Karbon kumaş kalitesinde Weftmaster Falcon-i güvencesi

Falcon-i ile teknik dokumacılar birçok hata riskinden kurtuluyor.

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...

Pazar dengeleri bozulurken konfeksiyon ve tekstil sektörü yolunu arıyor

Covid-19 pandemisinin getirdiği kapanma ve evden çalışma gibi yeni koşullar, hazırgiyim ürünlerine olan talebi önceki döneme göre azalttı. Buna...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Tekstil kalite kontrol sistemlerinde dünyanın önde gelen üreticilerinden İsviçre merkezli Loepfe, Weftmaster Falcon-i ile karbon kumaş dokumacılarına yüksek kaliteli üretim imkanı sunuyor. En küçük düzensizliklerin bile önemli bir sorun olduğu karbon kumaş üretimi sürecinde, Falcon-i iplik sensörü sahip olduğu üstün algılama yetenekleri sayesinde bunlara çözüm sunarak üreticiye pek çok avantaj sağlıyor.

Günümüzün en temel problemlerinden olan çevre kirliliği, tüm endüstrileri bu alanda önlem almaya itiyor. Tüm CO2 emisyonlarının üçte birini oluşturan ulaşımda, arabaların çevre kirliliğine olan etkilerini azaltmaya yönelik adımlar atılıyor. Bu amaçla arabaların ağırlığını azaltmak için çelik yerine karbon fiber bazlı kompozitler tercih ediliyor. Karbon kumaş kalitesi ise yüksek performansa ulaşılması adına büyük önem taşıyor. Bu noktada Loepfe Weftmaster Falcon-i iplik sensörü, araba üreticileri ile birlikte yakın çalışan dokuma üreticilerinin risk faktörlerini en aza indirgemelerini sağlıyor. Falcon-i yüksek algılama özellikleri ile atkı ipliğinden bozulma veya filamentasyonu giderilerek, karbon kumaş üretiminde telef büyük ölçüde azaltılıyor. Böylece teknik dokumacılar zaman ve maliyet tasarrufu sağlayarak, yatırımda hızlı bir geri dönüş elde edebiliyor.

Falcon-i pek çok farklı uygulama alanında kullanılıyor

Loepfe’nin bu özel iplik sensörü ürünü otomotivin yanı sıra pek çok farklı uygulama alanında da karbon kumaş dokumacıları tarafından tercih ediliyor. Weftmaster Falcon-i; tıp, havacılık, filtrasyon, eğlence sporları, yenilenebilir enerji ve diğer pek çok sektörde daha uygulama alanı bularak, teknik tekstil kumaşlarının üretimi için yüksek talep görüyor. Örneğin, balık gözü kusurları önlemek için branda ve yelken bezi gibi kaplanmış teknik kumaşlar temel malzemenin dokumasında Falcon-i kullanılarak mükemmel hale getirilebiliyor.

Karbon kumaş kalitesinde Weftmaster Falcon-i güvencesi
Karbon kumaş kalitesinde Weftmaster Falcon-i güvencesi

Uygulamaya özel hassasiyet seviyeleri

Falcon-i iplik sensörü birçok farklı uygulamaya yönelik hizmet vermek için, seçilebilir 9 farklı hassasiyet seviyesi sunuyor. Sensörün optik olması sebebiyle, işlenen ipliğin doğası veya iletkenliği çok düşük oranda önem taşırken; düzgün iplik kılavuzu ise tümüyle seçici hata hassasiyeti ayarlarına izin veriyor. Ayrıca, sezgisel kullanıcı arayüzü ve kimyasallara dayanıklı muhafazası ile de kolay bir kullanım imkanı sağlıyor.

Loepfe’nin bu kalite kontrol çözümü; mono ve multifilament ipliklerde, karbon elyaflarda, tüm iplik renklerinde, 20-3000 dTex iplik aralığında ve saniyede 30 metre iplik üretim hızına kadar kullanılabiliyor.

Tekstil Eğirme Haberleri

SASA 330 milyon dolarlık yeni elyaf yatırımına başladı

Türkiye’nin önde gelen elyaf üreticilerinden Adana merkezli SASA Polyester, Saflaştırılmış Tereftalik Asit (PTA) ve elyaf yatırımlarına devam ediyor. 2019...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied