Ana Sayfa » Güncel » Jakob Müller AG , Benninger AG’yi Satın Aldı

Jakob Müller AG , Benninger AG’yi Satın Aldı

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Jakob Müller AG , Benninger AG'yi Satın Aldı
Jakob Müller AG , Benninger AG’yi Satın Aldı

Jakob Müller AG, Benninger AG’nin JMBT Beteiligungen AG tarafından satın alınması ile faaliyetlerini genişletti. JMBT Beteiligungen AG 15 Ağustos’ta Beninger AG’nin hisselerinin %100’ünü Benninger Holding AG’den satın aldı. Bu satın alma ile Jakob Müller AG tekstil terbiye sektöründeki konumunu güçlendirdi.

Jakob Müller Group’daki entegrasyon sonucunda, Benninger teknoloji, üretim ve satış bağlamında güçlü yapılardan ve ortak zeminden yararlanabilecek ve böylece faaliyetlerini genişletebilecek.

Bu satın alma ile firma, Benninger’in tekstil terbiyesindeki know-how’ı ile birleşmiş iş alanının ve karlılığının büyümesi mümkün olacak.

2015 yılında Benninger Group’in toplam yaklaşık 330 kişilik istihdamının 110’u İsviçre’de yer aldı.

Teknoloji ve pazar lideri olarak, bu İsviçreli şirket, dünya çapında lastik kordu üretimi için sistemlerin yanı sıra, tekstil terbiye sistemleri geliştiriyor, üretiyor ve satıyor. Firmanın müşterileri premium segmentte faaliyet gösteriyor. Benninger sadece tesis mühendisliği değil aynı zamanda gerekli kimyasal süreçleri de içeren entegre çözümler sunuyor. Ürünler kalite ve kaynakların korunması bakımından mevcut ve gelecekteki talepleri karşılamada çok iyi konumlanmış durumdadır. Firma ayrıca,  üçüncü şahıslara tedariğin yanı sıra, şalt dolabı montajı dahil bir proses otomasyon bölümüne sahip.

Jakob Müller AG hakkında;

JMBT Beteiligungen AG, Jakob Müller Holding AG’nin %100 iştirakidir ve Frick’teki Jakob Müller AG’ye bağlıdır.

Firma dar kumaş dokuma tezgahları alanında münhasıran faaliyet gösteren çeşitli şirketlerin ana şirketidir. Bu sektörde Jakob Müller AG tüm büyük tekstil piyasalarındaki satış ofislerinin yanı sıra İsviçre, Almanya, Çek Cumhuriyeti, İtalya, Hindistan ve Çin’de üretim tesisleri ile önde gelen firmalardandır.

Jakob Müller Holding AG bir aile işletmesidir ve herhangi bir rakam yayımlamadı. İşletmenin merkezi Frick İsviçre’dir.

Güncel Haberler

Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısı ile yaz canlanıyor

Yeniden normalleşmenin başladığı haziran ayından itibaren birçok sektörde ciddi bir canlanma görülüyor. Yaz aylarına denk gelen bu dönemde tekstil ve...

Yeşim Tekstil Ağrı ilinde yatırımlarını sürdürüyor

Hazır giyim ve ev tekstili alanında faaliyet gösteren Yeşim Tekstil Ağrı yatırımlarıyla bölgenin ekonomik ve sosyo-kültürel gelişimini desteklemeyi sürdürüyor....

TGSD rekabette sürdürülebilirlik ve dijital dönüşüme vurgu yapıyor

Türk tekstil ve giyim sektörünün önde gelen çatı örgütlerinden Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Türkiye’nin hazır giyim ihracatının yarısından...

Aksa Akrilik akıllı tekstile yatırım yapıyor

Aksa Akrilik ‘Girişimciliğe Değer’ programı ile yenilikçi ve sürdürülebilir teknolojiler geliştiren projelere destek olmaya yeni İltema yatırımıyla devam ediyor....
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied