Ana Sayfa » Baskı » Epson iştirakleri Robustelli ve For.Tex birleşiyor

Epson iştirakleri Robustelli ve For.Tex birleşiyor

Epson, Robustelli ve For.Tex işbirliği, günümüzde birleşmeye uzandı.

Epson Article Top

Seiko Epson Corporation, Grup şirketleri Fratelli Robustelli S.r.l. (Robustelli) ve For.Tex S.r.l.’yi (For.Tex) birleştirmeye karar verdi.

Dünyanın en büyük tekstil baskı merkezlerinden biri olan İtalya’nın Como bölgesinde yer alan Robustelli ve For.Tex, direkt kumaşa (DTF) tekstil baskı sektöründe ana şirket Epson’un iştiraki konumundalar. Robustelli, tekstil baskı makineleri geliştirip, üretirken, For.Tex öncelikli olarak tekstil mürekkebi satışı ve desteği ile ilgileniyor.

Epson baskı çözümleri işinde en umut verici büyüme alanlarından biri olarak tekstil baskısını görüyor. Büyüme, geleneksel klişe tabanlı analog baskıdan dijital baskı çözümlerine geçişle hızlanacak. Epson işini genişletmek için inkjet teknolojisinden yararlanmayı önemli bir fırsat görüyor ve bu sayede tekstil baskı ürün serisini ve operasyonlarını güçlendiriyor.  Robustelli ve For.Tex’in birleşmesi, yönetimi entegre edecek ve onları inkjet dijital baskı makineleri, sarf malzemeleri ve hizmetleri için daha iyi ihtiyaç temelli çözümler sağlayacak şekilde konumlandıracak. Birleşmenin 2020 sonunda tamamlanması planlanıyor.

Küresel tekstil baskı endüstrisi, kısa üretim süreçleriyle benzersiz tasarımlar için tüketici tercihlerini karşılama, hızlı ürün teslimatı sağlama ve çevresel etkiyi azaltırken geleneksel değeri koruma konusunda zorluklarla mücadele ediyor. Epson’un inkjet baskı çözümleri, çevresel ayak izlerini azaltırken kullanıcı üretkenliğini arttırabilir. Bu çözümler düşük hacimli üretimi mümkün kılıyor, teslim süresini kısaltıyor, çevresel etkileri azaltıyor ve tekstil baskı endüstrisinin karşılaştığı diğer sorunları çözülmesine yardımcı oluyor.

Epson iştirakleri Robustelli ve For.Tex birleşiyor
Epson iştirakleri Robustelli ve For.Tex birleşiyor

Tekstil baskısında yenilik için başlayan işbirliği birleşmeye gitti

1953 yılında İtalya, Como’da kurulan Fratelli Robustelli S.r.l tekstil baskı sistemlerinin geliştirilmesi, üretilmesi ve satışını gerçekleştiriyor. 2016 yılından bu yana Epson’un bir iştiraki olan firmanın Nisan 2020 itibariyle 40 çalışanı bulunuyor.

1986 tarihinde İtalya Como’da kurulan For.Tex S.r.l. firması ise tekstil baskı sarf malzemelerinin satışını gerçekleştiriyor ve çözüm teklifleri oluşturuyor. Nisan 2020 itibariyle firmanın 25 çalışana sahip. For.Tex 2015 yılından bu yana Epson’un bir iştiraki konumundadır.

Önce partnerleri sonra iştirakleri haline gelen Robustelli ve For.Tex’in de katılımıyla Monna Lisa serisini geliştiren ve pazara sunan Epson; tekstil baskı endüstrisine ‘komple çözüm’ sunma konusunda iddialı bir noktaya ulaştı. 2003 yılında ilk serisi pazara sürülen Monna Lisa’nın günümüzde Monna Lisa Evo Tre modelleri tekstilcilere sunuluyor.

Dijital Baskı Haberleri

Yeni swissQprint Karibu S ile Daha Yüksek Hız, Daha Büyük Potansiyel

UV baskı teknolojilerinin en yenilikçi markası swissQprint, küresel baskı endüstrisini Karibu modelindeki yeniliklerle buluşturdu. Türkiye pazarında Pigment Reklam tarafından...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied