Ana Sayfa » Baskı » EFI Reggiani BOLT yenilikçi konsepti ile prestijli ödüle ulaştı

EFI Reggiani BOLT yenilikçi konsepti ile prestijli ödüle ulaştı

EFI Reggiani BOLT tekstil baskı makinesi, sektörde prestijli kabul edilen InterTech Teknoloji Ödülü’nü aldı.

Epson Article Top
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

EFI’nin (Electronics For Imaging, Inc.) ultra yüksek hızlı, tek geçişli EFI™ Reggiani BOLT dijital tekstil baskı makinesi, PRINTING United Alliance’ın InterTech™ Teknoloji Ödülü’ne layık görüldü. InterTech Teknoloji Ödülleri, baskı endüstrisi üzerinde önemli bir dönüştürücü etkisi olacağı tahmin edilen teknolojileri onurlandırıyor. Çığır açan EFI Reggiani BOLT, InterTech Ödülü alan ilk tekstil baskı makinesi unvanını elde etti.

Son teknoloji baskı kafası konsepti ve direkt tekstile baskı için yüksek performanslı mürekkep dağıtım sistemi sayesinde, 1,8 metre genişliğindeki EFI Reggiani BOLT, mevcut en hızlı dijital tekstil baskı makinesi olarak biliniyor. Bu baskı makinesi 600 x 600 dpi çözünürlükle dakikada 90 metrelik en yüksek çıktı hızına sahip. 5 ila 30 pikolitrelik damla boyutlarında üst düzey görüntülemeye sağlayan BOLT, ayrıca müşterilerin tüm tasarım ihtiyaçlarını karşılamalarına olanak tanıyan üstün kaliteli 600 x 4.800 maksimum dpi çözünürlükte baskıyı mümkün kılıyor.

Sağlam, güvenilir, yüksek performanslı dijital tekstil üretimi

InterTech Teknoloji Ödülü’nün de gösterdiği gibi, EFI Reggiani BOLT baskı makinesi diğer cihazlardan farklı bir konsepte sahip. Bu farklılık tekstil üreticilerine yüksek çalışma süresi ve güvenilirlik, yüksek performanslı iş hacmi ve benzersiz baskı bütünlüğü ve doğruluğu sağlıyor. 7/24 çalışma için tasarlanan sağlam yapılı bu endüstriyel platform; üstün çalışma süresiyle yüksek kaliteli baskı sağlayan yenilikçi, az bakım gerektiren, hızlı başlangıç devridaim baskı kafası ile donatıldı. Kullanıcılar, EFI Reggiani BOLT ile dijital olarak basılmış tekstillerin metre başına maliyetini düşürürken, daha geniş bir tasarım yelpazesini hızlı ve verimli bir şekilde oluşturabiliyor. Ayrıca bu baskı makinesi, talebe bağlı olarak özel efektler için dijital baskı makinesine entegre bir veya daha fazla analog baskı istasyonu içerebilir.

EFI Reggiani Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Adele Genoni bu başarıyı elde etmekten büyük gurur duyduklarını söyledi. Genoni şunları dile getirdi; “İnovasyonun müşterilerimizin başarısının anahtarı olduğuna inandığımız için, EFI Reggiani tekstil endüstrisi için en son teknolojileri ve sürdürülebilir çözümleri geliştirmeye büyük önem veriyor. Bu ödül, mümkün olan en iyi teknoloji çözümlerini sunmaya olan bağlılığımızı tasdik ediyor ve ekip için büyük bir motivasyon kaynağı oldu”.

EFI Reggiani BOLT yenilikçi konsepti ile prestijli ödüle ulaştı
EFI Reggiani BOLT yenilikçi konsepti ile prestijli ödüle ulaştı

BOLT kurulum sonrasında hızla üretime başladı

Bugüne kadar biri İtalya’da, ikisi Pakistan’da olmak üzere üç BOLT baskı makinesinin kuruldu ve Pakistan’da bir kurulum daha tamamlanıyor. BOLT tekstil baskı makineleri faaliyete geçtiği ilk yılda; 10 milyon lineer metreden fazla baskılı kumaş ürettiler ve bugüne kadar dünya çapında 25 milyon lineer metreden fazla baskı yaptılar. Bu, tek bir baskı platformunda üretilen dünya çapında rekor miktarda dijital tekstil çıktısını temsil eder; ve baskı makinesinin yüksek hacimli ortamlarda son derece güvenilir çalışmasını yansıtır.

EFI Reggiani BOLT, benzersiz hız, minimum kurulum süresi, başlangıçta ve üretim sırasında bakım için zaman kaybı olmaması; ve mevcut teknolojiye kıyasla aynı zaman diliminde en yüksek kaliteli, canlı imajlar için muazzam mürekkep bırakımı ile; neredeyse her türlü analog tekstil baskı teknolojisi ile toplam sahip olma maliyeti temelinde rekabet ediyor.

EFI Fiery® BT-1000 dijital front end (DFE) renk yönetimi ve RIP çözümü baskı makinesini çalıştırarak; işleri gerçek zamanlı olarak doğrudan baskı makinesine aktarıp verimli iş yönetimi sağlıyor. Bu çözüm hassas ayrıntılar, yumuşak geçişler, temiz düz renkler, derin siyahlar ve yüksek doygunluk sağlamak için özel olarak üretildi. Fiery DFE ile üstün tarama ve hassas titreme algoritmaları, yüksek kaliteli baskı sonuçları sağlıyor.

EFI Reggiani BOLT, analogdan dijitale dönüşümünde tekstil endüstrisini daha ileriye taşımak için önemli bir itici güç, devrimci çözüm olarak tanımlanıyor. EFI Reggiani BOLT tek geçişli dijital kumaş baskı makinesi pazarda kalitesi, üretkenliği, sürdürülebilirliği ve yatırımın geri dönüşü ile öne çıkıyor.

Dijital Baskı Haberleri

Fujifilm’den yeni süper geniş format baskı makinesi: Acuity Ultra R2

Fujifilm geniş format için ‘yeni plan’ (blueprint) yaratma stratejisinin bir parçası olarak, 2018'de lansmanını yaptığı Acuity Ultra’nın halefi olan Acuity Ultra R2 baskı makinesinin lansmanını yaptı. Geliştirilen tasarımı ile...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied