12.7 C
İstanbul
Cuma, Aralık 1, 2023

İlave Gümrük Vergileri hazır giyimcilerle tekstilcileri karşı karşıya getirdi

İhracat pazarlarında ciddi kayıp yaşayan Türk tekstil...

Kapalı kenevir işleme fabrikası yeniden iplik üretimine başlıyor

Amasya’da bulunan Gümüşhacıköy İp Sicim Urgan Küçük...

Türk tekstil sektörü ihracatta yaprak dökmeye devam ediyor

Türkiye tekstil ve ham maddeleri ihracatında 2023...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Itema ve Tofflon’un ilaç sektöründeki yeni ortak girişimi: Tofflonit 

GüncelItema ve Tofflon’un ilaç sektöründeki yeni ortak girişimi: Tofflonit 

- Haber Sponsoru -

Gelişmiş dokuma çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçilerinden Itema ile ilaç sektöründe Asya’nın dev şirketi Tofflon Science and Technology Group Co. yeni ortak girişimleri Tofflonit’i tanıttı. Biyofarmasötik sektörü için endüstriyel liyofilizatör üretimine odaklanan yeni şirket, Tofflon Itema Srl adı altında faaliyet gösteriyor. Başlangıç yatırımı 10 milyon euro olan şirketin bölgesel merkezi, ekim ayından bu yana yüksek kalite ve inovasyon seviyelerine sahip bir üretim tesisinin faaliyet gösterdiği Novara eyaletindeki Nibbia’da yer alacak. Anlaşma 24 Ekim’de Bergamo’da biyoteknoloji ve açık inovasyona yönelik gerçekleşen BioTopics 2023 etkinliği sırasında açıklandı.

1993’te Şangay’da kurulan Tofflon, dünya çapında 5.800’den fazla çalışanı ve 2022’de yaklaşık 800 milyon ABD doları cirosu ile ilaç ve biyoteknoloji endüstrisi için süreç desteği, temel ekipman, entegre sistemler ve ilaç mühendisliği sağlayan kapsamlı bir farmasötik ekipman tedarikçisi konumunda bulunuyor. Grup, globalleşme ve genişleme stratejisini sürdürmek amacıyla; antibiyotik, aşı, teşhis ilaçları, protein içeren ürünler ve biyoteknolojik ürünlerin imalatı kapsamında liyofilizasyon (dondurarak kurutma) sistemleri üreteceği Avrupa’daki yeni şubesinin planlama ve mühendisliği için Itema’yı ortak olarak seçti.

Tofflon Science and Technology Group Co. Ltd. Kıdemli Başkan Yardımcısı Michael Chang, otuz yıllık faaliyetleri boyunca ilaç ve biyoteknoloji endüstrisi için makine ve ekipman üretimi konusunda güçlü beceriler geliştirdiklerini belirterek şunları söyledi: “Hem Avrupa ve Amerika pazarlarında daha da büyümek hem de çözümlerimizi kusursuzca sağlayarak müşterilerimize verimli hizmetler ve ideal sevkiyat süreleriyle yaklaşabilmeyi amaçlıyoruz. Itema ile iş birliğimizin mükemmel sonuçlara ulaşmamızı sağlayacağından eminiz.”

Tofflonit, Itema Group’un çeşitlilik stratejisinin önemli bir adımını temsil ediyor   Görsel Kaynak: Itema

Tofflonit, Itema Group’un çeşitlilik stratejisinin önemli bir adımını temsil ediyor  

Dokuma makineleri ve entegre çözümleriyle tanınan Itema, mekanik, elektronik ve mekatronik teknolojilerindeki deneyimini Itemalab’a aktardı. Bu sayede son birkaç yıl içinde dijitalleşmeden sistem mühendisliğine kadar inovasyon ile sürdürülebilirlik konusunda tavsiye ve desteğe ihtiyaç duyan endüstriyel sektördeki şirketler için öncelikli bir partner haline gelen multidisipliner bir merkez kurdu.

Itema CEO’su Ugo Ghilardi, yeni ortak girişimleri hakkında şunları söyledi: “Tofflon’un gelişmiş liyofilizasyon sistemlerini pazara sunacağı endüstriyel planın inceliklerini belirlemek için Itemalab’ı seçmesinden gurur duyuyoruz. Tofflonit’in Nibbia’daki fabrikası, Itemalab’ın yalın üretim ve açık inovasyon alanlarındaki becerilerini açıkça gösteriyor. Ayrıca kompozit ürünlerin önde gelen tedarikçisi Lamiflex’in devralınmasının ardından bu ortaklık Grubumuzun çeşitlilik stratejisinin bir diğer önemli adımını temsil ediyor.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler