Ana Sayfa » Teknik Tekstiller » Itematech teknik dokuma çözümlerini Cinte Techtextil’de sundu

Itematech teknik dokuma çözümlerini Cinte Techtextil’de sundu

Itema’nın teknik tekstiller bölümü Itematech, Cinte Techtextil 2020’de kapsamlı ürününü Asya pazarına sundu.

Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Dokuma makineleri üreticisi Itema’nın teknik tekstillere dönük yeni birimi Itematech, 2-4 Eylül tarihleri arasında Şanghay’da düzenlenen Cinte Techtextil 2020 fuarında yenilikçi çözümlerini tanıttı. Itema ve Panter (eski PTMT) teknolojilerinin birleşmesinden, 2019’da doğan Itematech, teknik tekstiller için gerekli rapier, airjet ve projektilli çözümlerine, bileşen ve yedek parçalar ile entegre hizmetlere sahip bulunuyor. Itema, geçen yıl başlayan PTMT’nin satın alma sürecinin tamamlandığını Temmuz ayında duyurmuştu.

Itema’nın yeni Teknik Bölümü Itematech, onu oluşturan iki firmanın dokumacılık alanındaki uzmanlığını ve yetkinliğini birleştiriyor. Bu sayede Itematech, teknik kumaş üreticilerinin talep ettiği tüm teknik uygulamalara dönük kapsamlı bir çözüm sunabiliyor. Negatif ve pozitif rapierli dokuma makineleri, airjet (hava jetli) dokuma makineleri ve projektilli dokuma makineleri teknik kumaşların üretimi için yeni bir referans noktası oluşturmayı hedefliyor.

Itematech Satış Direktörü Paolo Pezzoli, Itema’nın dünya çapındaki tekstil üreticilerinin güçlü bir partneri ve önemli dokuma makineleri tedarikçisi olduğunu dile getirdi. Itema’da teknik uygulamalar için sonsuz fırsatlar ve büyüme potansiyeli olduğuna yürekten inandıklarının altını çizen Pezzoli, sözlerini şöyle sürdürdü; “Teknik tekstillere dönük işimiz, yıllık ciromuzun tutarlı ve büyüyen bir bölümünü temsil ediyor. Çin, genel olarak Asya ile birlikte, teknik tekstiller için teknolojimizin alımının artmakta olduğu stratejik bir bölgedir. Itematech’in önemli sayıda dokuma makinesi jeotekstil, kaplama, filtre tekstilleri gibi sadece birkaç uygulamayı saydığımız teknik tekstiller için kullanılıyor.”

Cinte Techtextil süresince Itematech ekibi, şirketin teknik kumaş dokumacıları için güçlü çözümlerini sergilemeye odaklandı. Firma teknik uygulamalar için, en iyi üç atkı atma teknolojisine; Pozitif ve Negatif Rapier, Airjet ve Projektilli, sunmak için benzersiz bir konuma sahip bulunuyor.

UniRap tek pozitif rapierli dokuma makinesi

Itematech’in tek pozitif rapier dokuma makinesi UniRap çok yönlülüğü bünyesinde barındırıyor ve sonsuz dokuma olanakları sağlıyor. Pozitif rapierli atkı atmanın avantajlarını, serbest pozitif atkı transferi sistemi tarafından sağlanan hassas iplik işlemeyle birleştiren UniRap, pratikte sınırlama olmaksızın ve maksimum tekstil verimliliği ile karmaşık ve yaratıcı dokumalara olanak tanıyor. UniRap, rafine lameden yüksek mukavemetli monofilament ipliklere, bukleli ipliklerden karbon, polyester ve polipropilen banta kadar uzanan bir yelpazede, sofistike teknik kumaşlar ve yenilikçi moda stilleri dokuma imkanı sunuyor.

Hercules pozitif ve negatif rapierli dokuma makinesi

Hercules (Herkül), teknik tekstil dokumacılığında üstünlük sağlamak için tasarlanmış bir pozitif ve negatif rapier dokuma makinesidir.  Hem negatif hem de pozitif rapier transfer sistemi sunan Hercules, tarım tekstilleri, ağır ve standart kaplama kumaşlar, konveyör bantlar ve filtre kumaşları, fiberglass, jeotekstiller, mesh kumaşları gibi uygulamalar için idealdir. Bu dokuma makinesi fazla karlılık sağlayan mekanik sağlamlık ve tekstil verimliliğinin mükemmel kombinasyonunu temsil ediyor.

Itematech teknik dokuma çözümlerini Cinte Techtextil’de sundu
Itematech teknik dokuma çözümlerini Cinte Techtextil’de sundu

R95002 rapierli dokuma makinesi

R95002 rapierli dokuma makinesi, üstün iplik ve desen çeşitliliği sağlayan atkı transfer sisteminin benzersizliğiyle; pazarda bilinen en pozitif negatif rapier dokuma makinesidir. OPW hava yastığı, cam elyaf, bolting bezi ve diğerlerinin yanı sıra 540 cm’ye kadar ene sahip dokuma genişliği ve yeni gelişmiş cihazlar dahil olmak üzere teknik uygulamalar için özel olarak hazırlanmış özelleştirilmiş özel versiyonları sürekli olarak pazara sürüldü. Bunun yanı sıra yeni ve gelişmiş cihazlar R95002 by Itema’yı; en iyi monofilament, multifilament yüksek mukavemetli iplikler ve çoklu atkı transferli kumaşlar da dahil olmak üzere, tüm teknik tekstil ürünlerini dokumak için mükemmel bir makine haline getiriyor.

P7300 projektilli dokuma makinesi

Atkı atma sisteminin benzersiz çok yönlülüğü ve güvenilirliği nedeniyle P7300HP Projektilli Dokuma Makinesi teknik kumaşlarda uzmandır. Benzersiz pozitif atkı transferi; atkıyı yakalayan, hiçbir değişim olmaksızın direkt taşıyan ve eşsiz verimlilik sağlayan projektilli tarafından yönlendirilen tek atımdan oluşur. Projektilli dokuma meraklılarından ilgi görmeye devam eden P7300HP; 655 cm ene kadar, tarım tekstilleri, jeotekstiller ve halı sırtı gibi dokumaları gerçekleştirebiliyor.  Dokuma bandı iplikleri söz konusu olduğunda; Itema projektilli dokuma makinesi şu anda pazarda bulunan diğer atkı teknolojilerine kıyasla en yüksek performansı sağlıyor.

A95002 airjet dokuma makinesi

Çok yüksek yoğunluklu kumaşların dokunması söz konusu olduğunda; A95002 Airjet Dokuma Makinesi, sınıfının en iyi sonuçlarını sağlamak için özel cihazlarla özelleştirildi. Ana bileşenler, tüketimi azaltıp üstün tekstil verimliliği sunarken, optimize edilmiş makine kontrolü ve güvenilirliğini sağlamak için güçlendirildi.

Teknik Tekstiller Haberleri

Monforts’tan yeni Montex Coat manyetik rulo kaplama çözümü

Günümüzde tek kaynaktan eksiksiz bir kaplama yelpazesi sunabilen tek şirket konumundaki tekstil teknolojileri üreticisi Monforts, International Newsletters tarafından ilki...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied