Ana Sayfa » Baskı » HP Çözümleri ve Konseptleriyle Heimtextil 2019

HP Çözümleri ve Konseptleriyle Heimtextil 2019

Epson Article Top
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

HP Çözümleri ve Konseptleriyle Heimtextil 2019
HP Çözümleri ve Konseptleriyle Heimtextil 2019

Ev ve kontrakt tekstilleri için en büyük uluslararası fuar olan Heimtextil, 8-11 Ocak 2019 tarihleri arasında Frankfurt’ta düzenleniyor. Bu fuara 8 yıldır üst üste katılan HP, bu yıl çeşitli konseptler ve tasarımlar ile, Lateks Teknolojisinin faydalarının sergilendiği bir küratörlü alana sahip olacak.

Mekan ve dijital baskı fırsatları

Salon 3.0, Stant F81’de bulunan HP stantı, iç mekan tasarımında firmanın dijital baskı teknolojileri ile mümkün olan bir dizi uygulamayı sergilemek üzere tasarlandı. Bu yılki konsept, katılımcılara tamamen farklı ve beklenmedik bir deneyim sunuyor. Standın konseptini ve tasarımını geliştiren ünlü tasarım danışmanı Jennifer Castoldi, hayranlık uyandıran desenler için baskı yüzey tasarımcısı Jennifer Hunt’u getirdi.

Bu yılki deneyimde malzemeler büyük rol oynuyor. Döşemeden perdelere, panjurlara, dekoratif yastıklara, duvar kaplamalarına, akustik tekstillere, dış mekan tekstillerine ve eko deriye kadar stanttaki her ürün, HP Technology’nin sahip olduğu dijital baskı çözümleriyle kaplandı.

HP’nin dekoratif baskı uygulamaları için İş Geliştirme Müdürü Terry Raghunath; “Bu yılki tekstil portföyümüzü 20’den fazla tekstil ile genişlettik. HP Latex Teknolojisi olanakları daha fazla genişletmememize yardımcı oldu. Bu yılki fuarda, dekoratif baskı topluluğumuz,  hayata geçirilen harika tasarımları görecek” dedi.

Bu yılın standının içeriği, sergilenen ürünlerin konseptleriyle uyuşuyor ve şu konseptlere dayanıyor;

  • 2 binden fazla sertifikalı HP malzemesine sahip yüzeyin ve uygulamanın çok yönlülüğü gösterilecek
  • Yeni çıkan HP DesignJet Z9 Serisi, HP Latex 570 ve HP Sprout tarafından yapılabilen tasarım olanakları, stantta sergilenecek.
  • Çevre dostu ve HP Latex Teknolojisi ile basılan diğer malzemeleri kullanarak malzeme inovasyonu sunulacak

HP ile yaratıcı konsept

Jennifer Castoldi, yaratıcı konseptlerin arkasına gizlenmiş fikirleri bulsa da, Jennifer Hunt, standlarında sergilenen en son HP Latex teknolojisini kullanan ev eşyalarını sayısız desenle kusursuz bir şekilde eşleştirdi.

Tasarım Danışmanı Jennifer Castoldi şunları söyledi; “Kapsamlı HP onaylı medya listesine eklenen yenilikçi malzemeleri incelemek her zaman heyecan vericidir, özellikle sürdürülebilirliğe, refaha ve döngüsel ekonomiye odaklananlar ürün beni çekiyor. Bu yılki en ilham verici eklemeler arasında; geri kazanılmış deniz çöplerinden yapılan pencere/vitrin işlemeleri için malzemeler ve %100 geri dönüştürülmüş su şişelerinden yapılmış basılabilir bir tuval yer alıyor.

Mevcut endüstri trendleri

Jennifer Castoldi, HP ve dijital baskının sektördeki en yeni trendlere ek olarak neler yapabileceği hakkında konuşmak için firma standında olacak. Konuşulacak konular arasında şunlar bulunuyor;

  • Malzeme inovasyonu ve endüstrinin döngüsel, yenilenebilir bir ekonomiye doğru ilerlemek için nasıl bir malzeme aradığı konuşulacak. Havanın kalitesine göre rengini değiştiren yosunlar ve yeniden kullanılan plastik, olumlu etki için kullanılan iki sürdürülebilir malzeme örneğidir.
  • Orijinal ve benzersiz konseptler ortaya koymak için tasarımcılar ve tüm tedarik zinciri arasındaki sınır ötesi işbirliği bir başka konudur. Tüm dünyadaki insanlarla çalışmak, tasarımcılara devrim niteliğinde yeni konseptler uygulamalarında yardımcı olan anahtardır.

Dijital Baskı Haberleri

Yeni Mimaki UJF Serisi ile endüstriyel baskıda ‘doğrudan’ avantajlar

Yeni Mimaki UJF-7151plus II ve üç yeni modeli kapsayan UJF-MkII e Serisi ticari olarak Aralık 2021’de pazarla buluşacak. Daha yüksek baskı hızı...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied