20 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Tabelalar Sergisi geçmişi keşfetmeye davet ediyor

Açıkhava ve endüstriyel reklam alanında Türkiye'nin önemli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

ITM 2024 Ticaret Bakanlığı desteğiyle birçok alım heyetini ağırlayacak

FuarlarITM 2024 Ticaret Bakanlığı desteğiyle birçok alım heyetini ağırlayacak

- Haber Sponsoru -

ITM 2024 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı ile HIGHTEX 2024 Uluslararası Teknik Tekstiller ve Nonwoven Fuarı T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanan 2024 Yılı ‘Alım Heyeti Destekleri Listesi’nde yer aldı. Bu kapsamda ITM ve HIGHTEX 2024 Fuarları; Bangladeş, Cezayir, Endonezya, Etiyopya, Fas, Hindistan, Malezya, Meksika, Mısır, Özbekistan, Pakistan, Peru, Polonya, Sırbistan, Tunus, Türkmenistan, Venezuela, Vietnam başta olmak üzere birçok ülkeden alım heyetlerini ağırlayacak. Bu ülkelerden gelecek alım heyetleri, dokumadan örmeye, elyaftan ipliğe, denimden teknik tekstillere, boyadan baskı ve terbiyeye tekstil sektörünün tüm alanlarındaki üreticilerle görüşmeler yapabilecek.

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Teknik Fuarcılık A.Ş. ortaklığı, Tekstil Makine ve Aksesuar Sanayicileri Derneği (TEMSAD) iş birliğiyle düzenlenecek olan ITM 2024 Fuarı; 4-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerine kapılarını açacak. Alanında dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olan ITM 2024 Fuarı; tekstil teknoloji liderlerini 5 gün boyunca İstanbul’da ağırlayacak. Küresel çapta sektör yatırımcıları ve profesyonel ziyaretçiler ise; en yeni teknolojileri yakından görmek için ITM 2024 fuarında bir araya gelecek.

Vize kolaylığı ITM 2024’ün ziyaretçi sayısını artıracak

Öte yandan Türkiye’nin vize kolaylığı sağlaması, ITM 2024 fuarını global bir destinasyon haline getirecek. Lider tekstil makine üreticileri, küresel çapta sektör yatırımcıları ve profesyonel ziyaretçiler en yeni tekstil teknolojilerini görebilmek için ITM 2024 fuarında buluşacak. Avrupa’ya giderken vize sorunu yaşayan ülkelerin tekstil üreticilerinin, İstanbul’a gelirken bu sorunu yaşamamaları ITM 2024 fuarının katılımcı ve ziyaretçi sayısını arttıracak. Sahip oldukları büyük potansiyel ve üretim gücü ile tekstil dünyasının parlayan yıldızları olan; Hindistan, Pakistan, Bangladeş, Endonezya, Vietnam, Mısır, Cezayir, Tunus, Fas, İran, Özbekistan ve Türkmenistan gibi çok sayıda ülkenin Türkiye ile arasında vize anlaşması olması ziyaretçi sayısının artmasında etkili olacak. Avrupa’ya giderken vize sorunu yaşayan ülkelerin tekstil üreticileri, kendi ülkelerinde bulunan Türkiye Cumhuriyeti Konsolosluklarına başvuru yaparak vizelerini alabilecek.

Türkiye’nin vize kolaylığı sağlaması, ITM 2024 fuarını global bir destinasyon haline getirecek   Görsel Kaynak: ITM
Türkiye’nin vize kolaylığı sağlaması, ITM 2024 fuarını global bir destinasyon haline getirecek Görsel Kaynak: ITM

Ayrıca fuarın coğrafi olarak ülkeleri birbirine bağlayan en yakın nokta olan İstanbul’da gerçekleştirilmesi, fuarı gerek katılımcılar gerekse ziyaretçiler için bir cazibe merkezi haline dönüştürüyor. Dünyanın önemli ticaret merkezlerine 3 saatlik uçuş mesafesinde yer alan İstanbul hem çevre illere hem de çevre ülkelere; hava, deniz ve kara yolu ile ulaşımda kolaylıklar sağlıyor.

Üretim verimliliğini artırmak ve maliyetleri düşürmek için tasarlanan makineler, dijitalleşme, yapay zekâ ve otomasyon gibi yeni üretim teknikleri ITM 2024 fuarının odak noktalarından biri olacak. Çevresel etkiyi azaltmak için tasarlanmış ve sürdürülebilir malzemelerden üretilmiş makineler ve ekipmanların ön plana çıkacağı fuarda; geri dönüştürülebilir malzemelerin kullanımı, enerji verimliliği, atık azaltma çözümleri, akıllı dokuma makineleri ve üretim izleme sistemleri gibi konular da ele alınacak.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler