Ana Sayfa » Fuarlar » FESPA Eurasia 2016 ile Hayal Gücünüzü Uçurun!

FESPA Eurasia 2016 ile Hayal Gücünüzü Uçurun!

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Dijital baskı, tekstil baskı ve reklamcılık endüstrileri FESPA Eurasia 2016'da buluşacak
Dijital baskı, tekstil baskı ve reklamcılık endüstrileri FESPA Eurasia 2016’da buluşacak

Uzman baskı fuarı dördüncü edisyonuyla geri dönüyor 

FESPA Eurasia 2016 dördüncü edisyonuyla geri dönüyor.  Avrasya’dan gelecek olan baskı ve endüstriyel reklam uzmanları 8-11 Aralık 2016 tarihleri arasında İstanbul CNR Expo’da dördüncüsü düzenlenecek olan fuarda hayal güçlerinin sınırlarını aşacak.

20,000 metrekarelik bir alanda düzenlenecek olan fuar, iki ayrı salonda 450’den fazla markaya ev sahipliği yapacak. Geniş format dijital baskı, serigrafi baskı,  tekstil baskı ve endüstriyel reklam sektörlerine yönelik olarak düzenlenen FESPA Eurasia Fuarı’nda, hem yerel hem de global üreticiler en son teknolojilerini ve uygulamalarını sergileyecek.

Fuarda en yeni uygulamalarını sergileyecek olan katılımcılar arasında Mutoh distribütörü Folpa; yerli geniş format dijital baskı ve tekstil baskı makineleri üreticisi Optimum Digital Planet ; swissQprint ve Bullmer makinelerinin distribütörü Pigment Reklam; geniş format dijital baskı makineleri üreticisi Roland DG; dijital tekstil baskı makineleri ve boya distribütörü AIT; tekstil pano ve tekstil çözümler sunan Karya Tekstil bulunuyor.

FESPA Eurasia, ziyaretçilerine  en yeni uygulamaların yanı sıra Hexis’in katkılarıyla gerçekleşen World Wrap Masters gibi interaktif ve eğitici etkinlikler de sunacak. FESPA Eurasia’da ilk kez gerçekleşecek olan bu etkinlikte Avrasya bölgesinden gelecek olan araç kaplama uzmanları Wrap Master ödülü için yarışacak. Ayrıca fuarda FESPA’nın Türk ortağı ARED’in oluşturacağı bir endüstriyel reklam uygulama alanı olacak. Bunun yanı sıra bu yıl fuarla eş zamanlı olarak düzenlenecek olan Dijital Tekstil Konferansı ile büyüyen tekstil baskı pazarı değerlendirilecek. Ziyaretçiler endüstriyel reklam uygulama alanı ve World Wrap Masters yarışmasına ücretsiz olarak katılabilecek; Dijital Tekstil Konferansı ile ilgilenen ziyaretçilerin ayrıca ücretli kayıt yaptırması gerekecek.

FESPA Grup Fuarlar Müdürü Michael Ryan; FESPA Eurasia 2016 için uluslararası ve bölgesel katılımcılardan yoğun bir ilgi olduğunu ve uluslararası birçok büyük üreticinin direkt katılımla yada yerel distribütörü aracılığı ile fuarda hazır bulunacağını belirtiyor.

Geçen sene yapılan FESPA Eurasia 2015 Fuarı’nda endüstriyel reklam ve tekstil baskının  öne çıktığını ifade eden Ryan bu seneki fuar hakkında şunları öngördü;

“FESPA Eurasia 2015’te endüstriyel reklam üreticisi ve tedarikçisinin iç mekan ve açıkhava reklam çözümlerine odaklandığını gözlemledik; bu trendin bu senede devam edeceğine inanıyoruz. Fuar ortağımız olan, Açıkhava Reklamcıları Derneği ARED ile beraber, Endüstriyel Reklam Ödülleri ve Endüstriyel Reklam Uygulama Alanı gibi faaliyetlerle açıkhava reklamcılığı alanında sunduklarımızı zenginleştireceğiz. .”

Dijital tekstil baskının da Avrasya bölgesinde ciddi büyüme kaydeden bir alan olduğuna değinen Ryan, fuar alanında dijital tekstil baskıya geçiş yapan bölgesel baskıcıların ilgisini çekecek çok sayıda çözümlerin yer alacağını ekledi.

FESPA_Eurasia1_TextilegenceRyan sözlerine şöyle devam etti; “FESPA Eurasia ziyaretçileri fuarda serigrafi ve dijital tekstil baskı alanında çok sayıda çözüm ve uygulama görme fırsatı yakalayacaklar. Ayrıca fuarla eş zamanlı olarak düzenlenecek olan Dijital Tekstil Konferansı’nda bu pazarı uzmanlarından dinleyecekler. ”

Serigrafi baskı boyaları üreticisi Feteks’in Müdürü Tolga Oktay, fuara katılma nedenlerini şöyle açıkladı; “Feteks olarak FESPA Eurasia Fuarı’nda yer alacağız. FESPA Eurasia hala yeni bölgesel fırsatlar sunduğu ve fuarın marka değeri yüksek olduğu için özellikle yeni ürünlerimizi ve projelerimizi bu fuarda sergilemeye karar verdik.’

Fuarda her sene yer alan Pigment Reklam Şirketi Sahibi Serkan Çağlıyan ise şunları ifade etti; “Pigment Reklam ana pazarı olan UV baskı alanındaki en son teknolojilerin pazara tanıtılması ve sunulması için FESPA Eurasia’yı tercih ediyor. Gerek FESPA’nın küresel bağları ile yarattığı iş fırsatları gerekse yerel ayağındaki ARED’in güçlü donanımı ile FESPA Eurasia bizim için ideal bir iş platformudur. Türkiye ve yakın bölge pazarlarından gelen ziyaretçiler de bizim hedef müşteri profilimize uyuyor. Pazardaki potansiyelin gerçeğe dönüştürülmesi açısından, swissQprint’in UV baskı modelleri ve Bullmer’in dijital kesim çözümleriyle FESPA Eurasia 2016’da güçlü bir şekilde yer alacağız.”

Fuar hakkında en son haberlere ulaşmak ,tam katılımcı listesini görmek ve fuar etkinlikleri hakkında detaylı bilgi için www.fespaeurasia.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ziyaretçiler ücretsiz giriş için FESPA Eurasia websitesinden, EURM602 kodunu kullanarak kayıt yaptırabilir.

Fuar Haberleri

TEXSUM’21 Zirvesi pandeminin sektöre etkilerini ele aldı

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) ve Uludağ Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Topluluğu tarafından TEXSUM Tekstil Zirvesi’nin ikinci edisyonu online olarak...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied