Ana Sayfa » Eğirme » Karbon kumaş kalitesinde Weftmaster Falcon-i güvencesi

Karbon kumaş kalitesinde Weftmaster Falcon-i güvencesi

Falcon-i ile teknik dokumacılar birçok hata riskinden kurtuluyor.

Tekstil kalite kontrol sistemlerinde dünyanın önde gelen üreticilerinden İsviçre merkezli Loepfe, Weftmaster Falcon-i ile karbon kumaş dokumacılarına yüksek kaliteli üretim imkanı sunuyor. En küçük düzensizliklerin bile önemli bir sorun olduğu karbon kumaş üretimi sürecinde, Falcon-i iplik sensörü sahip olduğu üstün algılama yetenekleri sayesinde bunlara çözüm sunarak üreticiye pek çok avantaj sağlıyor.

Günümüzün en temel problemlerinden olan çevre kirliliği, tüm endüstrileri bu alanda önlem almaya itiyor. Tüm CO2 emisyonlarının üçte birini oluşturan ulaşımda, arabaların çevre kirliliğine olan etkilerini azaltmaya yönelik adımlar atılıyor. Bu amaçla arabaların ağırlığını azaltmak için çelik yerine karbon fiber bazlı kompozitler tercih ediliyor. Karbon kumaş kalitesi ise yüksek performansa ulaşılması adına büyük önem taşıyor. Bu noktada Loepfe Weftmaster Falcon-i iplik sensörü, araba üreticileri ile birlikte yakın çalışan dokuma üreticilerinin risk faktörlerini en aza indirgemelerini sağlıyor. Falcon-i yüksek algılama özellikleri ile atkı ipliğinden bozulma veya filamentasyonu giderilerek, karbon kumaş üretiminde telef büyük ölçüde azaltılıyor. Böylece teknik dokumacılar zaman ve maliyet tasarrufu sağlayarak, yatırımda hızlı bir geri dönüş elde edebiliyor.

Falcon-i pek çok farklı uygulama alanında kullanılıyor

Loepfe’nin bu özel iplik sensörü ürünü otomotivin yanı sıra pek çok farklı uygulama alanında da karbon kumaş dokumacıları tarafından tercih ediliyor. Weftmaster Falcon-i; tıp, havacılık, filtrasyon, eğlence sporları, yenilenebilir enerji ve diğer pek çok sektörde daha uygulama alanı bularak, teknik tekstil kumaşlarının üretimi için yüksek talep görüyor. Örneğin, balık gözü kusurları önlemek için branda ve yelken bezi gibi kaplanmış teknik kumaşlar temel malzemenin dokumasında Falcon-i kullanılarak mükemmel hale getirilebiliyor.

Karbon kumaş kalitesinde Weftmaster Falcon-i güvencesi
Karbon kumaş kalitesinde Weftmaster Falcon-i güvencesi

Uygulamaya özel hassasiyet seviyeleri

Falcon-i iplik sensörü birçok farklı uygulamaya yönelik hizmet vermek için, seçilebilir 9 farklı hassasiyet seviyesi sunuyor. Sensörün optik olması sebebiyle, işlenen ipliğin doğası veya iletkenliği çok düşük oranda önem taşırken; düzgün iplik kılavuzu ise tümüyle seçici hata hassasiyeti ayarlarına izin veriyor. Ayrıca, sezgisel kullanıcı arayüzü ve kimyasallara dayanıklı muhafazası ile de kolay bir kullanım imkanı sağlıyor.

Loepfe’nin bu kalite kontrol çözümü; mono ve multifilament ipliklerde, karbon elyaflarda, tüm iplik renklerinde, 20-3000 dTex iplik aralığında ve saniyede 30 metre iplik üretim hızına kadar kullanılabiliyor.

Tekstil Eğirme Haberleri

Gualchieri e Gualchieri’den özel eğirme çözümleri

Klasik eğirme süreçleri ile karşılaştırıldığında özel ve teknik ipliklerin eğrilmesinde gereksinimler daha fazladır ve başarı daha fazla detaya bağlıdır....

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied