Groz-Beckert Türkiye Ofisini Açtı

Groz-Beckert, uzun dönemdir mümessili aracılığı ile yer aldığı Türk pazarına resmen giriş yaptı. 1 Ocak 2015 tarihinde İstanbul merkezli olarak Türkiye iştirakini kuran Groz-Beckert 22 Ocak tarihinde de yaklaşık 80 davetlinin katılımı ile resmi açılış töreni gerçekleştirdi.

Zorlu Tekstil ve Disney iş birliğinin kapsamını genişletti

Türkiye’nin ev tekstili liderlerinden Zorlu Tekstil, büyük bir anlaşmaya imza atarak Disney’in Avrupa, BDT ülkeleri, Rusya ve Türkiye’deki üretim,...

Textilegence Kasım – Aralık 2020 Sayısı yayınlandı

Textilegence Magazine, 2020 yılının son sayısında okuyucularını dolu bir içerikle karşılıyor. Covid-19 pandeminin bütün yıla damgasını vurduğunu net olarak...

Hyosung Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütüyor

Güney Kore merkezli endüstri devi Hyosung Corporation, Avrupa pazarının artan talebini karşılamak için Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütme kararı aldı....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Firma Groz-Beckert Türkiye merkezi ile birlikte hem Türkiye hem de Orta Asya pazarının örme, keçeleme, tafting ve dikiş pazarlarına; örgü ve dikiş iğnesi, keçe iğnesi ve platin gibi üretim ekipmanları ve hizmetleri sunmaya başladı.

Firmanın Yönetim Kurulu Üyesi Eric Schöller, misafirleri karşılayarak, satışların resmen başladığını ilan etti. Schöller yeni ofisin kurulma nedenini şöyle açıkladı ,”Türkiye ve Orta Asya pazarlarındaki müşterilerimizin ihtiyaçlarına en iyi şekilde ve direkt olarak karşılamak için Türkiye’deki bu ofisi açmaya karar verdik. Bu bölgeler geleneksel olarak tekstilin güçlü olduğu yerler olmanın yanı sıra geçen yıllarda da önem kazanmasını sürdürüyor”.

Açılış konuşması sonrasında, şirketin Türkiye Genel Müdürü Özkan Edirne, açılışı yapılan yeni ofisi davetlilere gezdirdi. Özkan Edirne, hem Türk tekstil sektöründe hem de Groz-Beckert Group’un farklı yerlerinde uzun bir deneyime sahip.

Groz-Beckert Türkiye Resmi Ofis Açılışı
Groz-Beckert Türkiye Resmi Ofis Açılışı

ITMA ASIA CITME 2018 Fuarı’na katıldı.

15-19 Ekim 2018 tarihleri arasında altıncı kez Çin’in Şangay kentinde düzenlenen ITMA ASIA CITME 2018 Fuarı’na katılan firma, bu pazardaki iletişimini geliştirebilmek adına kullanıma sunduğu WeChat ile dikkatleri üzerine çeken şirket, bu kanal aracılığı ile hizmetlerini, şirket haberlerini ve Çin tekstil endüstrisi hakkında merak edilenler başlıkları altında haftalık bülten yayınlıyor. İçeriklerin Çin’ce yayınlanması ise iğne üreticisi firmanın pazara ne kadar önem verdiğinin bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

Firmanın katılığı ITMA ASIA CITME 2018 ile ilgili habere buradan ulaşabilirsiniz.

2018 Yılında ITM Fuarı’na Katıldı

ITM 2018 Fuarı’na katılan firma, fuar süresince örme, dokuma, keçe, tafting, tarak ve dikiş alanlarındaki çözümlerini ziyaretçilere sundu. Yaklaşık 2.000 ziyaretçiyi standında ağırlayan şirket, Türkiye pazarındaki iş hacmini genişletmeye devam etti.

Firmanın katıldığı ITM 2018 haberine buradan ulaşabilirsiniz.

Firma Hakkında

Groz-Beckert tekstil sektörünün dünyanın önde gelen endüstriyel makine iğneleri, hassas parçaları ve ince araçların yanı sıra üretim sistemlerinin ve hizmetlerin sağlayıcısı konumunda. Firma çözümleri ile örme, dokuma, keçe, tufting ve dikiş alanlarına hizmet sunuyor. 1852 yılında kurulan Groz-Beckert yaklaşık 8 bin kişiyi istihdam ediyor. 2013 yılında 570 milyon Euro ciro elde eden firma, ajansları, üretimleri ve distribütör iştirakleri ile 150’den fazla ülkede bulunuyor.

Groz-Beckert Türkiye Resmi Ofis Açılışı

Tekstil Makine Parçaları Ticaret Limited Şirketi
Gen. Ali Riza Gürcan Caddesi
Alparslan İş Merkezi No: 29/1
34169 Istanbul / Turkey
Phone: +90 212 9246868
Fax: +90 212 9246869
E-mail: [email protected]

Tekstil Örme Haberleri

KARL MAYER tekstilde yenilik sunmaktan vazgeçmiyor

KARL MAYER, 15-30 Ekim tarihleri arasında WTiN Virtual Trade Show’a katılarak müşterilerinin ticari başarısına katkı sunmayı hedefliyor. Tekstil teknolojileri...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied