Ana Sayfa » Güncel » Erhardt+Leimer ‘En İyi Yılı’ Geçmek İstiyor

Erhardt+Leimer ‘En İyi Yılı’ Geçmek İstiyor

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Ürün yönlendirme (web guiding) ve kontrol sistemleri üreticisi Erhardt+Leimer, dünya çapındaki 18 bağlı kuruluşuyla önemli pazarlara ulaşıyor. Başta Çin olmak üzere Asya pazarında güçlü konumda bulunan firma, Türkiye pazarında büyümeye de önem veriyor. Erhardt+Leimer Tekstil Satış Bölümü Başkanı Klaus Baumann satış ve sipariş hedefleri için; “Hali hazırda tarihte en iyi yılımız olan 2016’daki gibi, biraz daha yüksek bir sipariş hacmi elde etmek” dedi.

Güney Amerika pazarı Erhardt+Leimer için aktif ancak miktar düşük

Erhardt+Leimer ‘En İyi Yılı’ Geçmek İstiyor
Erhardt+Leimer ‘En İyi Yılı’ Geçmek İstiyor

2017 yılının ilk yarısında Çin ve Uzak Doğu pazarının hala güçlü olduğunu söyleyen Baumann, Amerika’nı TPP (Trans-Pasifik Ortaklığı) Anlaşmasını iptal etme niyetinden dolayı Vieatnam’da büyük yatırımların askıya alındığını belirtti. Baumann, Güney Amerika pazarının aktif olduğunu ancak bunun açıkça düşük miktarda olduğunu dile getirdi. 2017’nin tümünün ele alındığında iyi sonuçların alındığı güçlü bir yıl olmasını beklediklerini dile getiren Baumann, Avrupa’daki bir çok OEM’in (orijinal ekipman üreticisi) sipariş defterinin dolu olduğunu kaydetti.

Türk pazarındaki son kullanıcıların şu anda çoğunluklu  mutlu olduğunu belirten Baumann şunları söyledi; “Onlara göre ucuz bir TL çok önemlidir. Şu anki siyasi durum kimse için net değil ve bu iş hayatını özellikle çok fazla olumsuz bir şekilde etkileyebilme potansiyeli taşıyor. Bununla birlikte, Türkiye çok iyi bir tekstil endüstrisine sahip. Birçok şirket yüksek kalitede ürünler üretebiliyor. Kalite ve verimlilik yönlerine yükse öncelik verilirse, iyi bir 2017/18 olacaktır. Bu potansiyele ulaşılabilir.”

Gelece yıl, Uzak Doğu’nun modern teknolojiye yatırım yapmaya ihtiyaç duyacağını ifade eden Baumann, bu neden enerji tasarrufu, su arıtma, sürekli artan iş gücü maliyetlerinden dolayı verimliliği arttırma noktalarının öne çıkacağını savundu.

Küresel Serbest Ticaret Önemli

ABD Başkanı Trump’un küresel pazarları derinden etkileyen kararlarına değinen Klaus Baumann; “Serbest küresel ticaret çok önemlidir. Amerika’nın korunması tek yönlü bir çözümdür, Başkan Trump bunu gelecek yıllarda bunu öğrenecek” dedi.

Almanya merkezlerinde ve tüm dünyadaki iştiraklerinde sürekli olarak yatırımlar gerçekleştirdiklerini açıklayan Baumann; “Çok sayıda ürün ile farklı satış bölümlerine sahip bir şirket için, cironun %8-10’unun AR-GE bütçesine ayrılması zorunludur. Erhardt+Leimer olarak biz bunu yapıyoruz” diye konuştu.

Güncel Haberler

Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısı ile yaz canlanıyor

Yeniden normalleşmenin başladığı haziran ayından itibaren birçok sektörde ciddi bir canlanma görülüyor. Yaz aylarına denk gelen bu dönemde tekstil ve...

Yeşim Tekstil Ağrı ilinde yatırımlarını sürdürüyor

Hazır giyim ve ev tekstili alanında faaliyet gösteren Yeşim Tekstil Ağrı yatırımlarıyla bölgenin ekonomik ve sosyo-kültürel gelişimini desteklemeyi sürdürüyor....

TGSD rekabette sürdürülebilirlik ve dijital dönüşüme vurgu yapıyor

Türk tekstil ve giyim sektörünün önde gelen çatı örgütlerinden Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Türkiye’nin hazır giyim ihracatının yarısından...

Aksa Akrilik akıllı tekstile yatırım yapıyor

Aksa Akrilik ‘Girişimciliğe Değer’ programı ile yenilikçi ve sürdürülebilir teknolojiler geliştiren projelere destek olmaya yeni İltema yatırımıyla devam ediyor....
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied