12.7 C
İstanbul
Cuma, Mart 1, 2024

KARL MAYER TÜRKİYE’nin Genel Müdürü belli oldu: Toros Greenhalgh 

Ekim 2023’te Türkiye’nin Bursa şehrinde kendi işletmesini...

Türk tekstil sektörü zorluklara rağmen 2024’ten umutlu

Avrupa piyasalarındaki daralma, yüksek enflasyon, artan üretim...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

KARL MAYER 5 soruda değişim fırsatlarını yanıtlıyor

ÖrmeKARL MAYER 5 soruda değişim fırsatlarını yanıtlıyor

- Haber Sponsoru -

Çözgülü örme, dokuma için çözgü hazırlama ve teknik tekstiller için çözümler sunan KARL MAYER GROUP, Milano’da düzenlenecek ITMA 2023 fuarında sektörde değişen koşullar karşısında etkili yenilikleriyle ziyaretçilerini ağırlayacak. Sektör liderlerinden olan firma, güncel olayların ardından yaşanan çalkantılar ışığında, tüm sektör ve branşlardan müşterileriyle endişeleri, öncelikleri ve hedefleri hakkında konuşmalar gerçekleştirdi. Görüşmeler sırasında beş soru stratejik açıdan önemli ve acil olarak öne çıkarken, KARL MAYER GROUP, müşterilerin bu sorularına yanıt olarak çözümlerini ve yeniliklerini Salon 4 B119’da sunacak.

KARL MAYER magazinli atkı atma özellikli çözgülü örme makinesi

Artan maliyet baskısı ile nasıl karlı olunur?

Malzeme, enerji ve nakliye hizmetleri maliyetleri artıyor ve bu da karlılığı önemli ölçüde azaltıyor. Bu nedenle, birçok müşteri kendilerine “Karlılığım için ne yapabilirim?” diye sormaya başladı. Çözgü hazırlığı için KARL MAYER’in cevapları, her şeyden önce daha küçük bir alan gereksinimi olan kompakt bir çözgü numune makinesi ve çözgü örme için yeni işlevlere sahip piyasadaki en hızlı üç çubuklu triko makinesi ile sağlanıyor. Teknik tekstil üretimi için magazinli atkı yerleştirme özelliğine sahip bir çözgülü örme makinesi, yüksek çalışma genişliği ve hızında atkı ipliği telefini azaltarak daha fazla verimlilik sunuyor. Ayrıca, dijital çözümler karlılığı artırmak için yeni yollar açıyor. Örneğin, KM.ON’un süreçlerin dijitalleştirilmesine yönelik Dijital Üretim Yönetim Sistemi (Digital Production Management System), diğer şeylerin yanı sıra, bir gösterge panosunda bulunan üretime özgü temel rakamlarla üretimin analizi ve optimizasyonu için üretim sahasında daha fazla şeffaflık yaratıyor.

Kalifiye personel eksikliğine rağmen işletmemi nasıl ayakta tutabilirim?

KM.ON gösterge tablosuna bakıldığında, makine parkının ve dolayısıyla personel kapasitelerinin bir turu da kaydediliyor; bu da küresel kalifiye personel sıkıntısı göz önüne alındığında önemli bir artı oluşturuyor. KARL MAYER GROUP’un Care Solutions bölümü de daha az personel ihtiyacını göz önünde bulunduruyor. Örneğin Care X-Tend Package, müşterinin personeline ihtiyaç duymadan yüksek makine kullanılabilirliği sağlamak için yıllık makine sağlık kontrolü ve uzaktan servis sağlıyor. Şirketin standını ziyaret edenler diğer çözümleri hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilecekler.

Mevcut maliyet baskısı ile nasıl yeni iş fırsatları bulabilirim?

Artan maliyetler karşısında dünyanın dört bir yanındaki müşteriler yeni ve kazançlı iş fırsatları arıyor. KARL MAYER GROUP da onlara örneğin mükemmelleştirilmiş jakar teknolojisini kullanarak yüksek bir renk zenginliğine sahip spacer tasarımları uygulayan çift çubuklu raşel makinesi ile bu konuda destek sunuyor. Renkli 3D çözgülü örme kumaşlar, giyim, mobilya ve otomotiv sektörlerinde daha fazla uygulama için özel bir potansiyel oluşturuyor. ADF modelleri için, diğer şeylerin yanı sıra, tek bir makinede farklı STOLL teknolojilerinin kullanılmasına ve böylece daha fazla tasarım çeşitliliğine olanak tanıyan gelişmiş özellikler, düz örgü sektöründe yeni iş olanakları yaratıyor. Ayrıca fuarda, çeşitli kumaş teknolojilerini ve dolayısıyla tamamen yeni tekstil yapılarını birleştiren yenilikçi bir makine de sunulacak.

KM.ON dijital çözümleri

Daha sürdürülebilir olmak için artan baskı nasıl yönetilir?

Çevrenin korunması ve kaynak tasarrufu günümüzde müşteriler için önemli başarı faktörleri arasında yer alıyor. Enerji yönetimine odaklanan ve desen disklerinin malzeme ve nakliye açısından yoğun kullanımı yerine buluttan desen veri aktarımı yapan bir triko makinesi bu gelişmeyi dikkate alıyor. Ayrıca sürdürülebilirlik optimizasyonları da ayrıntılı olarak ele alınıyor: yeni bir fonksiyon, atkı ekleme ile çözgü örmede atkı ipliğinde önemli ölçüde atık tasarrufu elde etmeyi mümkün kılıyor ve STOLL’un bir ADF modelinde hedeflenen tasarım değişiklikleri paketi daha düşük enerji tüketimi ile sonuçlandı.

Pazar gereksinimlerine hızlı ve esnek bir şekilde nasıl yanıt verilir?

Buluttan veri aktarımı ve ON desen sürücüsü, triko makinelerini sadece daha üretken ve sürdürülebilir kılmakla kalmıyor, aynı zamanda her şeyden önce daha esnek hale getiriyor. STOLL’un tamamen moda üretimi de birçok fayda vaat ediyor: Daha az ek üretim adımı, daha az atık ve yeni ürünlerin uygulanmasında daha fazla hız anlamına geliyor. Buna ek olarak, ADF modellerinde desen değişiklikleri için kurulum süresi iyi düşünülmüş konstrüktif çözümlerle azaltılabiliyor ve düz örgü sektöründeki tasarımdan pazara iş akışı CREATE DESIGN von KM.ON ile önemli ölçüde kısaltılabiliyor. Tasarımcılar, tasarladıkları tekstil ürünlerini istedikleri zaman yazılımla simüle edebiliyor ve fiziksel numunelerin zaman ve kaynak bakımından yoğun bir şekilde geliştirilmesinden bağımsız hale geliyor. Knit and wear®, weave-in® veya intarsia gibi çeşitli STOLL teknolojileri ile ADF makineleri de kapsamlı makineler arasında yer alıyor. ‘Tüm ürünler tek bir makinede’ sloganına uygun olarak, Milano’daki ITMA fuarı ziyaretçilerinin gözleri önünde tek ve aynı ADF modeli üzerinde çeşitli giysiler oluşturulacak.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler