Groz-Beckert ITMA ASIA + CITME 2016’dan İyimser Ayrıldı

Textilegence Mart – Nisan 2021 sayısı yayınlandı

Zorlu dönemler belki de en iyi fırsatlar için en uygun zamandır. Textilegence Mart Nisan 2021 sayısında bütün hızıyla süren...

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Çin’in Şanghay kentinde 21-25 Ekim tarihleri arasında Ulusal Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ITMA + ASIA + CITME 2016 fuarı 100,000’den fazla ziyaretçiyi kendisine çekti. Groz-Beckert bu 5 günlük fuar boyunca 4,000’den fazla ziyaretçi ile teknik görüşmeler yaptı. Groz-Beckert standına gelen ziyaretçilerin çoğunluğu Asya pazarından idi. Firma tüm tekstil değer zinciri için geliştirdiği ürün ve çözümlerini Salon 4 D29’daki standında sundu.

Asya’nın lider tekstil endüstrisi sanayi fuarında 28 ülkeden yaklaşık 1700 firma ürün ve hizmetlerini öne çıkardı.  Groz-Beckert ürün sunumu ve film gösterimi ile, akıllı ürün ve hizmetlerin nasıl kaynak tasarrufu yaparken, aynı zamanda verimliliği arttırdığını gösterdi.

Örme, dokuma, keçe, tafting, taraklama ve dikiş segmentlerindeki ürünleri sunmak için kullanılan gerçekçi şeffaf tekstil makineleri ilk olarak Milano’daki ITMA 2015’te lanse edilmişti. Groz-Beckert iğne ve sistem parçaları ile donatılmış olan makineler, kamuoyuna ürün kullanımı ve onların mükemmel koordineli etkileşimi hakkında doğrudan bir fikir sağladı. Dahası, gerçek bir ürün deneyimi için yapılan şeffaf makinelerin bileşenleri çıkarılabiliyor.

Örme segmentinde vurgu, Litespeed® iğnelerinin yeni nesli Litespeed® Plus’un tanıtımında oldu. Bu iğnelerin geleneksel örgü makinelerinde kullanılması enerji tüketimini %20’ye kadar azaltıyor. Bunun nedeni onların optimize gövde (şaft) geometrisidir.

Dokuma segmenti de yeni bir ürün ile fuara geldi. Gücüler, lameller, şaft ve çözgü durdurma düzeneğine ek olarak, segment yeni jakar gücülerini sundu. Tahar makinesi WarpMaster ve çözgü düğüm makinesi KnotMaster büyük ilgi gördü.

Keçe segmenti ise; jeotekstiller, kağıt makineleri ve otomotiv alanlarının yanı sıra filtrasyon keçeleri için iğne çözümleriyle ilgili bir sunum yaptı. ‘Cam’dan iğneleme makinesi direkt iğneleme süreci hakkında bir fikir sunarken, GEBECON® ve EcoStar® iğne kombinasyonunun avantajlarını gösterdi.

Tafting segmenti de bir şeffaf sergileme ile kendisini gösterdi. Bunun merkez noktasında, tafting iğneleri, kanca, tarak parmağı ve tafting bıçağı içeren geliştirilmiş Gauge Part System yer aldı.

Yeni kurulan Taraklama segmenti de Asya’da ilk kez Groz-Beckert’in kurumsal fuar standında temsil edildi. Ana odak noktasında, mat sentetik elyaflar gibi aşındırıcı malzemelerin işlenmesi için uygun olan sentetik doffer teli D40-30-52C CBF yer aldı.

Dikiş segmenti sunumunun ilgi odağına patentli kalite yönetimi INH’yi (Ideal Needle Handling) koydu. Bu yeni hizmet sadece müşteriler ile koordinasyon içinde proses optimizasyonu sağlamaz aynı zamanda Groz-Beckert tarafından gerekli iş ekipmanlarını da sağlar. Bununla Groz-Beckert sadece kırık ve hasarlı dikiş makinesi iğnelerini işlemek için yeni bir standart yaratmıyor, aynı zamanda hizmet portföyününe müşteriler kısa süre içinde erişebilecek.

Groz-Beckert için, ITMA ASIA + CITME 2016 fuarı birçok ilginç görüşme ve yeni teşviklerle sonuçlandı ve böylece başarılı oldu.

Groz-Beckert Hakkında

Groz-Beckert, tekstil üretimi ve bağlanması için sistem ve servislerin yanı sıra, endüstriyel makine iğneleri, hassas parçaları ve ince araçlar alanında dünyanın önde gelen tedarikçisidir. Firmanın ürün ve hizmetleri; örme, dokuma, keçeleme, tafting, taraklama ve dikişe odaklanıyor. 1852 yılında kurulan aile şirkette 7800 kişi çalışıyor ve 2015 yılında 628 milyon Euro ciro elde etti. Groz-Beckert’in dünyada 150’den fazla ülkede mümessilleri, üretim ve dağıtım alt şirketleri ile çalışıyor.

Tekstil Eğirme Haberleri

SASA 330 milyon dolarlık yeni elyaf yatırımına başladı

Türkiye’nin önde gelen elyaf üreticilerinden Adana merkezli SASA Polyester, Saflaştırılmış Tereftalik Asit (PTA) ve elyaf yatırımlarına devam ediyor. 2019...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied