Ana Sayfa » Dokuma » Itema yeni nesil çözümlerini ITMACH India fuarında sergiledi

Itema yeni nesil çözümlerini ITMACH India fuarında sergiledi

Itema, katıldığı ITMACH India fuarında rapier ve airjet yeniliklerini öne çıkardı.

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Itema ITMACH India fuarında yeni nesil çözümlerini sergiledi
Itema ITMACH India fuarında yeni nesil çözümlerini sergiledi

Dokuma teknolojilerinin küresel markalarından Itema, Ahmedabad’da 5-8 Aralık 2019 tarihleri arasında katıldığı ITMACH India fuarında, Asya pazarına yenilikçi airjet ve rapier dokuma çözümlerini sundu. Ziyaretçilerden beklediği ilgiyi fazlasıyla gören Itema ITMACH India standı fuarda ayrıca ‘En iyi stant’ ödülüne layık görüldü.

Rapier, airjet ve projektili dokuma teknolojilerine sahip olan Itema açısından Hindistan çok önemli bir pazar konumunda bulunuyor. Ülke çapında çok sayıda tekstil bölgesi bulunuyor ve buralarda çok çeşitte ve miktarda dokuma kumaş üretimi gerçekleştiriliyor. Hint tekstil sektörünün yıllar içinde geleneksel ve eski makinalardan daha yeni ve teknik olarak gelişmiş makinalara doğru evrimi ve bunlarla çok sofistike kumaşlar dokuma kapasitesi dikkat çekiyor.

Hindistan tekstil sektöründe en büyük işletmeler küçük işletmelere kadar Itema ilk pazarlık görüşmelerinden, makine ömrü boyunca sağlanan teknik desteğe kadar bütün süreç boyunca güvenilir bir partner olarak kabul ediliyor. Itema, mümkün olan en yüksek standardı sağlamak için satış ve satış sonrası ekipleri, teknik desteği bu pazara sağlamak için 2002 yılından bu yana güçlü bir şekilde konumlandı. Mumbai, Coimbatore, Yeni Delhi ve Ichalkaranji’deki gelişmiş onarım merkezlerinde 50’den fazla çalışan bulunuyor.

İtalya merkezli Itema, Hindistan pazarına dönük yoğun ilgisini fuar katılımları ile gösteriyor. Özellikle ünlü Gujarat tekstil endüstrisine son Itema dokuma yeniliklerini sergilemek için Ahmedabad’daki ITMACH fuarına katılıma önem verildi. Gujarat aslında çeşitli tekstil şirketleri ve ülkedeki en büyük pamuk üretimi ile Hindistan’ın en büyük tekstil bölgelerinden birisidir.

Yüksek kumaş kalitesi ve verimlilik için yeni nesil airjet A9500-2

ITMACH ziyaretçileri dokuma yeniliklerini ve geliştirmeleri görmek için C1’deki Itema standına yoğun ilgi gösterdi. Özellikle, bölgedeki en yaygın dokuma teknolojisi olan airjet atkı atımı alanında Itema ikinci nesil A9500-2’nin küresel lansmanını ITMA 2019 fuarında Barselona’da gerçekleştirmişti. Itema airjet A9500 ve A9500p’nin ikinci nesli olan A9500-2 bu iki makinenin en iyi özelliklerini kendinde topluyor ve makine performansını, maliyet tasarruflarını ve tekstil verimliliğini daha da arttırıyor.

A9500-2 atkı atımını daha da geliştirmek üzere yeniden tasarlanan ve optimize edilmiş bir pönmatik platforma sahip. Böylece hava yükleme ve basınç kullanımında sistemin daha hızlı bir tepki vermesi sağlandı. Minimum titreşim ve daha yüksek yapısal güvenilirlik de garanti edildi. En yüksek hızlarda bile üstün tekstil performansları sağlayan hava tankı kapasitesini arttırmak için makine yapısının tamamı revize edildi.

Yepyeni Bi-Power germe ağızlığı her bir atkı ipliğinde mükemmel derecede atkı yakalamayı sağlıyor. Kompakt, güçlü ve kablosuz Bi-Power germe ağızlıkları, kumaştan atkının mükemmel derecede düz tutulabilmesi için hava tüketiminin azaltılmasına ve kumaş kalitesinin artışına olanak tanıyor.

İtema’nın özel tescilli teknolojisi yeni SKYFRAME gücü teli çerçeveleri alüminyum ve karbondan yapıldı. Bu teknoloji Itemalab™ tarafından ve Lamiflex işbirliği içinde geliştirildi. SKYFRAME üstün hafiflik ve sağlamlığı sayesinde, güvenilirlik ve dirençten ödün vermeden en yüksek hızlarda bile çalışmayı mümkün kılıyor.

Itema ITMACH India fuarında denim üreticileri için A9500-2 yeniliklerini sergiledi

Hindistan’ın Gujarat Bölgesi özellikle yüksek yoğunluklu denim tesisleriyle ünlüdür. Bu nedenle denim dokuma için özel çözümler sunan Itema, A9500-2’de yeniliklere sahip. Özel atkı iplikli streç ve süper streçli kumaşların dokunması için artan popüler trendden ilham alan Itema, daha elastik atkı iplikleri dokumak üzere yenilikçi BLC Fırça Likra Kelepçesi ağızlığını yarattı ve patentini aldı. BLC ağızlığı sayesinde, atkı üstün kumaş kalitesi ve güvenilirliği sağlamak için hareketli parçalar olmadan yerinde tutulur.

Itema tarafından, Ekim 2019’dan itibaren bir Itema şirketi olan Schoch ile işbirliği içinde geliştirilen Itema iREED, sektör tarafından bir referans olarak kabul ediliyor. iREED, daha yüksek verimli atkı atımını garanti ederken hava tüketimini önemli ölçüde azaltıyor. Bu tasarruf ayrıca azaltılmış hava basıncı ve aynı zamanda Itema airjet dokuma makinesinin bakım ihtiyacını önemli ölçüde azaltan yekpare delikli dağıtım memesinden kaynaklanıyor. Bu gelişmiş yenilikleri barındıran Itema A9500-2, dokumacının daha hızlı dokuma yapmasına ve daha iyi kumaşlar üretmesine ve daha akıllı kaynak kullanmasına fırsat sağlıyor.

Itema denim üreticilerine rapier seçeneğini gösterdi

Itema rapier tarafında ise, R9500-2denim’in becerileri sayesinde günümüzde rapier dokuma teknolojisiyle denim pazarı üretiminde öne çıkıyor.  R9500-2denim endüstride benzersiz özelliklerle donatılarak tekstilcilere tedarik ediliyor.

iSAVER™, kumaşın sol kenarında atkı ve çözgü atıklarını tamamen ortadan kaldıran Itemalab™ mekatronik harikası olarak tanımlanıyor. Hammadde israfının azaltılması ve önemli ölçüde para tasarrufu sağlaması sayesinde iSAVER™, sürdürülebilir dokumada yeni bir ölçüt oluşturuyor. Bu özellikleriyle dünya çapında denim dokumacılarından büyük bir ilgi gören bu cihaz, en ünlü denim fabrikalarının bazılarında başarıyla çalışıyor.

Denime adanmış SK UltraLight Atkı Transfer Sistemi ise bir başka yenilik. Azaltılmış boyutları ve hafif rapierler ve TLC-Üçlü Karbon Kaplama sayesinde maksimum tekstil verimliliği ve daha uzun parça ömrü sağlıyor.

iBOOSTER paketi, güvenilirlikten ödün vermeden makinenin performansını tam anlamıyla arttırmak için tasarlandı. Son derece hızlı çalışırken, anahtar rapier atma sistemi bileşenleri büyük ölçüde baskı altındadır. Lamiflex ile yakın işbirliği içinde Itemalab™ tarafından yapılan derin malzeme çalışmaları sayesinde; Itema daha uzun kullanım ömrü sağlamak için yeni güçlendirilmiş kaplamalar, dişli çarklar ve mikro akıllı soğutucular geliştirmeyi başardı. Dahası, sensörler ve dijital zeka aracılığıyla devrim niteliğinde bir algılama sistemi, bileşenlerin sağlık durumunun gerçek zamanlı kontrolünü mümkün kılıyor.

Tekstil Dokuma Haberleri

Groz-Beckert yeni ürünleriyle ITMA Asia’da

Geçen yıl pandemi nedeniyle bu yıla ertelenen ITMA Asia + CITME fuarı 12-16 Haziran tarihleri arasında Şanghay’daki Ulusal Fuar...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied