Hesabım

Ana Sayfa » Dokuma » Hoş geldin Itema Türkiye

Hoş geldin Itema Türkiye

Itema, Türkiye pazarındaki gücünü artırmak için Itema Türkiye yerel şirketini kurdu.

Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Dokuma makineleri, yedek parçalar ve entegre hizmetler dahil olmak üzere gelişmiş dokuma çözümleri sunan Itema Türkiye pazarına yönelik önemli bir adım attı. İtalya, Çin ve İsviçre’de üretim tesisleri bulunan firma, ABD, Japonya, Dubai ve Hong Kong’daki mevcut ticari ve servis iştirakleri arasına yeni Itema Türkiye şubesini de ekledi. İtema Tekstil Makineleri Servis Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi adı altında faaliyet gösteren Türk iştiraki, 13 Nisan’da İstanbul’daki genel merkezi ve Bursa’daki şubesiyle çalışmalarına başladı.

Itema bu operasyonla, küresel cirosunun önemli bir bölümünü temsil eden ve büyümesini sürdüren Türk müşteri tabanına hizmet ederken, yerel varlığını güçlendirmeyi ve verimliliğini artırmayı amaçlıyor. Ayrıca bu girişim, şirketin büyük dokuma pazarlarında daha güçlü bir şekilde yer alma stratejisi ile paralellik gösteriyor. Türkiye’deki yeni organizasyon, Itema’nın ülkedeki önemli partneri Bilol Tekstil’in bilgi birikimine ve deneyimine ve Itema’nın pazarda uzun süreli bir ortaklık yürüttüğü A. Modiano ile olan iş birliğine dayanıyor.

Itema Group CEO’su Ugo Ghilardi

Itema Türkiye hizmet kalitesini daha yukarı taşıyacak

Itema Group CEO’su Ugo Ghilardi; “Türkiye’deki güçlü Itema acente ağlarının mevcut yakın ortaklıklarından ve sahadaki özel kaynaklarımızdan yararlanarak, şimdi Türk müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına yönelik daha da iyi hizmet verebiliriz” dedi. Müşteri memnuniyetinin, Itema’da yaptıkları her şeyin arkasındaki ana öncelik ve itici güç olduğunu vurgulayan Ghilardi; “Değerli müşteri tabanımıza olan yakınlığımız, müşteri odaklılığımızı ve onların başarısına olan adanmışlığımızı teyit etmektedir” şeklinde konuştu.

Itema Türkiye Genel Müdürü Pamir Özaltan Itema Türkiye’nin yerinden yönetilen yapısının, Itema’nın Türk müşterilerine, yerel bir eylem gücü avantajıyla Itema merkez organizasyonunun iyi bilinen faydalarını sağlayacağını belirtti. Özaltan her zaman Itema’nın bir parçası gibi hissettiklerini, ve şimdi her bakımdan Itema ekibinin bir parçası olmaktan gurur duyduklarını dile getirdi.

A. Modiano Ortakları Vedat Anjel ve Mehmet Öz her şeyin daha iyi olması dışında hiçbir değişiklik olmayacağı açıklamasında bulunarak; “Itema için pazarımızın önemini gösteren bu stratejik girişimin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Itema Türkiye pazarında özellikle yeni nesil rapier ve airjet dokuma makineleriyle önemli bir ağırlığa sahip bulunuyor.

Bülten Aboneliği

Dijital Dergi Aboneliği (Yıllık 200TL)

Tekstil Dokuma Haberleri

RIL’den pamuğa yeni alternatif; R|Elan Cotluk

Hindistan merkezli entergre polyester üreticisi Reliance Industries Ltd (RIL), kapsamlı Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirdiği R|Elan™ Cotluk kumaşı ile pamuğa...

Özel Haberler