10.7 C
İstanbul
Perşembe, Kasım 30, 2023

Itema ve Tofflon’un ilaç sektöründeki yeni ortak girişimi: Tofflonit 

Gelişmiş dokuma çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçilerinden...

İlave Gümrük Vergileri hazır giyimcilerle tekstilcileri karşı karşıya getirdi

İhracat pazarlarında ciddi kayıp yaşayan Türk tekstil...

Kapalı kenevir işleme fabrikası yeniden iplik üretimine başlıyor

Amasya’da bulunan Gümüşhacıköy İp Sicim Urgan Küçük...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Haliç Üniversitesi öğrencilerine HEFA Tekstil’de staj imkanı

GüncelHaliç Üniversitesi öğrencilerine HEFA Tekstil’de staj imkanı

- Haber Sponsoru -

Türkiye’nin önemli vakıf üniversitelerinden Haliç Üniversitesi ve Türkiye’nin önde gelen tekstil firmalarından HEFA Tekstil, üniversite-sanayi iş birliğinde örnek bir çalışmaya imza attı. İki kurum arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, Haliç Üniversitesi öğrencilerine HEFA Tekstil bünyesinde staj imkanlarının sunulacak. Ayrıca tekstil üretiminde sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm üzerine Haliç Üniversitesi akademisyenlerinin öncülüğünde, firmanın da içinde olacağı projeler geliştirilecek.

HEFA Tekstil ile gerçekleştirilecek proje doğal kaynakların bilinçli tüketimine dikkat çekecek

Sundukları eğitim modelleriyle, öğrencilerini iş dünyasına tam donanımlı profesyoneller olarak mezun vermeye önem verdiklerini ifade eden Haliç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zafer Utlu, bu misyonla iş ve sanayi dünyası ile bugüne kadar pek çok iş birliği ve anlaşma gerçekleştirdiklerini aktardı. HEFA Tekstil ile imzalanan iş birliği protokolünün hayata geçirdikleri en verimli iş birliklerinden biri olacağını dile getiren Utlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“İş birliğimiz kapsamında; HEFA Tekstil’in üretim tesisleri ve kurumsal yapısında öğrencilerimize yönelik staj ve iş imkanlarının doğacak olması önemli bir kazanım olacaktır. Aynı zamanda bu yıl, tekstil üretiminde sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm üzerine Haliç Üniversitesi akademisyenlerinin öncülüğünde, HEFA Tekstil’in de içinde olacağı bir proje geliştiriyoruz. Bu projenin ise, dünyanın doğal kaynaklarının doğru tüketimi ve bu konu hakkındaki toplumsal bilinçlenmeye önemli katkıları olacağını düşünüyorum.”

HEFA Tekstil ile gerçekleştirilecek proje doğal kaynakların bilinçli tüketimine dikkat çekecek

HEFA Group CEO’su Murat Şahinler yükseköğretimde çeyrek asrı geride bırakan Haliç Üniversitesi gibi köklü ve prestijli bir eğitim kurumuyla imzalamış oldukları iş birliği protokolünden dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. Şahinler; “Bu iş birliğinin, 1974 yılından beri üretim çeşitliliği, kalite anlayışı ve tekstil ihracatındaki payıyla ülke ekonomisine önemli bir katkı payı olan grubumuz için daha güçlü bir dönemi başlatacağını düşünüyorum. Başta Sayın Rektör Prof. Dr. Zafer Utlu olmak üzere tüm katkısı bulunanlara teşekkürlerimi sunuyorum’’ dedi.

1974 yılında başlattığı yatırımlarını şu an HEFA ve FAYTEKS isimleriyle devam ettiren şirket, ilk 21 senesinde Suni Tekstil Toptancısı olarak faaliyet gösterdi. 1995 yılında Suni Deri üretimini de kendi bünyesinde gerçekleştirmeye başlayan şirket, 2013 yılında tekstil boya sektörüne hizmet veren ikinci fabrikasını Velimeşe’de kurdu. Firma, üretim faaliyetlerini toplam 26.000 m² kapalı alana sahip iki tesisinde, satış faaliyetlerini ise toplam 2.000 m² kapalı alana sahip iki mağazasında gerçekleştirmeye devam ediyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler