve pazarlama stratejisine kadar her konuda müşteri başarısı için temel bilgileri ve deneyimleri sundu. EFI Başkanı ve CEO’su Jeff Jacobson konferansın ilk açılış oturumuna katıldı. Connect’te ayrıca eski EFI CEO’su Guy Gecht ile özel bir şömine yanı sohbet açılış konuşması gerçekleşti.

Jacobson, “EFI Connect, müşterilerimizin ihtiyaçlarını ele almaya odaklanıyor. En son teknoloji yeniliklerimizle birlikte hizmet ve entegrasyon verimliliğine daha da önem verdiğimiz konuları müşterilerimizle paylaşacağız. Connect, kritik müşteri ihtiyaçları ile senkronize kalarak; onlardan gerekli geri bildirimleri almanın ve özümsemenin bir yolu olarak EFI için önemli bir yere sahip” dedi.

EFI Productivity Software Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Gabriel Matsliach, EFI Fiery Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Toby Weiss ve EFI Küresel Pazarlama Başkan Yardımcısı Ken Hanulec müşteri başarısı için gelişen yeni trendleri ve bu hedeflere ulaşmak için EFI’nin yarattığı teknolojik yenilikleri anlattılar. Dünyanın her yerinden gelen katılımcılar, EFI’nın endüstriyel inkjet portföyünü; entegre MIS/ERP iş akışını ve Fiery DFE ürünlerini kullanmanın en iyi yollarını öğrendi.

EFI Connect 2020 entegre baskı iş akışının yeni evrimine sahne oldu

Bu yılki konferansta EFI’nin önde gelen baskı ve ambalaj MIS/ERP teknoloji portföyü için pazara sunulan gelişmiş, üretkenliği artıran çözümleri öne çıktı. Connect 2020 ayrıca yeni EFI VUTEk® D3r orta hacimli; rulodan ruloya süper geniş formatlı baskı makinesi ve dijital baskı yönetimi için yeni bulut tabanlı çözümlerin dünya çapında lansmanına sahne oldu.

EFI Connect ziyaretçileri entegre baskı ve ambalaj iş akışlarındaki en son gelişmeleri ilk elden öğrendiler. Bunlar içinde otomatik işletme ve üretim yönetimi için EFI Productivity Suite de yer aldı. EFI Packaging Suite (EFI Ambalaj Paketi) kısa vadeli etiket baskısı için gelişmiş, uçtan uca iş akışı desteği sunuyor. EFI Midmarket Print Suite (EFI Orta Baskı Pazarı Paketi) daha hızlı öngörü ve pano grafik rulosu medyası için geliştirilmiş envanter kontrolü sağlıyor.

Enterprise Commercial Print Suite’te (Ticari İşletme Baskı Paketi) yer alan EFI iQuote ile gerçek zamanlı mobil cihaz tahmini ve RFQ iş tablosunu içe aktarmak mümkün oluyor. EFI Corrugated Packaging Suite (Oluklu Ambalaj Paketi) ise yeni Business Intelligence (İş Bilgisi) özellikleri; ve elden geçirilmiş, basitleştirilmiş bir kullanıcı arayüze sahip.   EFI Publication Print Suite’de (Basma Paketi) düşük adetli işler için otomatik iş oluşturma uygulama programlama arayüzü bulunuyor; ve gelişmiş EFI Process Shipper  (Proses Taşıyıcı) ile iş akışlarına bağlantı mümkün. E-ticaret ve kampanya yönetimi için EFI MarketDirect Cross Media’da sözleşme tabanlı kampanya hedefleme araçları; ve yeni MarketDriect PackCentral çözümü yer alıyor.

EFI’nin piyasaya sürdüğü yeni iş akışı geliştirmeleri; baskı ve ambalaj şirketlerinin daha verimli çalışmasına ve veri kullanarak daha akıllı kararlar almasına yardımcı oluyor. Bir EFI müşterisi olan Montreal merkezli Netpak, yeni EFI çözümlerinden EFI Packaging Suite geçti. Firmanın Operasyon Direktörü Georges Berbari EFI’nin en son iş akışı çözümlerinin önemli olumlu etkileri olduğunu söyledi.

EFI Connect’in sergi alanında kapsamlı bulut tabanlı bir platform olan EFI IQ dahil olmak üzere dijital baskı yönetimi için yeni teknoloji de bulundu. Bu platform baskı makinesi kullanımı, mürekkep ve baskı malzemesi kullanımını takip eden ve görüntüleyen kullanıcılara işlemlerini optimize etme konusunda daha fazla özellik sunuyor. IQ özellikleri arasında EFI Fiery® dijital sunucuları (DFEs) kullanan baskı makinalarında; tutarlı ve doğru renkler sağlamak için doğrulama işlemini standart hale getiren ödüllü bir çözüm olan EFI ColorGuard bulunuyor.

EFI yeni orta sınıf rulodan ruloya baskı makineleri serisini tanıttı

EFI Connect’te ayrıca yeni 138 inç enindeki VUTEk D3r baskı makinesi ve 205 inç enindeki D5r modellerinden oluşan yeni bir orta sınıf rulodan ruloya baskı makinesi serisi pazara tanıtıldı. Bu seri, grafik müşterilerini yüksek kaliteli çalışmalarla daha fazla hacim elde etmeleri için yönlendiriyor. Yeni rulodan ruloya baskı makineleri, gölgelerde, degradelerde ve geçişlerde olağanüstü pürüzsüzlük ve hassaslık sunarken; inç başına 1.200 noktaya kadar gerçek çözünürlükle keskin 3 punto boyutlu metinleri basabiliyor.

LED kürleme özellikleri sadece maliyet tasarrufu sağlamakla kalmaz; aynı zamanda daha az enerji tüketimi ve daha ince, ısıya duyarlı yüzeyleri kullanabilmesi sayesinde; daha çevre dostu bir baskı çözümü sağlıyor.

Bu baskı makineleri, EFI’nin son derece başarılı VUTEk 3r + ve 5r + baskı makinelerinin gelişmiş özelliklerinin çoğunu kullanıyor. VUTEk D3r ve D5r modelleri beyaz ve şeffaf mürekkeplerle daha da çeşitli yüksek değerli uygulamaları mümkün kılıyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler