KARL MAYER Asya Pazarında Güçleniyor

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

KARL MAYER Asya servis faaliyetlerini Vietnam, Bangladeş ve Hindistan’da genişletiyor.

Küresel tekstil makileri sektörü için Asya, karlı bir pazardır ve böyle olmaya devam edecek, bu nedenle dikkati bakılması gerekin bir pazar. KARL MAYER de, özellikle triko makineleri için, Çin’e komşu ülkelerden gelen bir talep görüyor. Satış faaliyetleri ile birlikte, bu önde gelen çözgülü örme makineleri ve çözgü hazırlama makineleri üreticisi, bu bölgedeki servis faaliyetlerini de genişletiyor. Bu kapasite genişletme Vietnam, Bangladeş ve Hindistan’ı hedefliyor. KARL MAYER, müşterilerine yerinde ve daha verimli bir teknik destek sağlamada, özellikle KARL MAYER (China) olmak üzere küresel iştirak ağına güveniyor. Servis Bölümü Başkanı Martin Hornig şunları söyledi; “Çinli servis teknisyenlerimiz, bu nedenle, lokasyon, kültür ve dil bakımından, büyüyen pazarlarımızın yakınında bulunuyor. Çin’e komşu ülkelerdeki Çin kökenli birçok iş adamı da çözgülü örme sektöründe faaliyet gösterdiği için, bu daha da önemlidir.

Komşulardan yardım; Çin’den Vietnam ve Bangladeş’e destek

KARL MAYER, Vietnamlı çözgülü örme müşterilerine teknik destek sağlayacak iki servis teknisyeni görevlendirdi ve 2017 ilkbaharında gelecekteki pratik işleri için eğitildi. Eğitim, KARL MAYER Academy China tarafından gerçekleştirildi. Bu nitelikli uzmanlar şu anda Ho-Chi-Minh ve Hanoi şehirlerinde bulunuyor, böylece ülkenin kuzeyinden güneyine kadar konuşlandırılmış oldular.

KARL MAYER ayrıca Bangladeş’teki faaliyetleri için Çin alt kuruluşuna güveniyor. Changzhou şehrinden servis teknisyenleri ve Çin’deki diğer servis noktaları, bölgedeki meslektaşlarını büyük bir projeyle destekliyor.  Şubattan başlayarak 2017 yılının Mayıs ayının sonuna kadar, yaklaşık 60 adet iki barlı HKS makinesi, yerli sivrisinek ağı üreten tesise kuruldu. Yılın ikinci çeyreğinin ortasında daha fazla makine satılmış olacak. Hindistan’dan bir meslektaş, kapsamlı montaj çalışmasıyla Asya ekibine de yardımcı oldu. Servis Projeleri Süpervizörü Thu Minh Tang, Obertshausen’deki ana şirketten yüksek düzeyde koordinasyon sağladı. KARL MAYER için çözgülü örme makineleri konusunda Bangladeş nispeten yeni bir Pazar, ancak şu anda çok umut verici bir şekilde gelişiyor.

Hindistan: teknik destek gerektiren bir pazar

KARL MAYER Asya Pazarında Güçleniyor
KARL MAYER Asya Pazarında Güçleniyor

Hindistan yeni bir pazar sayılmaz ve daha fazla potansiyel bir pazar olarak kabul ediliyor. Peter Stutz, Nisan ayının sonundan itibaren geleneksel, tekstil üreten bir ülke olan Hindistan’daki çözgülü örme sektöründe şirketin müşteri ilişkilerini güçlendirmek ve ihtiyaçlarına daha iyi yanıt verebilmek için KARL MAYER’in yeni Servis Müdürü olarak çalışıyor. Bu deneyimli uzman, orada diyaloğu şekillendiriyor ve aynı zamanda şirketin kendi teknik ekibinin operasyonlarını koordine ediyor. Çözgülü örme makinelerine teknik destek sağlayan bu ekip, şu anda 12 servis teknisyeni ve ofisteki üç çalışandan oluşuyor.

KARL MAYER şu anda KARL MAYER CONNECT uygulamasını orada çalışan teknisyenlerinin etkin bir şekilde tamamlanması için Hindistan pazarına tanıtılıyor. Gerektiğinde, müşteriler bu tekstil makineleri üreticisinin servis organizasyonuyla mobil bağlantı vasıtasıyla verimli ve hatasız bir şekilde iletişim kurabilirler. Bir servis talebi göndermek için yapılması gereken tek şey, makinenin dokunmatik ekranından bir QR kodu taramaktır, ana makine sorunu açıklamak için ana makine verilerini böylece iletir. Resimler ve yorumlar da gönderilebilir. Hindistan’da faaliyet gösteren 2010 yılından itibaren üretilmiş tüm makineler, bu iletişim aracını olabildiğince çabuk ve kolay bir şekilde kullanmalarını sağlamak için özel bir yazılım güncellemesi yapabilir. Çalışmanın Şubat başından Haziran 2017 sonuna kadar yapılması planlanıyor ve yaklaşık 630 makineye uygulanacak.

Karl Mayer Asya ‘da; Yakın ağ hızlı destek sağlıyor

Asya’daki müşteri ilişkilerini güçlendirmek için KARL MAYER, müşteri hizmetleri mühendislerinin faaliyetlerini de arttırıyor. Bu nitelikli uzmanlar, uzun vadede müşteri ilişkilerini güçlendirmeye yardımcı oluyor. Bu mühendisler müşterileri ziyaret ediyor, ihtiyaçlarının neler olduğunu belirliyor, sorunları çözmeye yardım ediyor ve işlerini yürütürken trend gözcüsü gibi davranıyorlar. Sekiz kişilik ekip Alman ve Çinlilerden ve bir Japon’dan oluşuyor. Martin Hornig şunları söyledi; “Küresel müşteri servisleri mühendisleri ve servis teknisyenleri ağımızla, özellikle Asya’da müşterilerimize teknik uzmanlık ve yüksek derecede esneklik sunabiliriz. Müşterilerimizin neredeyse dörtte biri orada faaliyet yürütüyor. Teknik desteğimiz gerekli olduğu her yerde, uzman teknik yardım sağlamak için yerinde hızlı bir şekilde çalışabiliriz.”

Tekstil Örme Haberleri

Mayer & Cie. Türkiye’deki pazar liderliğini pekiştiriyor

Yuvarlak örgü makineleri üreticisi Mayer & Cie. (MCT) Covid-19 salgınının etkili olduğu 2020 yılında Türkiye'deki pazar lideri konumunu daha...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied