Ana Sayfa » Fuarlar » FESPA Eurasia 2021 baskı sektörünü yeniden canlandıracak

FESPA Eurasia 2021 baskı sektörünü yeniden canlandıracak

Sektörün önde gelen firmaları fuarda yerlerini rezerve etmeye başladı.

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Avrasya Bölgesi’nin lider baskı fuarı FESPA Eurasia, 2-5 Aralık 2021 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) baskı dünyasını sekizinci kez bir araya getirecek. Salgın süresince sektörün yanında olan FESPA Eurasia ve ARED yönetimi, şimdi de fuarla 500’den fazla markanın katılımıyla sektöre canlılık katacak. Endüstriyel reklam ve dijital baskı dünyasının yeniliklerinin bir arada sergileneceği FESPA Eurasia 2021 için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Fuarda katılımcı ve ziyaretçiler için gerekli tüm sağlık ve güvenlik önlemleri de önemli bir konu başlığını oluşturuyor.

‘Sektöre nefes aldıracağız’

Düzenlendiği her yıl sektörün nabzını tutmayı başaran ve yatırım anlaşmalarına sahne olan FESPA Eurasia, 2021 edisyonu için sektörden olumlu dönüşler alıyor. Sektörün lider firmaları şimdiden fuarda yerlerini almaya başladı. Pandemi koşullarında, yaygın aşılamayla birlikte oluşan olumlu havanın sektöre canlılık getirdiğini belirten FESPA Eurasia Fuar Müdürü Betül Binici, “Sektöre nefes aldırmayı hedefliyoruz. Bu yılki fuara olan yüksek talep de sektörün potansiyelini gösteriyor” dedi. FESPA Eurasia ve Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği (ARED) olarak sektördeki tüm firmaların yanında olduklarını vurgulayan Betül Binici şunları dile getirdi: “FESPA Eurasia, sektördeki şirketlerin salgın dolayısıyla işlerinde oluşan kayıpları telafi etmeleri için bir fırsat olacak. Biz de firmalara fuar katılımı ile ilgili tüm kolaylığı sağlamayı ve onlara destek olmayı planlıyoruz.”

Sektörün bütün yıl heyecanla beklediği FESPA Eurasia 2021’in bu yıl 120 katılımcı ve 500’den fazla markanın katılımıyla birlikte düzenlenmesi hedefleniyor. FESPA Eurasia 2021, baskı ve endüstriyel reklam profesyonellerinin trendleri takip edebilmesini, fuardan ilham alarak yeni işler yaratabilmesini öngörüyor. Fuarda geniş format dijital baskı, serigrafi baskı, tekstil baskı ve endüstriyel reklama dair yeni ürünler ve teknolojiler sergilenecek.

FESPA Eurasia 2021 baskı sektörünü yeniden canlandıracak
FESPA Eurasia 2021 baskı sektörünü yeniden canlandıracak

ARED ve FESPA iş birliği fuarı güçlendiriyor

Global baskı federasyonu FESPA ve ARED (Açıkhava Reklamcıları Derneği) ortaklığıyla kurulan FESPA Eurasia, ilk fuarını 2013 yılında gerçekleştirdi. 2013 yılından bu yana toplam 7 fuar gerçekleştiren FESPA Eurasia, 2021’de 2-5 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde baskı dünyasını bir araya getirecek. KOSGEB desteğine sahip olan fuarın ana sponsorluğunu ise Mimaki Eurasia üstleniyor.

FESPA Eurasia fuarı; geniş format dijital baskı, serigrafi baskı, tekstil baskı, konfeksiyon süsleme, araç kaplama, 3D baskı, promosyon, display, LED, endüstriyel reklam teknolojileri, sarf malzemeleri ve yazılımlarını tek bir çatı altında sunacak.

Fuar Haberleri

IFAI Expo fuarı bu sene 100. yılını kutluyor

Küresel endüstriyel kumaş endüstrisini temsil eden, üyelere ait, üye odaklı bir ticaret birliği olan Uluslararası Endüstriyel Kumaşlar Birliği (IFAI) tarafından düzenlenen IFAI Expo 2021,...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied