30 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

HanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

GüncelHanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

- Haber Sponsoru -

İkonik giyim markalarının küresel liderlerinden biri olan HanesBrands, şirketin küresel Champion iş kolunun fikri mülkiyet haklarını ve belirli işletme varlıklarını Authentic Brands Group’a (Authentic) satmak üzere kesin bir anlaşma imzaladığını duyurdu. İşlem değeri 1,2 milyar dolar olup, performans eşiklerine ulaşılmasına bağlı olarak 300 milyon dolara kadar ek koşullu nakit bedeli ile bu değerin 1,5 milyar dolara ulaşma potansiyeli bulunuyor. Alışılagelmiş tamamlanma koşullarına tabi olmaya devam edecek işlemin 2024’ün ikinci yarısında tamamlanması bekleniyor. İşlemin tamamlanmasının ardından HanesBrands, Champion için bir geçiş dönemi boyunca işletmenin belirli bölgelerde işletilmesi de dahil olmak üzere belirli geçiş hizmetleri sağlayacak.

HanesBrands’ın Champion satış işleminden net gelir beklentisi yaklaşık 900 milyon dolar

HanesBrands, işletme sermayesi ayarlamaları ve diğer geleneksel işlem maliyetleri de dahil olmak üzere ve koşullu nakit bedeli hariç olmak üzere, işlemden yaklaşık 900 milyon dolarlık net gelir bekliyor. HanesBrands’ın borç azaltma taahhüdü doğrultusunda şirket, işlemden elde edilen tüm net geliri borç azaltma işlemini hızlandırmak için kullanacak ve net borç/düzeltilmiş FAVÖK bazında anlamlı kaldıraç düşüşü bekliyor.

HanesBrands, küresel Champion iş kolunu Authentic Brands Group’a satmak için bir anlaşma imzaladı   Görsel Kaynak: Champion
HanesBrands, küresel Champion iş kolunu Authentic Brands Group’a satmak için bir anlaşma imzaladı Görsel Kaynak: Champion

HanesBrands Yönetim Kurulu Başkanı Bill Simon; “Finansal ve hukuk danışmanlarımızın desteğiyle küresel Champion işine yönelik seçenekleri kapsamlı bir şekilde inceledikten sonra, Authentic Brands Group ile Champion için değeri en üst düzeye çıkardığına ve HanesBrands’ı uzun vadeli başarı için en iyi konuma getirdiğine inandığımız bu anlaşmaya varmaktan memnuniyet duyuyoruz. Daha da önemlisi, bu işlemin, HanesBrands’i lider iç giyim markalarını geliştirmeye ve birinci sınıf tedarik zincirini optimize etmeye odaklanmış bir strateji aracılığıyla tutarlı bir büyüme ve nakit akışı yaratacak şekilde konumlandırırken, şirketin borç azaltma sürecini hızlandırmasına olanak sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

HanesBrands CEO’su Steve Bratspies, bu duyurunun, ekiplerinin tüm markalarını geleceğe yönelik en uygun yola konumlandırmak için gösterdikleri yoğun çabanın sonucu olduğunu belirterek şunları kaydetti: “Geçtiğimiz üç yılda, şirketin operasyonlarını ve mali performansını iyileştirmek için gerekli önlemleri aldık; geçmiş brüt kar marjlarına geri döndük, maliyet yapımızı düşürdük, borç seviyemizi düşürdük ve tutarlı nakit akışı sağladık. Bu işlemin başarılı bir şekilde tamamlanması işimizi daha da basitleştirecek, bilançomuzun yükünü azaltacak ve şirketin operasyonlarını güçlendirerek mali performansını artıracak. HanesBrands için bir sonraki bölüme başlarken, iç giyimdeki liderliğimizi daha da genişletmek, yeni maliyet azaltma fırsatlarını takip etmek ve doğru işletme yapısına sahip olduğumuzdan emin olmak ve güçlü kâr payı getirilerini tetiklemek adına ivmemizi ilerletmek için daha da güçlü bir konumda olduğumuza inanıyoruz.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler