Ana Sayfa » Güncel » Gruppo Mastrotto Dijital İlerleyişini Lectra ile Hızlandırıyor

Gruppo Mastrotto Dijital İlerleyişini Lectra ile Hızlandırıyor

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

İtalya’nın lider otomotiv deri üreticilerinden Gruppo Mastrotto verimliliğini Lectra’nın Versalis® deri kesim çözümüyle arttıracak.

Yıllık 21 milyon metrekare deri üretimi; 20 üretim ve lojistik tesisiyle Gruppo Mastrotto sadece İtalya değil, global deri pazarında öncülüğünü sürdürüyor. Müşteri hizmetine değer katmak için yeni nesil teknolojilere yönelen firma, Lectra ’nın teknolojik çözümlerinden faydalanıyor. Bu bağlamda firmanın deri kesme sürecini Versalis® ile dijitalleştireceği belirtildi.

Otomotiv koltuklarına deri giydirme işleminde kullanıcıların her geçen gün daha fazla müşteriye dönük özellikler ve farklı seçenekler talep ettiğini savunan Gruppo Mastrotto, dijital kesim hizmetlerine başvurarak bu talebi daha etkili bir şekilde karşılamayı hedefliyor. Araç koltuk giydirme işleminin hızlanması ve ürün yelpazesinin artmasıyla pazardaki değişimlere ayak uyduran firma, kesme odalarına Versalis® deri kesme makinalarını da kattı. Lectra çözümlerinin desteğiyle üretimde esneklik elde etmesi beklenen deri üreticisi, müşteri portföyündeki araç üreticilerinin dikkatini çekecek.

Bu işbirliğinden Gruppo Mastrotto’nun önemli derecede avantajlı çıkması bekleniyor. Çünkü Versalis® deri kesme çözümleri klasik kalıp presleme ile elde etmesi imkansız hammadde tasarrufu ve kalite sağlıyor. Ayrıca duraklamasız bir kesme prosesi sunan Versalis® ile köpük-model yapımına da gerek kalmadığı için malzemeyle birlikte yaklaşık 8-12 haftalık bir zaman tasarrufu ortaya koyuyor.

‘Klasik Teknolojiler Talebi Karşılayamıyor’

Deri kesim hizmetlerini dijitalleştirerek firmanın kapasitesini önemli ölçüde arttırdığına değinen Gruppo Mastrotto Otomotiv Genel Müdürü Alberto Silvagni, kullandıkları klasik kalıp kesme çözümlerinin şimdiki otomotiv endüstrisinin taleplerini karşılayamadığını belirtti.

Müşterilerin gittikçe daha fazla müşteriye dönük arabalar tercih ettiğini vurgulayan Lectra Baş Pazarlama Müdürü Céline Choussy Bedouet, Gruppo Mastrotto’yu bu anlamda desteklemekten ötürü mutlu olduklarını dile getirdi. Bedouet şunları ekledi; “Koltuk tasarımı kullanıcıların artık bir arabada en çok alternatif aradıkları parça. Bu müşteri odaklı üretim trendinde Gruppo Mastrotto’ya kesme işlemlerinde kolaylık ve esneklik sağlayarak pazarın ihtiyaçlarını daha hızlı karşılamasına ön ayak oluyoruz.”

Güncel Haberler

Arjen Evertse, Mimaki EMEA Satıştan Sorumlu Genel Müdürü olarak atandı

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, bugün yaptığı bir açıklamayla, 1 Eylül 2021 tarihinden...

Textilegence Mayıs – Haziran 2021 sayısı yayınlandı

Pazarlar tekrar canlanıyorken, Textilegence’ın 48. sayısı güncel gelişmelerden haberleri ve özel editoryal içeriğiyle sizi bu ‘yenilenmeye’ hazırlıyor. Textilegence Mayıs...

Teksel Tekstil sadece makine değil, güven ve tecrübe sunuyor

Türk tekstil sektörünün güçlenmesinde teknolojik yeniliklerin hızla ve en uygun koşullarda elde edilmesi büyük bir önem taşıyor. Teksel Tekstil...

Türk tekstil sektörü 2021 yılında 11 milyar dolar ihracat hedefliyor

Tekstil sektörü bugün 200’ü aşkın ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile Türkiye’nin en önemli sektörleri arasında yer alıyor. 2020 yılını %2-2,5’luk...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied