Hesabım

Ana Sayfa » Fuarlar » FESPA Eurasia 2021 yeşil baskı çözümleriyle geliyor

FESPA Eurasia 2021 yeşil baskı çözümleriyle geliyor

Avrasya’nın en büyük baskı fuarı FESPA Eurasia 2021 için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.

Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Endüstriyel reklam ve dijital baskı dünyasının yeniliklerinin bir arada sergilendiği FESPA Eurasia 2021, 2-5 Aralık tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) sektörü sekizinci kez bir araya getirecek. Global baskı federasyonu FESPA ve ARED (Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği) ortaklığıyla kurulan ve 2013 yılından bu yana düzenlenen FESPA Eurasia, bu yıl da sektördeki en yeni ve yeşil teknolojilere ev sahipliği yapacak. Sektörün lider firmalarının şimdiden yerlerini almaya başladığı FESPA Eurasia 2021 için gereken tüm önlemler alınarak hazırlıklar devam ediyor. 

FESPA Eurasia 2021 fuarında geniş format dijital baskı, serigrafi baskı, tekstil baskı ve endüstriyel reklama dair yeni ürünler ve teknolojiler sergilenecek. Salgın süresince sektörün yanında olan FESPA Eurasia ve ARED yönetimi, bu fuar ile baskı ve endüstriyel reklam dünyasının trendleri takip edebilmesini, fuardan ilham alarak yeni işler yaratabilmesini ve sektörün pandemi döneminde oluşan iş açığını kapatabilmesini hedefliyor. Sekizinci kez reklam ve baskı endüstrisini buluşturacak olan FESPA Eurasia’nın yüzde 100 doluluk oranına ulaştığı belirtiliyor. 

FESPA Eurasia 2021 ile sektörün fuar özlemi son buluyor

ARED Başkanı Ahmet Özdemirel tüm dünyada olduğu gibi sektör temsilcilerinin de pandemi nedeniyle zor bir dönemden geçtiğini söyleyerek; ulusal ve uluslararası arenadaki meslektaşlarıyla bir araya gelmelerini, bilgi alışverişinde bulunmalarını ve yeniliklerden haberdar olmalarını sağlayan, ticari hayatı besleyen önemli bir kaynak durumundaki fuarları gerçekleştiremiyor olmanın, sektörü derinden etkilediğini belirtti. Özdemirel sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu bilinçle hareket etmek FESPA Eurasia 2021 heyecanımızı ikiye katlıyor ve hazırlıklarımızı sürdürürken daha da özverili olmamızı sağlıyor. Aşılanma çalışmalarının da hızlanmasıyla beraber bu yıl sektörümüzün fuar özleminin son bulacak olması ve bu benzersiz deneyimi hep birlikte yaşayacak olmanın mutluluğu içerisindeyiz.” 

FESPA Eurasia 2021 yeşil baskı çözümleriyle geliyor

En yeni ve yeşil teknolojiler sergilenecek

Global baskı federasyonu FESPA’ya göre dijital tekstil baskısı teknolojileri moda dünyasını daha yeşil hale getiriyor. 165 milyar dolarlık tekstil pazarında dünyada yılda 30 milyar metrekarenin üzerinde tekstil baskısı yapılırken, tekstil baskısı sektörü dijital tekstil baskısı teknolojileriyle daha yeşil bir gelecek için çalışıyor. Dijital tekstil baskısı makinaları yüzde 600’e kadar su tasarrufu yapabiliyor ve 6 kat daha az mürekkep kullanabiliyor. FESPA Eurasia Fuar Müdürü Betül Binici dijital mürekkep püskürtme işleminin, hem mürekkep hem de baskı teknolojisiyle daha yeşil, temiz bir ayak izi sunduğunu belirterek; “FESPA Eurasia olarak bu yıl da sektördeki en yeni ve yeşil teknolojilere ev sahipliği yapacağız. Sıfır su tüketimiyle dijital tekstil baskısı yapabilen modeller bu yılın öne çıkan çözümleri olacaktır” dedi.

Fuar Haberleri

İlk Metaverse Moda Haftası gerçekleşti

Dünyanın ilk Metaverse Moda Haftası (MVFW22) 24-27 Mart tarihleri arasında Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen merkezi olmayan bir sanal...

Özel Haberler