19.7 C
İstanbul
Salı, Ekim 3, 2023

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı yayınlandı

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı tekstil makinelerinin...

Sun Tekstil kapasitesini %15 artırıyor 

Türkiye’nin konfeksiyon üretimi ve ihracatında lider firmalar...

Türk tekstil ihracatı yılın ilk yarısını düşüşle kapattı 

Dünyanın en büyük tekstil ihracatçıları arasında yer...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

İplikçiler bugün maliyet kontrolü ile yarınki karları hazırlıyor

Yardımcı Materyallerİplikçiler bugün maliyet kontrolü ile yarınki karları hazırlıyor

- Haber Sponsoru -

Uster Technologies, USTER® araçlarının değerini önemli karlılık seviyelerine çıkaran yeni bir bağımsız USTER® QUALITY EXPERT versiyonunu pazara sundu. USTER® QUALITY EXPERT’e bağlanmak, değişen iş ortamına esnek ve gerçeğe dayalı tepkiler sağlıyor. Pamuk iplikçileri bu yeni bağımsız versiyonla nispeten küçük bir yatırım ile zorlu zamanlarda maliyet kontrolü ile maliyetlerini optimize edebilir ve piyasalar düzeldiğinde karlarını maksimize edebilir.

Benzersiz Kalite Yönetim Platformu’nu daha geniş bir yelpazedeki iplik üreticilerinin kullanımına sunan USTER, gelişmiş kalite ve süreç optimizasyonunun kapısını açıyor. Şimdiye kadar USTER® QUALITY EXPERT, yalnızca USTER® TESTER 6 bünyesinde yer alıyordu. Yeni USTER® QUALITY EXPERT bağımsız versiyonu, henüz USTER® TESTER 6’ya sahip olmayan, ancak örneğin USTER® QUANTUM 3 gibi en az bir modern USTER® enstrümanına yatırım yapmış olan tekstil fabrikalarını hedefliyor. Yeni çözüm, kullanıcıların minimum yatırımla USTER’in iyi bilinen uygulama zekası ile desteklenen otomatik kalite yönetimi yeteneklerinden yararlanmasına yardımcı oluyor. Bu değer, daha sonra bağlı her ek ürün ile genişletilir.

Bu lansman, şirketin Think Quality (Kaliteyi Düşün) konseptini gerçeğe dayalı kalite yönetimini kullanarak tekstil topluluğu genelinde genişletme vizyonunun bir parçası olarak öne çıkıyor. Bağımsız model ve USTER® TESTER 6’yı barındırılan versiyon, birçok geliştirme içeren aynı yeni güncellenmiş yazılım sürümünü paylaşıyor.

Her iki USTER® QUALITY EXPERT versiyonu, nihai analiz, benzersiz Değer Modülleri ve hata önleme mekanizmalarında tavizsiz standartlar sunuyor. Tam şeffaflıkla geniş optimizasyon olanaklarını keşfetmek her zamankinden daha kolay hale geliyor.

Uzaktan kontrol

Maksimum esneklik ihtiyacının yanı sıra üretim ortamında doğru verilerin rolü büyüyor. Özellikle günümüz pazarları insan sağlığı kadar istikrarsız olduğundan, işletmeler etkili kısa vadeli planlamaya hazır olması gerekiyor. Düzenlemelerde meydana gelen ani değişiklikler, bir işletmenin çalışma hayatına devam edip etmeyeceğine karar verebilecek acil eylemler gerektirebilir.

USTER® QUALITY EXPERT bilinçli karar vermeyi sağlar. Yeni bağımsız versiyon, laboratuvar cihazlarından ve hat içi izleme sistemlerinden alınan birleşik verilere dayalı olarak benzer katma değerli raporlar sunar. İhtiyaç duyulan her yerde ve zamanda üretim bilgilerine uzaktan erişim, kullanıcılara 7/24 haberdar olma imkanı sunar.

İplik üreticileri USTER® MOBILE ALERTS uygulamasını USTER® QUALITY EXPERT’e bağlayabilir ve fabrika işlemlerini cep telefonlarından kontrol edebilir. Bu ise alarmların ‘cepten’ yönetilmesine olanak tanır, böylece kullanıcılar güvende kalabilir ve ‘yeni normal’ koşullar altında aylar boyunca önemli üretim faktörlerini kontrol etmeye devam edebilir. Uzaktan kullanım özellikleri, gelecekte bir işletmenin yukarıya doğru ivme kazanmasını sağlamak için de hayati önem taşıyacaktır.

İplikçiler bugün maliyet kontrolü ile yarınki karları hazırlıyor: daha fazla otomasyon

Bağlı her araç Quality Management Platform™’a katılırken, USTER® QUALITY EXPERT hata önleme ve garantili kalite için zekasını genişletir. USTER® QUALITY EXPERT’in her bir Değer Modülü, maliyetli görevleri otomatikleştirmeye, hataları önlemeye ve daha yüksek proses performansını gerekli kalite düzeylerine sürekli ve güvenilir bir şekilde ulaştırmaya yardımcı olur.

İplikhane genelinde aynı veri ‘dilini’ uygulamak, ortak anlayışı teşvik eder. İplikhane yöneticileri, kalite yöneticileri, operatörler ve diğer personel, farkındalık yaratmak ve eylemi başlatmak için Alarm Center (Alarm Merkezi) gibi köklü Değer Modüllerinden yararlanır. İplikhane Analizi modülü, veriye dayalı kararlar için kapsamlı analizler sağlar ve İplik Öngörücü, sonraki işlemler için iplik kalitesini tahmin etmek ve talepleri önlemek için okunması kolay bir derecelendirme sistemi kullanır. En son sürüm, yeni bir kontrol paneli tasarımı, ‘örümcek’ kalite tablolarına alternatif bir çubuk grafik ve İplikhane Analizi modülünde iyileştirmeler gibi ek önemli noktaları içeriyor.

İplikçiler bugün maliyet kontrolü ile yarınki karları hazırlıyor
İplikçiler bugün maliyet kontrolü ile yarınki karları hazırlıyor

Her kuruşuna değen bilgi

Bir iplik işletmesinde esneklik aynı zamanda maliyet kontrolü ile maliyetlerden tasarruf etmek için mümkün olan her şansı kullanmak anlamına gelir: telef azaltma, güç optimizasyonu ve nihayetinde kalite gereksinimlerini karşılarken maliyetli ham maddeden maksimum değer elde etme. Anahtar kalite göstergelerinin kontrolü ve ilişkili eylemleri mümkün kılan analiz, Toplam Kirlilik Kontrolü (TCC) ve Ring Eğirme Optimizasyonu (RSO) Değer Modüllerinin bir parçasıdır.

TCC, iplik üreticilerine ipliklerdeki kirlilik seviyeleri konusunda hassas kontrol sağlamak için USTER® QUANTUM 3 iplik temizleyicileri ve USTER® JOSSI VSION SHIELD elyaf temizlemeden gelen verileri birleştirir. Elyaf temizlemede ilk kontrol ile sarımdaki son kontrol arasındaki etkileşim, çıkışları ve temizleyici kesmelerini dengelemeyi mümkün kılar. USTER® QUANTUM 3 ve USTER® SENTINEL’i USTER® QUALITY EXPERT’e bağlarken; iplikhaneler üretkenlik ve kalite üzerinde nihai kontrol için ring kalitesi verilerini ve sarım kalitesini akıllıca ilişkilendirebilir. RSO ayrıca kops oluşumunu optimize ederken daha yüksek eğirme performansı da sağlar.

İplikçiler bugün maliyet kontrolü ile yarınki karları hazırlıyor: İş hayatında güvende kalın

70 yıldan fazla bir süredir dünya çapındaki iplik fabrikalarıyla ortaklıklar sürdüren USTER, onların karşılaştıkları zorlukları tam olarak anlıyor. Herhangi bir kalite sapmasına daha hızlı yanıt verebilmek için USTER, Alarm Merkezi Değer Modülü’nü daha da geliştirdi. USTER® QUALITY EXPERT’in en son sürümü, bir sapmanın kritik bir aralıkta mı yoksa pozitif bir aralıkta mı göründüğünü gösterir. Bu ek bilgiler, anında düzeltici eylemlere ihtiyaç duyulduğunda zaman kazandırır; ayrıca olumlu durumlarda en iyi yönetime ve etkileyici geliştirmelere olanak tanır.

USTER’in ticari karlılığı destekleme tutkusu, kaliteye olan bağlılığı kadar iyi bilinir. Bu, krizin vurduğu bu zamanlarda iplik üreticilerinin sorunların üstesinden gelmesine yardımcı olan bir sistemi başlatmak için iyi bir andır. Şimdi, uzaktan veri erişimi, fabrikaların kritik kararlar almasını sağlıyor ve bir yükselişin ilk belirtilerinde başarı faktörlerini güçlendiriyor. Esneklik, iplikçilerin USTER® QUALITY EXPERT Standalone ile elde edebileceği temel bir avantajdır. Uster Technologies Genel Müdür Yardımcısı ve Pazarlama ve İş Geliştirme Başkanı Sivakumar Narayanan; “USTER® QUALITY EXPERT’in – dahili ve bağımsız versiyonlarda – işin şimdi ve gelecekte güvenliğini sağlamaya yardımcı olan bir çözüm olduğuna inanıyoruz. Bu, herhangi bir iplikçiye ilk yatırımdan itibaren akıllı kalite yönetiminden yararlanma ve ardından daha fazla kalite kontrol araçlarına yapılan her genişletmeyle ek değer elde etme fırsatı sunuyor” dedi.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler