Ana Sayfa » Eğirme » Güç ve Zeka: Şimdi Total Testing Gerçek Oldu

Güç ve Zeka: Şimdi Total Testing Gerçek Oldu

Uster Total Testing ile eğirme sürecinde kalite şansa bırakılmıyor
Uster Total Testing ile eğirme sürecinde kalite şansa bırakılmıyor

USTER® TESTER 6 ile, tüm iplik fabrikaları için endüstriyel standart laboratuvar sistemi tam bir kalite yönetim aracına dönüşüyor

Yeni USTER® TESTER 6, iplik fabrikalarının bu ünlü laboratuvar ekipmanları ailesinden beklediği tüm doğruluk ve güce sahiptir. Fakat diğer kalite ölçüm kaynaklarından gelen verileri entegre kabiliyeti ile gerçek bir Toplam Test Merkezi (Total Testing Center) oluşturur, kalite ve daha geniş tesis yönetimi konularının her ikisinde pratik rehberlikle her iplikhane prosesini analiz eder.

Hemen hemen her iplik tesisi laboratuvarında ne bulunabilir? Büyük olasılıkla USTER tarafından yapılmış bir düzgünlük test cihazı. 1948 yılında orijinal USTER® GGP’nın sunulmasından bu yana, başarılı jenerasyonlarıyla 14,500 civarında düzgünlük test cihazı dünya çapında teslim edildi. On yıllardır kalite yönetiminin merkezine USTER® TESTER’ı koyarak temel iplik parametrelerinin doğru ölçülmesi önemli bir faktör olmuştur.

Milan’da gerçekleşen ITMA 2015’de başarılı gamın en son versiyonu USTER® TESTER ilk kez sunuldu. Peki, mevcut USTER® TESTER 5 ve yeni USTER® TESTER 6 arasında ne değişti? Hiçbirşey… ve herşey!

‘Hiçbirşey’ değişmedi denebilir, fakat bu,  iplikhane laboratuvarlarındaki düzgünlük ve kusur testleri için USTER® TESTER 6 gerçekten gerekli bir araç olmaya devam ediyor anlamındadır. Gerçekte, başta 800m/dak. Tüylülük Uzunluk Sınıflandırması için yeni Sensör HL’nin yanı sıra yeni USTER® Kapasitif Sensör (Sensor CS), yeni Sensor HL olmak üzere hemen hemen her şeyi değişmiştir.

Ve gerçek bir yenilik, kalite sorunlarına karşı kullanıcı dostu koruma bağlamında, potansiyel kusurları ortaya çıkmadan önce gösteren Ürün Tutarlılık Uyarısı.

Uster_Tester6_Textilegence1Güçlendirici Yönetim

Temelde, yeni USTER® TESTER 6 geleneksel laboratuvar testlerinden iplikhanede iplik üretimini sırasında her aşamanın ‘Toplam Testine’ sıçratıyor. Bu,  USTER® TESTER 6’nın artık sadece düzgünlük test cihazı olarak tarif edilemeyeceğini, yönetime tüm iplikhane boyunca kalite ve verimliliği kontrol etme gücü vererek ‘Toplam Test Merkezi’ başlığı ile nitelendirilebileceği anlamına geliyor.

USTER® QUALITY EXPERT (Kalite Uzmanı) bu bütün tesis yaklaşımının anahtarıdır. Bu, bir iplik fabrikasının yönetimi için kalite düşüncesi ile, USTER® TESTER’dan, USTER® elyaf test aletlerinden ve USTER® online görüntüleme sistemlerinden gelen laboratuvar test verilerini zeka ile harmanlayıp entegre etmek için gerekli platformdur.

Tesislerin sunulan verileri anlayıp uygulamasına yardımcı olmak için, USTER® TESTER 6, rakipsiz işlem uzmanlığı ile yeni bir ‘personel Assistant Q’yu kapsıyor. Assistant Q, kalite sorunlarının olası nedenlerini ve en iyi çözümlerini analiz ederek hemen yönetimi uyarır. Ayrıca uygulama deneyimine dayalı olarak akış yönünde ipliğin performansını değerlendirir ve tavsiyelerde bulunur.

USTER® QUALITY EXPERT aynı zamanda tesisin test ve görüntüleme gamını genişleten yetenekleriyle genişletici bir rol için hazırdır. Daha fazla USTER® cihazı, USTER® QUALITY EXPERT vasıtası ile USTER® TESTER 6’ya bağlanarak daha fazla bilgi edinilebilir. Her bir ekleme, kalite riskini sıfıra doğru minimize eder. Günümüzde zaten USTER® AFIS PRO 2, USTER® TENSOJET ve USTER® QUANTUM EXPERT 3 bağlanabiliyor. USTER® HVI1000, USTER® TENSORAPID ve USTER® SENTINEL, fabrikalara tüm yönleriyle iplik kalitesinin tamamen merkezi yönetimini sağlayarak takip edecek.

Kişiselleştirilebilen raporlar ve otomatik analizler değerli avantajlardır, fakat gerçek Toplam Test ayrıca ekstra bir artı noktaya ihtiyaç duyar; zeka. Bu, bir alarm sistemi ile başlar. Total Testing Center (Toplam Test Merkezi)  özgün iplik işlemesi süreci için bir harita oluşturur ve bu alarm sistemi prosesin her aşamasındaki (balya açma, taraklama, penyeleme, cer bitirici, fitil, ring eğirme ve bobin) herhangi bir sorun için uyarı verir.

Sistem herhangi bir sorunu saptar ve bunun nedenini analiz eder. Bu noktada Assistant Q devreye girer. 65 yıllık USTER know-how’ı ile dolu olan Assistant Q, 7/24 bütün offline ve online görüntüleme ölçümlerinin analizi için hazırdır. Her uyarı için, pratik çözümler sunar ve sorunun nerede ve nasıl çözüleceğine dair tavsiyelerde bulunur. Assistant Q ile etkileşim, ana sorunların tanımlanması ve kısa sürede en verimli çözümünü bulmasını öğreterek sistemi daha zeki hale getirir.

Assistant Q: Tipik bir görev

Bir Assistant Q’nın duraksız çalışması sırasında, tarama bölümünde hemen ilgilenilmesini tavsiye eden kırmızı nokta ile uyarı açılır. USTER® QUALITY EXPERT ekranına hafifçe dokunmak uyarı hakkında özel bilgiler verir. Bu; tarak odasında etkilenen ürün ve makinayı, tarih ve zamanı ve düzensizliği gösteren verinin kaynağını tanımlar. Bu durumda, verinin kaynağı USTER® AFIS PRO 2’dir ve kırmızı renkle vurgulanan sorun, neps temizleme verimliliği kritik bir düzeye inmesidir. Sorunla ilgilenen Assistant Q, oldukça şiddetli olan ekranın sağ sütunundaki alarmı teyit eder v e sorunu ortadan kaldırmak için öneriler sunar. Neps temizleme verimlilik raporu, diğer taraklarda sabit iken 20 numaralı tarak makinasındaki verimlilik düşüşünü gösterir. Assistant Q’nun ekranındaki önerilerin ardından, müşteri hızla soruna neden olan tarak üzerindeki hasarlı brizör teli değiştirerek arızayı giderebilir.

Akıllı Analiz Tüm Farkı Yaratıyor

Asıl sorumuz ‘USTER® TESTER 5’den USTER® TESTER 6’ya ne değişti?’ye dönecek olursak, doğru cevabın ‘her şey’ olacağı açıktır. USTER® TESTER 6 sadece bir laboratuvar aleti olsaydı, tesisin test ve izleme araçları tarafından üretilen genel verilerin analizi ve yorumlanması tüm bir uzman ekibi ve daha fazla zaman alacaktı.

USTER® TESTER 6’yı kapsayan Total Testin Center (Toplam Test Merkezi), tüm verileri analiz etmek için güce sahiptir ve zekası bunun pratik kullanımını sağlar. Assistant Q’nun kullanıcı dostu hizmetlerini eklemenin ve USTER® TESTER 6’nın kalite düşüncesi ile iplik tesisinin başarılı yönetimi için gereken her şeyi sağlayacağı açıktır.

Tekstil Eğirme Haberleri

Uster Quantum 4.0 ile daha fazla güvenlik, önleme ve esneklik

Elyaftan kumaşa kadar kalite yönetim ve kontrol çözümleri sunan Uster Technologies, iplikçilere yeni çözümler sunmayı sürdürüyor. Firmanın Quantum iplik...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied