İtalyan Tekstil Makinecileri INDEX17 ve Techtextil 2017 Fuarlarında

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

italyan Tekstil Makinecileri INDEX17 ve Techtextil 2017 Fuarlarında
italyan Tekstil Makinecileri INDEX17 ve Techtextil 2017 Fuarlarında

Italyan tekstil makineleri üreticileri ve çatı örgütü ACIMIT, Nisan ayında INDEX17 fuarına ardından Mayıs ayında Techtextil 2017 fuarına katılacak.

İtalyan Tekstil Makineleri INDEX17’ye Katılıyor

Son yıllarda nonwoven sektörü, geleneksel tekstil endüstrisinden çok daha önemli ölçüde küresel ölçekli büyüdü.

Birçok nihai pazardaki nonwoven ürünlere olan talep, hem nihai ürünler hem de üretim süreçlerinde yüksek seviyede yenilikçi içerik ile karakterize edilen teknolojilerin üretimini arttırdı. Yenilikçi çözümler için artan talep, İtalyan tekstil makine üreticilerinin rolünü arttıran unsur oldu.

INDEX nonwoven sektörünün ana fuarı konumunda. Nonwoven sektöründe yer alan pek çok İtalyan tekstil makine şirketi için, fuar genellikle nonwoven sektörü için en güncel teknolojiyi, potansiyel müşterilere göstermek için bir fırsat olarak görülüyor.

İtalyan Tekstil Makinecileri Birliği (ACIMIT) ve İtalyan Ticaret Ajansı (ICE) 4-7 Nisan tarihleri arasın Cenevre’de ilk kez INDEX17’de bir Toplantı Noktası (Meeting Point) oluşturdu. 4145 numaralı bu stantta nonwoven makineleri üreten 6 İtalyan firması yenilikçi çözümlerini gösterecek. Bu şirketler arasında ACIMIT üyeleri Aigle, Durst, Testa, Ugolini, Unitech bulunuyor. Nonwoven alanında çalışan diğer İtalyan firmaları ise, kendi stanttlarında ürünlerini sergileyecek. İsviçre’deki fuara katılan İtalyan firmaları,  nonwoven makineleri üreten İtalyan firmalarının yalnızca bir kısmını oluşturuyor. ACIMIT web sayfasında, bu sektörde faaliyet gösteren ACIMIT üyelerinin kapsamlı bir listesi bulunabilir.

İtalyan tekstil makinecileri uluslararası teknik tekstiller fuarı Techtexil’de

Teknik tekstiller için dünyanın en büyük endüstri etkinliği Techtextil Frankfurt’un yaklaşan edisyonuna yaklaşık 70 İtalyan makine üreticisi katılacak. Bu, devamlı artan ve teknik ve inovatif tekstil pazarında yer alan İtalyan tekstil makine sektörüne olan ilgisinin ispatlayan bir sayıdır.

Son yıllarda, teknik ve yenilikçi tekstil endüstrisi birçok pazarda ve özellikle tekstil endüstrisinin toplam gelirinin %30’dan fazlasının teknik ve yenilikçi uygulamalar için tekstil üretiminden kaynaklandığı görülen Avrupa’da büyük bir gelişme kaydetti. Bu tür ürünlere ona talep de, bu sektör için özel olarak tasarlanmış bu amaçla üretilmiş makinelere olan talebi de beraberinde getirdi. İtalya tekstil makineleri endüstrisi tarafından desteklenen bu sunuş, bu özel sektörde faaliyet gösteren müşterilerin yeni taleplerini genişletiyor. ACIMIT, üye firmalarının 100’den fazlasının bu sektörde çalıştığını tahmin ediyor.

Teknik tekstiller sektöründe İtalyan tekstil makineleri endüstrisinin karakteristik dinamizmi, yakında başlayacak olan Techtextil’de (9-12 Mayıs 2017) Frankfurt’a katılacak İtalyan üreticilerin sayısıyla ispatlanacak. Nitekim, Almanya’daki fuarda yaklaşık 70 İtalyan tekstil makine şirketi yer alacak. Bunlar arasındaki 25 şirket, İtalya Ticaret Ajansı ve ACIMIT tarafından düzenlenen alanda (Salon 3.0, Stant B08-B10) katılacak.  Bu ACIMIT üyesi firmalar şöyle sıralanıyor; 4M Plants, Beschi, Bianco, Bombi, Bonino, Canalair, Carù, Cogne, Cubotex, Dell’orco & Villani, Etv, Fadis, Mesdan, Monti-Mac, Noseda, Pmt Ribbons, Ratti, Rollmac, Sariel, Saspe, Sicam, Textape, Toscana Spazzole, Unitech ve Zappa.

Bununla birlikte, Almanya’da bulunan İtalyan şirketleri, teknik tekstiller ve nonwoven ürünler için makine üreten İtalya’daki üreticilerin önemli bir bölümünü oluşturuyor.

Linkine tıklayarak bu alanda faaliyet gösteren ACIMIT üyelerinin tamamına ulaşılabilir.

Teknik Tekstiller Haberleri

ANDRITZ, Laroche’ı satın alıyor

Uluslararası teknoloji grubu ANDRITZ, tekstil endüstrisinde önemli bir satın alma gerçekleştiriyor. Grup, Laroche SA ve Miltec SA France’yi kapsayan...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied