33.2 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024

HanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

İkonik giyim markalarının küresel liderlerinden biri olan...

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Itema ve Tofflon’un ilaç sektöründeki yeni ortak girişimi: Tofflonit 

GüncelItema ve Tofflon’un ilaç sektöründeki yeni ortak girişimi: Tofflonit 

- Haber Sponsoru -

Gelişmiş dokuma çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçilerinden Itema ile ilaç sektöründe Asya’nın dev şirketi Tofflon Science and Technology Group Co. yeni ortak girişimleri Tofflonit’i tanıttı. Biyofarmasötik sektörü için endüstriyel liyofilizatör üretimine odaklanan yeni şirket, Tofflon Itema Srl adı altında faaliyet gösteriyor. Başlangıç yatırımı 10 milyon euro olan şirketin bölgesel merkezi, ekim ayından bu yana yüksek kalite ve inovasyon seviyelerine sahip bir üretim tesisinin faaliyet gösterdiği Novara eyaletindeki Nibbia’da yer alacak. Anlaşma 24 Ekim’de Bergamo’da biyoteknoloji ve açık inovasyona yönelik gerçekleşen BioTopics 2023 etkinliği sırasında açıklandı.

1993’te Şangay’da kurulan Tofflon, dünya çapında 5.800’den fazla çalışanı ve 2022’de yaklaşık 800 milyon ABD doları cirosu ile ilaç ve biyoteknoloji endüstrisi için süreç desteği, temel ekipman, entegre sistemler ve ilaç mühendisliği sağlayan kapsamlı bir farmasötik ekipman tedarikçisi konumunda bulunuyor. Grup, globalleşme ve genişleme stratejisini sürdürmek amacıyla; antibiyotik, aşı, teşhis ilaçları, protein içeren ürünler ve biyoteknolojik ürünlerin imalatı kapsamında liyofilizasyon (dondurarak kurutma) sistemleri üreteceği Avrupa’daki yeni şubesinin planlama ve mühendisliği için Itema’yı ortak olarak seçti.

Tofflon Science and Technology Group Co. Ltd. Kıdemli Başkan Yardımcısı Michael Chang, otuz yıllık faaliyetleri boyunca ilaç ve biyoteknoloji endüstrisi için makine ve ekipman üretimi konusunda güçlü beceriler geliştirdiklerini belirterek şunları söyledi: “Hem Avrupa ve Amerika pazarlarında daha da büyümek hem de çözümlerimizi kusursuzca sağlayarak müşterilerimize verimli hizmetler ve ideal sevkiyat süreleriyle yaklaşabilmeyi amaçlıyoruz. Itema ile iş birliğimizin mükemmel sonuçlara ulaşmamızı sağlayacağından eminiz.”

Tofflonit, Itema Group’un çeşitlilik stratejisinin önemli bir adımını temsil ediyor   Görsel Kaynak: Itema

Tofflonit, Itema Group’un çeşitlilik stratejisinin önemli bir adımını temsil ediyor  

Dokuma makineleri ve entegre çözümleriyle tanınan Itema, mekanik, elektronik ve mekatronik teknolojilerindeki deneyimini Itemalab’a aktardı. Bu sayede son birkaç yıl içinde dijitalleşmeden sistem mühendisliğine kadar inovasyon ile sürdürülebilirlik konusunda tavsiye ve desteğe ihtiyaç duyan endüstriyel sektördeki şirketler için öncelikli bir partner haline gelen multidisipliner bir merkez kurdu.

Itema CEO’su Ugo Ghilardi, yeni ortak girişimleri hakkında şunları söyledi: “Tofflon’un gelişmiş liyofilizasyon sistemlerini pazara sunacağı endüstriyel planın inceliklerini belirlemek için Itemalab’ı seçmesinden gurur duyuyoruz. Tofflonit’in Nibbia’daki fabrikası, Itemalab’ın yalın üretim ve açık inovasyon alanlarındaki becerilerini açıkça gösteriyor. Ayrıca kompozit ürünlerin önde gelen tedarikçisi Lamiflex’in devralınmasının ardından bu ortaklık Grubumuzun çeşitlilik stratejisinin bir diğer önemli adımını temsil ediyor.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

En çok okunan haberler