KANSAN Makine INDEX 17’de Teknoloji Şovu Yapacak

Zorlu Tekstil ve Disney iş birliğinin kapsamını genişletti

Türkiye’nin ev tekstili liderlerinden Zorlu Tekstil, büyük bir anlaşmaya imza atarak Disney’in Avrupa, BDT ülkeleri, Rusya ve Türkiye’deki üretim,...

Textilegence Kasım – Aralık 2020 Sayısı yayınlandı

Textilegence Magazine, 2020 yılının son sayısında okuyucularını dolu bir içerikle karşılıyor. Covid-19 pandeminin bütün yıla damgasını vurduğunu net olarak...

Hyosung Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütüyor

Güney Kore merkezli endüstri devi Hyosung Corporation, Avrupa pazarının artan talebini karşılamak için Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütme kararı aldı....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

KANSAN Makine INDEX 17’de Teknoloji Şovu Yapacak
KANSAN Makine INDEX 17’de Teknoloji Şovu Yapacak

Türkiye ve ihraç pazarlarına ıslak mendil üretim çözümleri sunan KANSAN, inovasyona açık teknolojik gücünü INDEX 17’ye taşıyor.

KANSAN Makine, geliştirdiği ve ürettiği nonwoven üretim makineleri ile INDEX 17 fuarına güçlü bir katılım sağlayacak. Firma fuarın en büyük alanlarından biri olan 4309 numaralı standında, geniş bir uzman ekiple ziyaretçilerini karşılayacak.

1992 yılında küçük bir atölyede 4 çalışan ile yola çıkan KANSAN, günümüzde 100’ün üzerinde çalışanı ve 10 bin metrekarelik alana sahip modern üretim tesisinde hem yurtiçi hem de yurtdışı pazarları için üretim yapar konuma yükseldi. İzmir merkezli firmanın Türkiye dahil 45’ten fazla ülkeye sunduğu zengin ürün porftöyünde; ıslak mendil üretim makineleri, ıslak cep mendil üretim makineleri, yatay paketleme & kapak takma makineleri ve temizlik bezi makineleri & özel makineleri bulunuyor. Hijyen uygulamalarına dönük nonwoven ürünler için sunduğu teknolojiler ile yerel pazarda güçlü konumda bulunan KANSAN, INDEX 17 fuarı ile pazardaki gücünü daha da ileriye taşımayı hedefliyor.

KANSAN Satış Müdürü E. Anıl Kırhallı, INDEX fuarının sektörün buluştuğu en önemli etkinliklerinden birisi olduğunu söyledi. Kırhallı; “Bu sebeple KANSAN olarak INDEX 17’nin en büyük stand alanında ziyaretçilerimizi ağırlamaya hazırlanıyoruz. Satış ve pazarlama, üretim, Ar&Ge ve teknik departmandan seçilen 12 kişilik dev bir ekiple katılacağımız INDEX’te standımıza gelenlerin hiçbir sorusunu cevapsız bırakmayacağız. Standımızda dört adet son model makine, toplantı odaları ve şirketimiz ve makinelerimizle ilgili videoların gösterileceği LCD ekranlar bulunacak” diye konuştu.

4 Makine Standa Yerini Alıyor

Kırhallı bir teknoloji üreticisi olarak KANSAN Makine’nin uzun yıllardır entegre ıslak mendil sistemleri sunduğuna dikkati çekti. Firmanın ürün portföyünü genişletirken 45’ten fazla ülkedeki müşterilerden gelen talep ve geri bildirimlerin etkili olduğunu, AR-GE sürecinde bunların gözetildiğini ifade etti. KANSAN’ın geliştirdiği makinelerin avantajlarına değinen Anıl Kırhallı; “Tam otomatik, hızlı, esnek, hijyenik, güvenli, atık ürün masrafını ve insan gücünü minimuma düşüren, kolay kullanım ve format değişikliği sunan teknoloji ve çözümler sunuyoruz” dedi. Müşterilerin daha esnek ve verimli çözümler istediğini aktaran Kırhallı, INDEX 17 fuarında bu amaçla geliştirilmiş makinelerin sunulacağını söyledi.

Anıl Kırhallı fuarda yer alacak makinelerle ilgili şu bilgileri verdi; “Farklı materyallerle ve katlama tipleriyle çalışmaya uygun, oldukça esnek boyutlarda mendil alınabilen; hassas ıslatma sistemine sahip, yüksek hijyen ve güvenlik teknolojisini barındıran 800 kesim/dakika hızına sahip tam otomatik ıslak havlu makinemiz fuarda ziyaretçilere sunulacak. Bunun yanı sıra, havlu makinesinden otomatik transferle 150 paket/dakika hızında çalışabilen değişken strokelu yeni tip yatay paketleme makinemiz bulunuyor. Ziyaretçilerin yakından inceleyebileceği bir diğer çözümümüz ise; alanında en hızlı ve gelişmiş scara tip robot sistemine sahip olan ve mükemmel konumlandırma sağlayan; 110 kapak/dakika kapasiteli kapak takma makinemiz olacak. Bununla bütün bir üretim hattı ortaya çıkıyor; ve böylece fuarda ziyaretçilerde üretim alanında olma ve makinelerimizle çalışma hissini uyandıracağız.” Kırhallı ayrıca fuarda ilk kez lansmanı yapılacak olan 2400 mendil/dakika hızına sahip tam otomatik mekanik katlamalı, VAKUMSUZ ıslak cep mendil (cross fold) üretim makinesinin büyük ilgi çekeceğini belirtti.

Kırhallı, INDEX 17 fuarında mevcut müşterilerin yanı sıra yüksek potansiyele sahip Afrika, Uzak Doğu ve Güney Amerika bölgelerinden yatırımcılarla bir araya gelmeye hedeflediklerini açıkladı.

“2016’ta Tarihimizin En Yüksek Cirosunu Elde Ettik”

KANSAN Makine’nin 2016’daki pazar durumunu değerlendiren Anıl Kırhallı, firmanın 2008’den bu yana düzenli olarak büyümeyi ve gelişmeyi sürdürdüğünü hatırlattı. 2016 yılında firmanın tarihinin en yüksek cirosunu elde ettiğini açıklayan Kırhallı şu değerlendirmelerde bulundu; “Geçen yıl 82 makine üretip, teslim ederek başarılı bir yıla imza attık. Hizmet ağımızı yeni şehir ve ülkelerle genişlettik ve bazı büyük uluslararası şirketlerin hesabını rakiplerimizden devraldık. Şimdiden 2017’nin büyük bir kısmı için üretim programımızı doldurmuş durumdayız. 2017’de büyümeye devam ederek, yeni rekorlar kıracağımıza eminiz.”

Teknik Tekstiller Haberleri

Küresel teknik tekstiller pazarı katlanarak büyüyecek

Küresel teknik tekstiller pazarı katlanarak büyüyecek. İnşaattan tarıma, otomotivden uçak endüstrisine, günlük hayatın her aşamasının ayrılmaz bir parçası haline...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied