Ana Sayfa » Güncel » Epson ve For.Tex, Genesta Floresan Mürekkeplerini Pazara Sundu

Epson ve For.Tex, Genesta Floresan Mürekkeplerini Pazara Sundu

Epson Article Top
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Epson ve For.Tex, Genesta Floresan Mürekkeplerini Pazara Sundu
Epson ve For.Tex, Genesta Floresan Mürekkeplerini Pazara Sundu

Yeni Genesta Floresan Flavin (sarı)  ve Floresan Pembesi renklerinin eklenmesiyle Genesta asit mürekkep tonlarının çeşidi artık on üçe ulaştı.

Dijital tekstil baskı teknolojilerinin öncülerinden Epson ve iştiraki olan boyalar, kalınlaştırıcılar ve tekstil hazırlık/sonrası ürünlerin üretiminde lider For.Tex, Genesta Floresan Flavin (sarı) ve Genesta Floresan Pembe renklerinin kullanıma hazır olduğunu duyurdu.

Üç ve beş litre miktarlarda mevcut olan bu iki yeni renk, Genesta asit mürekkep çeşitlerindeki toplam renk sayısını on üçe çıkardı. Özellikle mayo ve spor giyim sektörlerinde aranan floresan renk tonları özellikle poliamid kumaşlara baskı yapmak için üretildi.

For.Tex Başkanı Pietro Roncoroni; “Bu yeni mürekkeplerin pazara sunulması, baskıcıların kendi müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamasını ve diğer pazar segmentleri için çözümlerini genişletebilmelerini sağlıyor. Geleneksel uygulama alanlarına ek olarak, kadın giyim endüstrisi de bu floresan efektlere ilgi gösteriyor. Dijital tekstil baskısı büyük bir ilerleme kaydediyor ve bu yeni mürekkepler uygulama alanlarına önemli bir katkı sağlıyor” dedi.

Genesta Floresan müşterilerin tüm gereksinimlerini karşılıyor

Şimdiden yeni floresan renkleri kullanan Epson müşterilerinden biri, Como merkezli bir baskı şirketi olan Lico Print oldu. Yeni mürekkepler hakkında yorum yapan firma sahibi Mauro Livio şunları söyledi; “Ürünlerimiz genellikle parlak ve floresan renkleri gerektiren plaj giyimi ve streç spor kumaş pazarında kullanılıyor. Bu ilkbahardan beri heyecanla kullanıldığımız Genesta floresan mürekkeplerinin piyasaya sürülmesinden bu yana, artık müşterilerimizin tüm gereksinimlerini karşılayabiliyoruz ve şu andan itibaren çeşitli üretim siparişleri aldık.”

Epson ile işbirliği içinde For.Tex tarafından geliştirilen Genesta mürekkepleri, tüm elyaflarda baskıların güvenilirliği ve renk haslığı açısından en yüksek kalite standartlarını karşılıyor. Asit, reaktif, dispers, pigment ve süblimasyon mürekkepleri içeren bu ürün yelpazesi, geniş ve mükemmel şekilde dengelenmiş bir renk alanını kapsıyor. En yüksek baskı performansını sağlamak için tamamen gazdan arındırılması; kafaların temizlik döngüsünü azaltmaya imkan veriyor ve böylece tüketim önemli ölçüde azalıyor. Bu mürekkepler 1, 3 ve 10 litrelik, termal olarak kaynaklanmış çok katmanlı alüminyumdan yapılmış, tamamen çıkarılabilir kartuşlar içinde bulunuyor. Bu ise, toplam güvenilirliği sağlıyor, israfı azaltıyor ve en yüksek standartlarda üretiliyor. Yanlış mürekkeplerin yanlışlıkla yüklenmesini önlemek için her kartuşun benzersiz bir çipi bulunuyor.

Dijital Baskı Haberleri

HP ile ambalaj sektöründe son trendler

HP’nin ev sahipliği yaptığı “HP Baskılı Ambalaj - Ambalaj Endüstrisindeki Öngörüler ve Eğilimler” başlıklı webinar, firmanın Barcelona Grafik Deneyim...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied