18 C
İstanbul
Pazartesi, Eylül 26, 2022

Giriş Yap / Kayıt ol

Ulucak Höyüğü ve tekstilde geleneğin keşfi

M.Ö. 6800 yıllarına uzanan geçmişiyle en eski...

Archroma ve Huntsman Textile Effects birleşiyor

Sürdürülebilir özel kimyasallar ve çözümlerde önde gelen...

Avrupa tekstil sektörü enerji krizi karşısında alarmda

Rusya ve Ukrayna savaşı ile birlikte doğal...

ATA Freight tekstile özel lojistik çözümler sunuyor

Yenilikçi ve tam entegre tedarik zinciri çözümleri...

Kordsa yılın ilk yarısında 61 milyon dolar net kar elde etti

Lastik, inşaat ve kompozit güçlendirme çözümlerinin güçlü...

Textilegence Temmuz Ağustos 2022 sayısı yayınlandı

Textilegence Temmuz Ağustos 2022 sayısı her zamanki...

Fujifilm’den yeni süper geniş format baskı makinesi: Acuity Ultra R2

BaskıFujifilm’den yeni süper geniş format baskı makinesi: Acuity Ultra R2

- Haber Sponsoru -

Fujifilm geniş format için ‘yeni plan’ (blueprint) yaratma stratejisinin bir parçası olarak, 2018’de lansmanını yaptığı Acuity Ultra’nın halefi olan Acuity Ultra R2 baskı makinesinin lansmanını yaptı. Geliştirilen tasarımı ile 5 m veya 3,2 m olmak üzere iki farklı versiyon halinde pazara sunulan baskı makinesi, pek çok yeni avantajın yanı sıra üreticilerin farklı ihtiyaçlarına yönelik seçenekler sunuyor. 

Fujifilm WFIJ Pazarlama Müdürü Kevin Rhodes Orijinal Acuity Ultra’nın, 2018 yılında pazara çıktığında kalite, performans ve fiyat kombinasyonu için yeni bir standart belirlediğini söyleyerek; “Üç yıl sonra, Acuity Ultra R2, yepyeni Acuity serimizin ve geniş format için ‘yeni planımızın’ bir parçası olarak bunu başka bir seviyeye taşıyor” dedi. 

Acuity Ultra R2 yeni tasarımıyla operatörlere kolaylık sağlıyor

İşlevsel bir bakış açısıyla hem bakım hem de mürekkep beslemesi aynı tarafta olacak şekilde tasarlanan Acuity Ultra R2 operatörlere rutin görevleri gerçekleştirirken daha kolay erişim ve çalışmak için daha fazla alan sunuyor. Harici bir görsel ışık ayrıca, makinenin içine bakmaya gerek kalmadan düşük mürekkep seviyeleri konusunda operatörleri hızlı bir şekilde uyarırken; Yeni, şık kapalı tasarım, kaçak UV ışığı ortadan kaldırarak ışık perdesi ihtiyacını gideriyor. 

Acuity Ultra R2 süper geniş format baskı makinesinde bulunan mürekkep tankları yeniden doldurma işlemlerine kolay erişim için tasarlanırken ayrıca daha büyük boyutlarda sunuluyor. Bu sayede yeniden dolumda standart bir kutudaki tüm mürekkebin kullanılmasını sağlayarak, genellikle baskı iş yerlerinde sıklıkla görülen açık, yarı kullanılmış mürekkep kutularının dağınıklığını ve karmaşasını ortadan kaldırıyor. 

Acuity Ultra R2 yeni tasarımıyla operatörlere kolaylık sağlıyor

Bakım gerektirmeyen mürekkep pompaları çalışma süresini artırıyor

Çalışma süresini artırmak için bakım gerektirmeyen mürekkep pompaları da yeni makinelerde mevcut bulunuyor. Ayrıca yeni bir baskı görüntüleme penceresi, operatörün çalışma yerinden ayrılmadan bir işin ilerlemesini kontrol etmesine olanak tanıyor. Yeniden tasarlanan çalışma yerinde masaüstü alanı, aletler veya kişisel eşyalar için kullanışlı bir çekmece, entegre aydınlatma ve kullanım kolaylığı ve baskı işlerinin daha iyi görüntülenmesi için daha büyük bir monitör bulunuyor. 

Orijinal Acuity Ultra’ya eşlik eden ayrı soğutma ünitesinin yeni tasarım ile baskı makinesine tamamen entegre edilmesi, çalışma alanını önemli ölçüde boşaltarak dağınıklığı azaltıyor. Ayrıca artırılmış hassasiyete ve çift yönlü aktivasyona sahip bir çarpışma dedektörüne sahip olan Acuity Ultra R2, olası sorunları erkenden belirlemeye ve çözmeye yardımcı oluyor. Yeni makine mürekkep damlacıklarının yerleştirilmesinde daha da fazla hassasiyet ve tutarlılık sunan yeni bir düşük çizgi plakası (scratch surface platen) ve yeni otomatik üst yüzey (meniscus) kontrolüne sahip bulunuyor. 

İhtiyaca yönelik seçenekler

Orijinal Acuity Ultra gibi, yeni baskı makinesi de sekiz kanala kadar çeşitli renk konfigürasyonlarında mevcut bulunuyor. Ancak modern baskı işletmelerinin hepsinin farklı ihtiyaçlar ve önceliklerinin olduğu göz önünde bulundurularak Acuity Ultra R2, standart olarak geleneksel UV kürleme veya altı renk ve beyaz konfigürasyon için bir LED UV kürleme sistemi ile sunuluyor. Bu, müşterilere geleneksel UV’nin ultra yüksek üretkenliğini veya nispeten daha düşük işletme maliyetlerini ve LED’in daha düşük enerji kullanımını seçme opsiyonu sağlıyor. Makinenin hem 5 m hem de 3.2 m versiyonları ise araçların kırışmasını önlemek için geliştirilmiş bir silindir tasarımına sahip bulunuyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler