20 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Tabelalar Sergisi geçmişi keşfetmeye davet ediyor

Açıkhava ve endüstriyel reklam alanında Türkiye'nin önemli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

James Heal’in yeni Titan 25’i daha yüksek kapasiteli test ihtiyacını karşılıyor

Yardımcı MateryallerJames Heal’in yeni Titan 25’i daha yüksek kapasiteli test ihtiyacını karşılıyor

- Haber Sponsoru -

Birleşik Krallık merkezli tekstil test çözümleri sağlayıcısı James Heal, ilk Titan üniversal test makinesinin 1999 yılında geliştirilmesinden bu yana 25 yıllık yenilikçiliğe işaret ederek, gerilme ve basınç test serisinde iki yeni cihazı piyasaya sürdü. Kişisel koruyucu ekipman (PPE) pazarında, özellikle de güvenlik iş kıyafetleri, ekipmanları ve ayakkabıları için sürekli bir büyüme gören James Heal, Titan 25’i daha yüksek kapasite testleri gerektiren kalite test ürünlerine olan talebi karşılamak için tasarladı. Buna ek olarak şirket, daha geniş spor, endüstriyel ve ulaşım uygulamalarına yönelik test çözümlerine yönelik artan taleple karşılaştı ve bu da daha yüksek kapasiteli test cihazları geliştirme kararını etkiledi.

En yeni Titan 25, 25kN’ye kadar test yapabilen seriye katılan en yüksek kapasiteli evrensel test makinesi olurken; 10kN Titan 10 ise yeni geliştirildi. Kullanıcıyı merkeze alarak tasarlanan yeni cihazlar, otomasyon, takımlar için hızlı değiştirme bağlantıları ve ürün yelpazesi genelinde uyumluluk, yükseltilmiş yazılım ve gelişmiş güvenlik özellikleri aracılığıyla verimlilik sunuyor. Bu çok yönlü çift kolonlu cihazlar, çok çeşitli gerilme ve basınç testlerinde daha büyük numuneler üzerinde test yapılmasına olanak tanıyor. 100N’den 25kN’ye kadar olan yük hücreleri, 2N’ye kadar düşük testlere olanak sağlayarak laboratuvarlara maksimum esneklik ve yatırımlarının geri dönüşünü sağlıyor.

Kullanımı basit olan yeni Titan test cihazlarında, TestWise yazılımında 750’den fazla önceden yüklenmiş standart prosedür mevcut olup kullanıcıların kendi standartlarını kişiselleştirme ve kaydetme seçeneği de bulunuyor. Yazılım, seçilen her test için parametreleri otomatik olarak ayarlayarak kurulum süresini azaltıyor ve kullanıcı hatasını ortadan kaldırıyor.

TestWise hızlı kurulum, gelişmiş üretkenlik

James Heal Teknik Uzmanı Peter Goodwin, TestWise yazılımının kullanımının çok kolay olduğunu ve minimum düzeyde eğitim gerektirdiğini, bu nedenle laboratuvar teknisyenlerinin hemen çalışmaya başlayabileceğini söyledi ve hızlı kurulumun laboratuvar için daha yüksek üretkenlik anlamına geldiğini ve testlerin daha hızlı yapılmasını sağladığını belirtti. Bu esnada, her zaman popüler olan Titan 5 tek sütunlu 5kN test cihazı da takımları tüm Titan serisiyle uyumlu hale getirmek için mevcut adaptörlerle birlikte gelişmiş TestWise yazılımından ve standartlarından yararlandı.

1872 yılında Halifax, Batı Yorkshire’da kurulan James Heal, doğru, güvenilir testler için test malzemeleri ve sarf malzemelerinin yanı sıra dünya çapında ihraç edilen üstün kaliteli tekstil test cihazları tasarlayıp üretiyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler