16.5 C
İstanbul
Çarşamba, Mayıs 22, 2024

SASA’dan yapay zekâ uygulamaları için büyük adım

Türkiye’nin küresel çapta önde gelen polyester üreticilerinden...

Geleceği dokumak: Tekstil makineleri otomasyonunun hikayesi 

220 yıllık tekstil makineleri otomasyonu, sektörün görünümünü...

Türkiye tekstil ihracatında ABD’de ve Orta Doğu’da yükselişte

Türkiye tekstil ve ham maddeleri sektörü ocak-şubat...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Groz-Beckert, INDEX™ fuarında en yeni taraklama çözümlerini sergileyecek

DokumaGroz-Beckert, INDEX™ fuarında en yeni taraklama çözümlerini sergileyecek

- Dokuma Haber Sponsoru -

Endüstriyel makine iğneleri, hassas parçalar ve ince aletlerin yanı sıra tekstil kumaşlarının üretimi ve birleştirilmesi için sistemler ve hizmetler sunan Groz-Beckert, 18-21 Nisan tarihlerinde İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenecek INDEX™ fuarında Taraklama ürün alanındaki en son yenilikleri ziyaretçilere sunacak. Nonwoven sektörünün önde gelen uluslararası ticaret fuarlarından INDEX™’in 50.000 m2’nin üzerinde bir fuar alanında 660’ın üzerinde katılımcıya ve 100’den fazla ülkeden yaklaşık 13.000 ziyaretçiye ev sahipliği yapması bekleniyor. Nonwoven endüstrisi için InLine tarak garnitür serisi, Groz-Beckert’in 2541 numaralı fuar standının merkezinde yer alacak. Yeni ve patentli bir üretim süreci, yenilikçi metalik tarak garnitür serisinin geliştirilmesini mümkün kılarken, müşterilere gelişmiş süreç güvenilirliği ve tarağın çalışma süresinde artış sunuyor. Aynı zamanda, yeni proses çevre dostu ve kaynak tasarrufu sağlayan bir üretim sağlıyor.

Dişlerin kontrollü ve hassas bir şekilde sertleştirilmesine ek olarak, teller azaltılmış bir diş yüksekliği ve tamamen kireçsiz bir yüzey ile karakterize ediliyor. Stanttaki sergi, yeni prosesi geleneksel üretim yönteminden ayıran özellikleri gösterecek ve yeni Groz-Beckert InLine tarak garnitür serisi ile bir önceki nesil arasındaki farkları vurgulayacak.

Groz-Beckert, INDEX™ fuarında en yeni taraklama çözümlerini sergileyecek

Ziyaretçiler Groz-Beckert teknolojisini artırılmış gerçeklik ile deneyimleyecek

Groz-Beckert InLine tarak garnitür serisinin geliştirilecek ilk özel yapısı SiroLock™ plus çalışıcı ve doffer teli oldu. SiroLock™ plus, daha etkili lif çekişi, kontrolü ve transferi ile dikkat çekiyor. Artırılmış gerçeklik, ziyaretçilerin INDEX™’te SiroLock™ plus’ın arkasındaki işlevselliği ve çalışma prensibini deneyimlemelerine olanak tanıyacak.

En yüksek kaliteye odaklanan firma, endüstriyel makine iğneleri, hassas parçalar ve ince aletlerin yanı sıra tekstil yüzeylerinin üretimi ve birleştirilmesi için sistemler ve hizmetler sunuyor. Groz-Beckert ve solidian, sürdürülebilir yapılar için tekstil güçlendirmelerinin büyüyen alanına da giriyor. Firma ayrıca, endüstriyel bıçaklar konusunda pazar lideri bir uzman olan TKM ile iş birliği yaparak, ürün portföyünü birçok imalat endüstrisinde kilit rol oynayan endüstriyel kesme çözümleriyle genişletiyor.

Dünya çapında yaklaşık 9.500 kişiyi istihdam eden Groz-Beckert, 2022 yılında 814 milyon euro ciro elde etti. Şirket, dünya çapında 150’den fazla ülkede temsilcilikleri, üretim ve dağıtım iştirakleri ile faaliyet gösteriyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler