General Nonwovens Geniş Ürün Gamıyla INDEX 17’de

Textilegence Mart – Nisan 2021 sayısı yayınlandı

Zorlu dönemler belki de en iyi fırsatlar için en uygun zamandır. Textilegence Mart Nisan 2021 sayısında bütün hızıyla süren...

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

General Nonwovens Geniş Ürün Gamıyla INDEX 17’de
General Nonwovens Geniş Ürün Gamıyla INDEX 17’de

Hijyen başta olmak üzere birçok endüstriye dönük nonwoven ürün geliştiren ve üreten General Nonwovens, katılacağı INDEX 17 fuarında, bu alandaki uzmanlığını vurgulayacak.

Gaziantep merkezli, Türkiye’nin önemli nonwoven üreticilerinden General Nonwovens, Cenevre’de gerçekleştirilecek INDEX 17 fuarına tüm ürün gamı ile katılıyor. Hijyen, medikal, filtrasyon, otomotiv, tarım sektörlerine yönelik nonwoven ürünlerin yanı sıra, diğer endüstriyel ve teknik uygulamalar için de kumaşlar üreten General Nonwovens, küresel pazarın buluşacağı INDEX 17’de ilgi odaklarından biri olmaya hazırlanıyor.

1928 yılından bu yana Türkiye’de ticaret ve sanayinin farklı alanlarında faaliyette olan İmam Kayalı Holding’e bağlı bir firma olarak 2000 yılında kurulan General Nonwovens; sürekli genişleyen kapasitesi ve ürün gamıyla nonwoven kumaş üretimi gerçekleştiriyor.

Kuruluşundan itibaren sürekli gelişme çizgisini devam ettiren firma 2 fabrikasında (Gaziantep ve Kilis); polipropilen, polyester ve PLA’dan spunbond kumaş ve polipropilenden SMS kumaşları üretiyor. Bu kumaşlar 10 ila 200gr/m2 arasında değişen bir ağırlığa sahip bulunuyor. General Nonwovens üretiminde ayrıca çeşitli polimer alaşımlar ile mono ve iki bileşenli kesikli elyafları da kullanıyor. Bunlar ısı ile bağlanıyor, böylece 18-80gr/m2 aralığında hava yolluyla bağlı (air through bonded-ATB) kumaşlar üretiliyor.

General Nonwovens sadece yerel pazara değil aynı zamanda ihracat pazarlarına da hizmet veriyor. Çözümlerinin %50’sini yurtdışı pazarlara sunan General Nonwovens özellikle hijyen, otomotiv, teknik tekstiller, kaplamalı ve lamine kumaşlar pazarlarının çoğunluğa hitap ediyor.

General Nonwovens’ın ‘HyGen’ marka ürünleri hijyen endüstrisinde yaygın olarak kullanılıyor. Bebek bezi ve yetişkin bezlerinde; üst tabaka, alt tabaka, ADL (Acquisition Layer), bariyer, ön kulaklar ve örtücü kumaş tabaka olarak HyGen çözüm sağlıyor. Öte yandan, hava yollu bağlı bu kumaşlar, birinci sınıf tek kullanımlık ürünler için, yumuşak dokulu kumaş arayanlara çözüm sunuyor.

General Nonwovens: Zengin Ürün Portföyü Geniş Uygulama Alanı

Yıllık 12 bin ton üretim kapasitesine sahip General Nonwovens’ın ürün portföyünde markalar ve uygulama alanları şöyle sıralanıyor;

HyGen markası hijyen alanında bebek ve yetişkin bezleri, eğitim pantolonları, kadın bakımı,

MediGen markası; medikal tekstiller alanında önlükler, sargı ve paketlemeler,  muayene önlükleri, tek kullanımlık başlıklar, tek kullanımlık ayakkabı örtüleri, steril ambalajlar yatak örtüsü, yatak pedi.

FilterGen markası filtreleme endüstrisi için gaz tribün filtreleri; katlanmış panel filtreler, otomotiv kabin hava filtreleri, SPA için filtre malzemeleri, yağ ve sıvı filtreler, sıvı filtrasyon için kumaşlar, membran kullanan filtre kartuşları için destek malzemeleri, hidrolik yağ filtreleri, teknik ve analitik filtreler, soğutma sıvısı ve yağlama filtreleri, toz toplama filtreleri.

TexGen markası tekstil alanı için kaplanmış kumaşlar ve kompozitler; lamine kumaşlar, ekstrüzyon kaplama, kurutma makinesi yumuşatıcı kumaşlar, mobilya iskeleti kaplamaları, izolatörler, ayakkabı telası, suni deri, yorgan örtüsü, flanşlama, yatak yalıtkanı, yatak, duvar kağıtları ve masa örtüleri.

AutoGen markası otomotiv endüstrisi için ikincil halı kaplamaları; koltuk minderi altında tüfte halı, kalıp ayırma uygulamaları, gömlek astarları ve başlıklar (kaplamalar ve arka yüzeyler), güçlendirme katmanları, akustik ve ısı yalıtım ortamları, kapı paneli ve destekler, zemin kaplaması, koltuk kılıf folyoları ile, şanzıman yağı, motor yağı ve kabin hava filtreleri.

IndiGen markası jeotekstiller ve endüstriyel kullanım için çatı kaplaması; kiremit ve kiremit altı döşeme, matlar, yol yatağı, toprak stabilizasyonu, toprağın ayrılması ve drenaj için izolasyon katmanı, kaplamalı kumaşlar, çadırlar, kablo izolasyonu, paketleme ve peyzaj.

INDEX 17 fuarında General Nonwovens; yumuşak dokunuşlu AB nonwoven kumaşlarının yanı sıra %100 PLA spunbond’u kapsayan tüm ürün gamı ve markaları ile karşılayacak.

General Nonwovens, Avrupa Nonwoven Üreticileri Birliği, EDANA üyesidir.

Teknik Tekstiller Haberleri

TUSAŞ havacılık endüstrisi için yeni kompozit tesisini açtı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin (TUSAŞ) Ankara Kahramankazan’daki yerleşkesinde açtığı yeni kompozit tesis sahip olduğu son teknolojiyle, Türk...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied