17.9 C
İstanbul
Pazartesi, Nisan 15, 2024

Türkiye tekstil ihracatında ABD’de ve Orta Doğu’da yükselişte

Türkiye tekstil ve ham maddeleri sektörü ocak-şubat...

Toptan kadın giyim ihracatı e-ticaretle büyüyor

Toptan kadın giyim sektörünün gelişmesi için kurulan...

Deprem bölgesinde hazır giyim üretimi bir yılda yarıya düştü

Türkiye’nin 11 ilini derinden sarsan 6 Şubat...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Epson doğrudan koyu renk kumaşa baskıda ilk giriş seviyesi yazıcısını tanıttı

BaskıEpson doğrudan koyu renk kumaşa baskıda ilk giriş seviyesi yazıcısını tanıttı

- Haber Sponsoru -

Baskı teknolojilerinin önde gelen markalarından Epson, koyu renkli ve açık renkli kumaşlara baskı yapabilen beyaz mürekkepli ilk giriş seviyesi DTG (Doğrudan Kumaşa) yazıcısını pazara sundu. Epson’un hibrit DTG ve DTF (Doğrudan Filme) yazıcıları serisini tamamlayan SC-F1000, hem açık renkli hem de koyu renkli kumaşlara baskı yapabilme esnekliğiyle, uygun maliyetli bir alternatif arayan perakendeciler ve küçük işletmeler için çözüm olacak.

Epson SC-F1000 ile mağazada direkt baskı imkanı

Epson’un PrecisionCore Micro TFP baskı kafası teknolojisi ve NVT (Nozzle Verification Technology – Nozül Doğrulama Teknolojisi) ile birleştirilmiş olan SC-F1000, koyu renkli giysilere ve doğrudan filme baskı yapabilen tek yazıcı oldu. Yazıcı, Epson’un UltraChrome DG2 mürekkeplerini kullanarak görüntü kalitesi daha da artırılmış canlı renk profiliyle grafik tasarımlardaki zenginliği vurgulayabiliyor. Hem DTG hem de DTF kapasitesine sahip olan SC-F1000, müşterilere tişört, çanta, sweatshirt ve yastık gibi ürünler üzerine baskı yapabilme esnekliği sunarak gerçek zamanlı mağaza içi baskı için ideal hale getirildi.

Perakende için ideal olan oldukça kompakt tasarıma sahip SC-F1000, daha küçük çalışma alanlarına kurulabiliyor ve kolayca duvarın yanına yerleştirilebiliyor. Kullanımı kolay olan SC-F1000, sezgisel, doğru ve yüksek kaliteli baskı sağlayan bir dizi özellik sunuyor. Örneğin, büyük bir açılır kapak, kumaşı veya filmi Platen’e yerleştirmeyi basitleştirirken, platen sensörleri baskı hatalarını önlemek için düzensiz ayarları algılayabiliyor. Ürün ayrıca, manuel müdahale olmadan optimum baskı yüksekliğini belirleyen otomatik boşluk ayarı özelliğine sahip. SC-F1000’in işletimi basit ve sezgisel bir dokunmatik ekran aracılığıyla gerçekleştirilebiliyor.

Otomatik temizlik özelliği

USB veya Wi-Fi bağlantı seçenekleri sunan SC-F1000, otomatik temizlik ve hızlı ve basit bir şekilde değiştirilebilen UltraChrome DG2 mürekkep poşetleri gibi kullanıcı bakımını en aza indiren ve toplam üretkenliği artıran bir dizi özelliğe sahip. SC-F1000’in esnekliği ve üretkenliği, Epson’un DTG ve DTF için hızlı ve kolay baskı yapma önceden ayarlar içeren GarmentCreator2 yazılımı ile daha da artırıldı.

Epson Avrupa’da Ürün Yönetimi, Ticari ve Endüstriyel Müdürü Chris Davies, giriş seviyesi DTFilm talebinin son üç yılda önemli ölçüde arttığını belirterek; “Epson’un bu heyecan verici gelişmesi, hobiler ve küçük işletmelere mükemmel kalite sunan son derece uygun bir seçenek sunuyor ve bir dizi gelişmiş üretkenlik artırıcı özellik içeriyor” dedi.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler