13.7 C
İstanbul
Çarşamba, Kasım 29, 2023

Itema ve Tofflon’un ilaç sektöründeki yeni ortak girişimi: Tofflonit 

Gelişmiş dokuma çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçilerinden...

İlave Gümrük Vergileri hazır giyimcilerle tekstilcileri karşı karşıya getirdi

İhracat pazarlarında ciddi kayıp yaşayan Türk tekstil...

Kapalı kenevir işleme fabrikası yeniden iplik üretimine başlıyor

Amasya’da bulunan Gümüşhacıköy İp Sicim Urgan Küçük...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Intex India 2022 fuarı yerel avantajları gözler önüne serdi

FuarlarIntex India 2022 fuarı yerel avantajları gözler önüne serdi

- Haber Sponsoru -

8-10 Aralık tarihlerinde Hindistan’da Yeni Delhi’deki Pragati Maidan’da düzenlenen 10. Intex India, 8’den fazla ülkeden 150 tekstil üreticisi ve tedarikçisi firmanın katılımıyla başarıyla tamamlandı. Şirketlerin yenilikçi, modaya uygun ve sürdürülebilir tekstil ürünlerini sergilediği fuarı, Hindistan’dan ve uluslararası pazarlardan çok çeşitli tekstil ürünleri tedarik etmek isteyen 22’den fazla ülkeden 4252 alıcı ziyaret etti. Fuara, aralarında İtalya, İspanya, ABD, Kanada, Rusya, Singapur, Malezya, Vietnam, Güney Afrika, BAE, Özbekistan, Suudi Arabistan, Bangladeş, Sri Lanka ve Nepal’in de bulunduğu 22’den fazla ülkeden alım heyeti katıldı. Ayrıca, uluslararası alıcılar ve Hintli katılımcılar arasında 3 gün boyunca; Hindistan’ın tekstil ihracatının önümüzdeki yıllarda 650 milyon dolar artmasına katkıda bulunacak 500’den fazla B2B görüşmesi düzenlendi. Bunun Hindistan’ın ihracat tabanını arttırdığı ve ‘Make in India’ / ‘Hindistan’da Üret’ programını destekleyerek istihdam olanakları yarattığı belirtiliyor.

Intex India 2022 fuarı yerel avantajları gözler önüne serdi

Worldex India Yönetici Direktörü ve Intex India organizatörü Arti Bhagat, Intex’in Hindistan’da faaliyete geçmesinden ve burada pek çok yüksek standartlı katılımcının ve çok sayıda uluslararası alıcının yer almasından memnuniyet duyduklarını söyledi. Intex India’da olumlu bir atmosfer yaratarak çok sayıda verimli iş toplantısı düzenlendiğini ve birçok iş anlaşmasının başarıyla sonuçlandığını belirten Bhagat: “Fuarda yapılan görüşmeler, Hindistan ve bölgenin tekstil ve hazır giyim sektöründeki güçlü yönleri ve fırsatları sergilemek ve tanıtmak için Intex gibi uluslararası bir platforma duyulan ihtiyacı bir kez daha açıkça ortaya koydu” dedi.

Uluslarası katılımcılar Intex India fuarında yeni iş ve yatırım olanaklarını keşfetti

Intex India’nın açılışı üst düzey hükümet yetkilileri, uluslararası görevlerden ve ticaret ofislerinden temsilciler, önde gelen katılımcılar, uluslararası alıcılar ve sektör partnerlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Bu yıl fuarda, Hindistan Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu (FICCI), Hindistan Ticaret Bakanlığı Ticaret Departmanı himayesinde Worldex India Exhibition & Promotion Pvt. Ltd. ile birlikte, Hintli katılımcılara en son koleksiyonlarını tanıtma ve fuarda küresel alıcılarla bağlantı kurma imkanı sunan bir ‘Tersine Alıcı Satıcı Buluşması’ (RBSM) düzenledi. RBSM, Hintli tekstil oyuncularının gelişmiş ve gelişmekte olan pazarlarda yeni iş arayışlarına girmelerini, uluslararası bağlantılar kurmalarını, yeni pazar fırsatlarını keşfetmelerini, alıcıların gereksinimlerini öğrenmelerini ve sektördeki gelişmelerden haberdar olmalarını sağladı.

Uluslarası katılımcılar Intex India fuarında yeni iş ve yatırım olanaklarını keşfetti

Küresel moda trendlerindeki değişiklikler nedeniyle tüm dünyada pamuğun yerini almak üzere yapay elyaf (MMF) tekstillere olan talep artarken; Intex India fuarı uluslararası üretici ve tedarikçilere bu sektör kapsamında Hindistan’daki yeni iş ve yatırım olanaklarını keşfetme ve Hindistan hazır giyim ve moda endüstrisinin büyük ihtiyaç duyduğu yenilikçi, çevre dostu ve işlevsel tekstillerin tedarikine yönelik talebi karşılamak üzere tedarik zincirlerini genişletme fırsatları sunacak. Ayrıca, Hintli üreticiler, küresel pazar payını arttırmak için küresel alıcıların Hindistan’dan tedariklerini arttırmaları ve Çin’e olan bağımlılıklarını azaltmaları için katma değerli giysi ve moda aksesuarları üretimi gerçekleştiriyor. Bunun yanı sıra Intex platformu, moda bilincine sahip ve yüksek harcama yapan Z kuşağı ve Y kuşağı tüketicilerine yüksek değerli ve sürdürülebilir giysiler sunma konusunda yerel hazır giyim sektörüne yardımcı olacak.

Günümüzde tekstil alanında dünya liderlerinden biri olarak bilinen Hindistan; giyim, ev ve teknik tekstil ürünlerinde dünyanın en büyük beşinci ihracatçısı olarak küresel değer zincirinin kilit bir unsuru konumunda bulunuyor. Son birkaç yılda Hint endüstrisi, hem iç pazarın hem de ihracat pazarlarının artan taleplerini karşılamak için üretimini önemli ölçüde arttırdı. Hindistan, sektörün %8 CAGR (Bileşik Yıllık Büyüme Oranı) ile büyüyerek 2030 yılına kadar 100 milyar dolara ulaşmasını bekliyor ve bu hedefin Hindistan’ın küresel tekstil ve hazır giyim ticaretindeki payını mevcut %5 seviyesinden iki katına çıkarmasına yardımcı olacağını tahmin ediyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler