Hesabım

Karl Mayer Hakkında - Karl Mayer Türkiye

Karl Mayer
Karl Mayer

Çözgülü örme ve dokuma hazırlık ürünleriyle Türkiye pazarına teknolojik çözümler sunan Karl Mayer, bu pazarda Erko Sinai tarafından temsil ediliyor.

Almanya merkezli firma çözgülü örme, teknik tekstiller ve dokuma için çözgü hazırlama alanlarında gelişmiş teknolojilere ve güçlü bir pazar ağına sahip. Dünya çapında 2,300’den fazla çalışanı ile Karl Mayer dokuma ve örme alanındaki yenilikçi çözümleriyle küresel pazarın önemli tedarikçileri arasındadır. Firma Almanya merkezinin yanı sıra ABD, Hindistan, İtalya, Hong Kong, Japonya, Çin ve İsviçre başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde kendi iştirakleri veya mümessilleri ile yer alıyor.

1937 yılında bir Alman aile işletmesi olarak kurulan Firma, günümüzde halen finansal bağımsızlık ve ekonomik sürdürülebilirliği kurumsal stratejisi olarak devam ettiriyor. 1948 yılında ilk çözgülü örme makinesini tedarik eden firma, 1953 yılında ise ilk raşel makinesini üretti. 1954 yılına gelindiğinde Karl Mayer pazara bininci çözgülü örme makinesini tedarik etmiş bulunuyordu. Aynı yıl, ilk denizaşırı ofisini ABD New Jersey’de açan firma, 1956 yılında ilk multibar dantel raşel makinesini, 1957’de ilk double-bar raşel makinesin, 1967’de ilk jakar raşel makinesini geliştirdi. 2001 yılında Karl Mayer dokuma için ilk çözgü hazırlık ünitesini pazara sundu. Firmanın Çin’deki ilk iştiraki ise 1995 yılında açıldı. 1998 yılında ise Almanya’dan Malimo ve İtalya’dan Rotal firmaları satın alındı. 2000’lerin başında hızla büyüyen Çin pazarındaki konumunu sağlamlaştıran firma, buradaki yatırımlarını daha da genişletti. 2001 yılında da Çin’deki müşterileri yenilikler hakkında eğitmek üzere Çözgülü Örme Araştırma Merkezi açıldı.

Karl Mayer tarihçe

2003’te yeni nesil dantel makineleri Textronic Lace TL 66/1/36 ve Fascination Lace FL 20/16 pazara ilk kez sunuldu. 2003 yılında çözgü numune makinesi Gir-O-Matic’i pazarla buluşturan Karl Mayer, 2005 yılında ise KAMCOS (Karl Mayer Command System) dijital ve kontrol sistemlerini tekstil teknolojileriyle buluşturdu. 2008 yılında Çin’de yeni fabrikasını açan firma, yine aynı yıl Benninger firmasının dokuma için çözgü örme bölümünü satın aldı. 2014’te LIBA Maschinenfabrik’i satın alan firma, geliştirdiği yeni konsept makinelerini ilk kez 2015’te ITMA Milano fuarında gösterdi.

Başarılı ve sürdürülebilir bir iş konseptine bağlı olan firma, müşterilerine verimli, güvenilir ve enerji tasarruflu teknolojiler geliştirmeye devam ediyor. Dijitalleşme olanaklarını sektöre hızla getiren Karl Mayer, otomotiv tekstilleri, giyim tekstilleri, ev tekstilleri, spor tekstilleri ve teknik tekstiller gibi uygulamalar için, çözgülü örme makineleri, teknik tekstiler çözümleri ve çözgü hazırlık makineleri ile dijital hizmetleriyle pazarda gücünü arttırıyor.

En Son Karl Mayer Haberleri

TM WEFT Modeli Standart Sektörü Şekillendiriyor

Standart segment için yeni TM WEFT, Premium segmentteki WEFTTRONIC® II HKS’yi tamamlıyor.

Firma, başarılı iki ürün hattı stratejisini Teknik Tekstil İş Birimine transfer ediyor ve birinci sınıf atkı atma makinesini standart bir model ile destekliyor.  WEFTTRONIC® II HKS’ye ek olarak, gelecekte bir de TM WEFT olacak. Atkı atma sistemli bu yeni çözgülü örme makinesi kalitesi ve güvenirliği açısından üst seviye versiyonunun tüm özelliklerini taşıyor, ancak optimize edilmiş maliyet: fayda oranı ile farklı bir pazarı hedefliyor… devamını oku.

Yeni Perdeler ve Sürdürülebilir Örme Havlu Ürünleri

KARL MAYER, Messe Frankfurt’taki Heimtextil’de Salon 3.0’da Stant K65’te ve Obertshausen’deki firma içi etkinliğinde yeni perdeler ve sürdürülebilir örme havlu ürünler ile trendleri belirleyecek.

Firma, yaklaşık 40 yıl sonra ilk kez Frankfurt’taki Heimtextil fuarında tekrar yer alacak. 8 – 11 Ocak 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan fuarda, bu yenilikçi tekstil makineleri üreticisi havlu kumaş ve perdeler konusunda dünya çapında bazı yenilikler sunacak. Bu amaçla, firma fuarın organizatörlerinden Trend Forum alanında bir stant alanı aldı. Firma Salon 3.0’deki Stant K 65’te hazır olacak. Makineler ve yeni tekstil geliştirmeleri burada gösterilecek… devamını oku.

Dijital Çağın Yeni Yüzü KM.ON Asya Pazarına Tanıtıldı

Çözgülü örme teknolojilerinin lider üreticilerinden Karl Mayer, dijital çağa dönük yeniliklere imza atıyor. Bunun için kurulan Karl Mayer Digital Factory ve buna bağlı çözüm KM.ON Asya pazarına ITMA ASIA + CITME 2018 fuarında tanıtıldı.

ITMA ASIA + CITME 2018 fuarına katılan firma, çözgülü örmenin geleceğine dijital teknolojilerin nasıl eklemlendiğini; ve nasıl büyük bir potansiyele sahip olduğunu gözler önüne serdi. 15-19 Ekim tarihleri arasında Çin, bölge ülkeleri ve Asya’nın diğer yerlerinden ziyaretçileri standında ağırlayan firma; ayrıca Karl Mayer China firmasında da eşzamanlı etkinlikler gerçekleştirdi. Örme, çözgülü örme ve örme hazırlık teknolojilerindeki son yeniliklerin sergilendiği standında özellikle dijitalleşme stratejisinin ürünleri büyük ilgi gördü. Firmanın yeni başlayan KM.ON hizmeti Asya pazarı ile paylaşıldı… devamını oku.

Karl Mayer ve Dong-Jin Textile Yeni Bir Dönüm Noktasında

Firmanın ürettiği 125.000’inci makine, spor ayakkabı endüstrisinden Dong-Jin Textile ile 50 yıllık partnerliği taçlandırıyor.

Dong-Jin Textile, spor ayakkabı kumaş sektörünün en tanınmış oyuncularından birisi ve dünya çapında büyük markalar için çalışır. Merkezi Busan/Kore’de bulunan firma, aynen erkek ve kadın sporcularda olduğu gibi hız ve çeviklik sayesinde başarılı oldu. Ve, bu üretici aynı zamanda, üretim makinelerinden de aynı yüksek performansı talep ediyor. 2018 ilkbaharında, Dong-Jin Textile, üretim kapasitesini firmaya ait en yeni makinelerden birini satın alarak genişletti. Bu yeni jakarlı raşel makinesi, özel olarak modifiye edildi ve maksimum desen esnekliği sunuyor. 1.200 min-1‘lik benzersiz bir hızda çalışıyor ve aynı zamanda başka bir nedenden dolayı da özeldir. Bu makine, firma tarafından teslim edilecek olan 125.000’inci makine ve şirketin yüksek başarı düzeyinin de bir ölçüsü kabul ediliyor… devamını oku.

Örmede Trend; Dijitalleşme ve Sürdürülebilirlik

Firma, en önemli temaları  ve mega trend ‘dijitalleşme ve sürdürülebilirlik’ ile, 15 – 19 Ekim tarihleri arasında; Şanghay Ulusal Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki ITMA ASIA+ CITME 2018 fuarında yer alacak.

Karl Mayer, en son yeniliklerini 15-19 Ekim 2018 arasında düzenlenecek olan ITMA ASIA + CITME fuarında, Salon 4 Stant B11’de sunacak. Bu global oyuncu, günümüzde dünyada meydana gelen değişikliklerle başa çıkabilmek için son geliştirmelerini kullanıyor… devamını oku.

Karl Mayer Ürünleri

Çözgülü Örme Makineleri

Triko Makineleri

Karl Mayer triko makineleri çeşitli versiyonlarda temin edilebilir. Amaçlanan son kullanıma ve kumaş yapısına bağlı olarak, iki, üç veya dört kılavuz barla donatılmış makineler arasından seçim yapabilirsiniz. Streç ve streç olmayan kumaşlar üretmek için özel makineler de mevcuttur ve ayrıca esnek, çok yönlü makineler sunarlar… ürüne git.

2 Kılavuz Barlı Triko Makineleri

Karl Mayer triko makineleri çeşitli versiyonlarda temin edilebilir. Amaçlanan son kullanıma ve kumaş yapısına bağlı olarak, iki, üç veya dört kılavuz barla donatılmış makineler arasından seçim yapabilirsiniz. Streç ve streç olmayan kumaşlar üretmek için özel makineler de mevcuttur ve ayrıca esnek, çok yönlü makineler sunarlar… ürüne git.

HKS 2-SE

Streç kumaş üretimi için yüksek hızlı makine.

HKS 2-M

Streç olmayan kumaşların üretilmesi için yüksek hızlı makine.

HKS 2-S

Streç ve streç olmayan kumaşlar üretmek için esnek, yüksek hızlı triko makinesi.

TM 2

Streç olmayan kumaşların üretilmesi için temel triko makinesi.

3 Kılavuz Barlı Triko Makineleri

Streç ve streç olmayan düz kumaşlar ve havlı ürünler üretmek için esnek makineler… ürüne git.

HKS 3 S

Streç ve streç olmayan kumaşlar üretmek için yüksek hızlı makine.

HKS 3-M

Streç ve streç olmayan kumaşlar üretmek için esnek, yüksek hızlı triko makinesi.

HKS 3 M-P

Havlı kumaşları üretmek için esnek, yüksek hızlı triko makinesi.

TM 3

Streç olmayan standart kumaşların üretilmesi için temel triko makinesi.

4 Kılavuz Barlı Triko Makineleri

Havlu kumaş ve hav kumaş üretimi gibi oldukça özel gereksinimlere uyacak geniş bir kalıp yelpazesi üretmek için son derece esnek, çok yönlü triko makineleri… ürüne git.

HKS 4-M (EL)

Streç ve streç olmayan kumaşlar üretmek için esnek, yüksek hızlı makine.

HKS 4-M-P (EL)

Hav kılavuz barlı yüksek hızlı üretim makinesi.

TM 4 ve TM 4-EL

Streç olmayan kumaşların üretilmesi için temel triko makineleri.

TM 4 T ve TM 4 T-EL

Çok filamentli ipliklerden havlu kumaş üretimi için özel makineler.

TM 4 TS-EL

Kesikli elyaftan havlu kumaş üretimi için özel makine.

TMJ 4/1-T

Jakar desenli filament ipliklerden havlu kumaş üretimi için trikot makinesi.

5 Kılavuz Barlı Triko Makineleri

Çok çeşitli desenler üretmek için son derece esnek, çok yönlü triko makinesi… ürüne git.

COP 5-M-EL

Elastik ve elastik olmayan kumaşlar üretmek için beş kılavuz barlı esnek, yüksek performanslı triko makinesi.

Raşel Makineleri

Streç ve streç olmayan spor giyim, iç çamaşırı ve tüller ile ince ve kaba ağlar üretmek için kullanılan raşel makineleri… ürüne git.

Elastomeric

Yüksek streçlikte kumaş üretimi için raşel makineleri… ürüne git.

RSE 4

Yüksek streçlikte kumaş üretimi için raşel makineleri.

RSE 4-1

Yüksek streçlikte kumaş üretimi için raşel makineleri.

RSE 6 EL

Desenli, yüksek streçlikte kumaş üretimi için raşel makineleri.

Rascheltronic

Jakar desenli, streç ve streç olmayan kumaşlar üretmek için yüksek hızlı jakarlı raşel makineleri… ürüne git.

RSJ 4/1

Yüksek streç kumaşların üretilmesi için jakar desenli raşel makinesi.

RSJ 5/1

Basit fonksiyonel bölgelere sahip yüksek streç kumaşların üretilmesi için jakar desenli raşel makinesi.

RSJ 5/1 EL

Karmaşık fonksiyonel bölgelere sahip yüksek streç kumaşların üretilmesi için jakar desenli raşel makine.

Tülbent (Ağ) Makinesi

Tarımsal ve gölgelik ağ, teknik ağ ve balık ağı yapıları üretmek için kullanılan tekstil makineleri… ürüne git.

RS 2 EL-F

Saman ve palet ağ yapıları üretmek için elektronik kılavuz barlı özel raşel makinesi.

RS 3 EL-F

Saman ve palet ağ yapıları üretmek için elektronik kılavuz barlı özel raşel makinesi.

RS 4 Net

Teknik ağ yapıları üretmek için özel raşel makinesi.

RS 6 Net

Fonksiyonel bölgelere sahip teknik ağ yapıları üretmek için özel raşel makinesi.

RSFL 8 EL

Hafif balık ağ yapıları üretmek için elektronik kılavuz barlı özel raşel makinesi.

RSFS 6 EL

Ağır balık ağ yapıları üretmek için elektronik kılavuz barlı özel raşel makinesi.

RSFS 8 EL

Ağır balık ağ yapıları üretmek için elektronik kılavuz barlı özel raşel makinesi.

RSFSS 8 EL

Süper ağır balık ağ yapıları üretmek için elektronik kılavuz barlı özel raşel makinesi.

Çift Barlı Raşel Makineleri

Jakar desenli veya desensiz 3D çözgülü örme tekstil ürünleri, sandviç tekstil ürünleri, peluş ve dikişsiz kumaşlar ve ağ yapıları üretmek için… ürüne git.

Sandviç Tekstiller

15 mm kalınlığa sahip sandviç tekstilleri üretmek için tekstil makineleri… ürüne git.

RD 2 N

İç çamaşırı üretmek için çift barlı raşel makinesi.

RD 4 N

İnce sandviç tekstilleri üretmek için çift barlı raşel makinesi.

RD 6/1-12 EN

Sandviç tekstilleri ve peluş üretmek için esnek çift barlı raşel makinesi.

RD 7/2-12 EN

Sandviç tekstilleri üretmek için esnek çift barlı raşel makinesi.

RD 6/1,5-9

İnce, üst düzey sandviç tekstilleri üretmek için çift barlı raşel makinesi.

RD 6/3-15 ve RD 7/3-15 (EL)

Büyük sandviç tekstilleri üretmek için çift barlı raşel makinesi.

Jakar Desenli Sandviç Tekstiller

Jakar desenli 3D tekstiller üretmek için… ürüne git.

RDJ 5/1

Piezo jakar teknolojisine sahip temel çift barlı raşel makinesi.

RDPJ 7/1 (EL)

Piezo jakar teknolojisine sahip çift barlı raşel makinesi.

HighDistance

Geniş sandviç boşluklarla teknik tekstil üretmek için özel olarak geliştirilmiş makineler… ürüne git.

HD 6/20-35

Teknik sandviç tekstillerin üretimi için özel çift barlı raşel makinesi.

HD 6/20-65 EL

Teknik sandviç tekstillerin üretimi için özel çift barlı raşel makinesi.

Battaniyeler ve Peluş 

Üst düzey peluş kumaş ve battaniye üretimi için özel makineler… ürüne git.

RD 6 DPLM/12-30 (EL)

 

RD 6/1-12 EN

Sandviç tekstiller ve peluş üretmek için esnek çift barlı raşel makinesi.

Dikişsiz 

Hazır giyim ve spor sektörlerinde dikişsiz kumaş üretimi için çift barlı raşel makineleri… ürüne git.

DJ 4/2 (EL)

Piezo jakar teknolojiye sahip dar çift barlı raşel makinesi.

DJ 6/2 (EL)

Piezo jakar teknolojiye sahip dar çift barlı raşel makinesi.

RDPJ 4/2 (EL)

Piezo jakar teknolojiye sahip çift barlı raşel makinesi.

RDPJ 6/2 (EL)

Piezo jakar teknolojiye sahip çift barlı raşel makinesi.

Ağlar ve Çuvallar 

Ağlar ve ambalaj çuvalları üretmek için modern makine teknolojisi… ürüne git.

RDS 11 EL

Ambalaj çuvalları ve tüpleri ve ayrıca basit gölge ağları üretmek için tasarlanmış çift barlı raşel makinesi.

Dantel Makineleri

İç çamaşırları, dış giyim ve ev tekstili için üst düzey streç ve streç olmayan kumaşlar üretmek için… ürüne git.

Textronic Lace 

Değişken örgü yapılı 3D özelliklere sahip dantel üretimi için düşme plakalı multibar jakarlı raşel makineleri… ürüne git.

MT 51/1/32

Değişken zeminli standart motifler üretmek için multibar jakarlı raşel makinesi.

TL 71/1/36

Değişken zeminli karmaşık 3D tasarımlar üretmek için multibar jakarlı raşel makinesi.

TL 83/1/24

Zorlu desen gereksinimlerini karşılamak için değişken zeminlere sahip karmaşık 3D tasarımlar üretmek için multibar jakarlı raşel makinesi.

Jacquardtronic Lace 

Değişken gözenek yapılı düz ve hafif dantel üretimi için multibar jakarlı raşel makinesi… ürüne git.

MJ 59/1 B

Değişken zeminli standart motifler üretmek için multibar jakarlı raşel makinesi.

MJ 65/1 B

Değişken zeminli çeşitli tasarımlar üretmek için multibar jakarlı raşel makinesi.

MJ 65/1 F

Değişken zeminli çeşitli tasarımlar üretmek için multibar jakarlı raşel makinesi.

MJ 85/1 B

Değişken zeminli karmaşık tasarımlar üretmek için multibar jakarlı raşel makinesi.

MJ 85/1 F

Değişken zeminli karmaşık tasarımlar üretmek için multibar jakarlı raşel makinesi.

JL 65/1 B Fashion

Moda – Fantazi iplikler ve kumaş zemindeki çeşitlemeler ile çok çeşitli tasarımlar.

JL 83/1 B

Çeşitli kumaş zeminli en yüksek tasarım talepleri için sofistike desen motifleri.

JL 83/1 F

Farklı kumaş zeminlerinde en yüksek talepleri karşılamak için ayrıntılı motifler.

Multibar Electronic

Homojen gözenekli yapılı düz ve hafif dantel üretimi için multibar raşel makineleri… ürüne git.

MLF 46/24

3D efektli standart desen motifleri üretmek için düşme plakalı multibar raşel makinesi.

ML 41

İşlevsel, standart motifler üretmek için multibar raşel makinesi.

ML 46

Standart motifler üretmek için multibar raşel makinesi.

LACE.EXPRESS

LACE.EXPRESS – Tanınmış KARL MAYER kalitesini yerine getirirken operasyon mükemmelliğine ulaşmak için özel spesifikasyonlara sahip makineler anlamına gelir… ürüne git.

OJ 59/1 B

Cazip bir maliyet-fayda oranı ile dış giyim pazarı için bir uzman.

OJ 83/1 B

Cazip bir maliyet-fayda oranı ile dış giyim ve bant dantel pazarı için operasyonel mükemmellik.

LEISUREE.FASHION

Kendini kanıtlamış multibar raşel teknolojilerini kullanarak yeni uygulama alanları geliştirmek için makineler… ürüne git.

MJ 52/1 S

Sportif athleisure ve konforlu iç çamaşırları hedefleyen jakarlı zemin yapıları ile yüksek elastik dantel kumaşlar için multibar jakarlı raşel makinesi.

Jakar Perde

Jakar desenleri ile dış perdeler ve dış giyim üretimi için düşme plakalı jakarlı raşel makinesi… ürüne git.

RJPC 4 F-NN

Detaylı, 3D jakar desenleri üretmek için jakarlı raşel makinesi.

Çözgülü Örme İçin Çözgü Makineleri

Çözgüsü düzgün bir şekilde yapılmış çözgü levendi, kumaş üretiminde mükemmel sonuçların temelidir. Bunu başarmak için, çözgü makinesi programı, işlenecek ipliklerin gereklilikleri tarafından yönlendirilir. DS-DNC serisi, mevcut çözgü levendi boyutlarına ayrı ayrı uyarlanmış suni filament iplikler için bir konsept sunar. Genişliği 50 inç ve üzerinde olan makineler, iki çözgü levendinin paralel olarak üretildiği tandem çözgü seçeneğini sunar… ürüne git.

DS DNC serisi

Filament iplikli çözgü levendleri için yüksek performanslı çözgü makinesi.

DS 21/30 DNC ve DS 21/40 DNC

Filament iplik için doğrudan çözgü makinesi.

DS 50/32 DNC ve DS 50/40 DNC

DS 50/32 DNC ve DS 50/40 DNC.

DS EC2

Filament iplikli çözgü levendleri için temel çözgü makinesi.

DSE HH 50/30 DNC

Elastanlı çözgü levendleri için yüksek performanslı çözgü makineleri.

DSE 21/21 EC

Elastanlı çözgü levendleri için temel çözgü makinesi.

DS OPTO

Kısa ve örnek çözgü levendlerinden standart blok renkli çözgü levendlerine kadar üretim için sert filament ipliklere yönelik doğrudan çözgü makinesi.

Teknik Tekstiller

Atkı Besleme Makineleri

Karl Mayer size paralel atkı besleme özellikli geniş bir çözgülü örme makinesi yelpazesi sunabilir. Geniş çeşitlilikteki makineleri ile çok sayıda farklı uygulamaya cevap verebilir… ürüne git.

WEFTTRONIC II RS

Orta ağırlıktaki kumaşların üretimi için yönlendirmeli atkı beslemeli yüksek performanslı çözgülü örme makinesi.

WEFTTRONIC II HKS

Hafif kumaşların üretimi için yönlendirmeli atkı besleme sistemli yüksek performanslı çözgülü örme makinesi.

TM WEFT

Hafif kumaşların üretimi için yönlendirmeli atkı beslemeli çözgülü örme makinesi.

RSP MSUS

Özel uygulamalar için atkı beslemeli yüksek hızlı raşel makinesi.

RS MSUS-G/HG

Ağır kumaş üretimi için yönlendirmeli atkı beslemeli yüksek performanslı çözgülü örme makinesi.

RS MSUS-V

Ağır kumaşların ve kompozit kumaşların üretimi için yönlendirmeli atkı beslemeli yüksek performanslı çözgülü örme makinesi.

Kompozit Makineler

Çift eksenli ve çok eksenli tekstil üretimi için elyaf makineleri veya elyaf takviyeli kompozitler için elyaf bantları… ürüne git.

Çok Eksenli Tekstiller İçin Kompozit Makineleri

Karl Mayer makineleri maksimum üretim ve kalite gereksinimlerini temsil eder. Özellikle cam, karbon, aramid ve diğer teknik ipliklerin işlenmesi için geliştirilmiştir… ürüne git.

BIAXTRONIC CO

Çift eksenli tekstiller ve kompozit yapılar için yönlendirmeli atkı beslemeli yüksek hızlı çözgülü örme makinesi.

COP BIAX 2

Çift eksenli tekstiller ve kompozitler için, yönlendirmeli olmayan atkı beslemeli yüksek hızlı çözgülü örme makinesi.

COP MAX 4

Çok eksenli tekstiller ve kompozit yapılar için yüksek performanslı çözgülü örme makinesi.

MAXTRONIC

Çok eksenli tekstiller için yüksek hızlı çözgülü örme makinesi.

COP MAX 5

Karbon fiber bantlardan veya fitillerden çok eksenli tekstil üretmek için yüksek hızlı çözgülü örme makinesi.

Elyaf Yayma Montaj Üniteleri

Sürekli filament ipliklerden düşük ağırlıkta kuru, tek yönlü elyaf bantlar üretmek için makineler… ürüne git.

UD 500

Tek yönlü elyaf bantların üretimi için elyaf yayma montaj ünitesi.

UD 700

Tek yönlü elyaf bantların üretimi için elyaf yayma montaj ünitesi.

Çözgü Hazırlık

Levend Makineleri ve Seri Çözgü Makineleri

Kesit üretiminde farklı uygulamalar için cağlıktan ikiz ve tam çözgü levendleri… ürüne git.

Kesikli Elyaftan Yapılmış İplikler İçin Levend Makineleri ve Seri Çözgü Makineleri

Kesikli elyaf iplik aralığında en yüksek çözgü kalitesi için; Karl Mayer seri çözgü makineleri ve levend makineleri, dokuma için üst kalite çözgü levendlerinin imalatında en yüksek talepleri karşılamaktadır. Bu makinelerin temel özellikleri, tekdüzen iplik çekim kuvvetleri ve dokumada sonraki işlemler sırasında yüksek verimdir. Operatör arayüzünün (Dokunmatik Ekran) yüksek kullanıcı dostu olması kolay kullanım sağlar. Karl Mayer seri çözgü makineleri ve levend makineleri, cağlık bobinleri üzerinden çalışır ve böylece mükemmel şekilde eşleşmiş sistemler ortaya çıkar… ürüne git.

WarpDirect – Seri Çözgü Makinesi

Standart çözgü levendleri ve boya levendleri işlenirken en yüksek çözgü kalitesi için seri çözgü makinesi.

BW – Ball Warper

Halat-denim bölümü için çok yönlü makine.

LCB – Long Chain Beamer

Halat-denim bölümü için uzman makine.

Cam Elyaf İplikleri İçin Levend Makineleri ve Seri Çözgü Makineleri

Karl Mayer seri çözgü makineleri ve levend makineleri, dokuma için üst kalite çözgü levendlerinin imalatında en yüksek talepleri karşılamaktadır. Bu makinelerin temel özellikleri, tekdüzen iplik çekim kuvvetleri ve dokumada sonraki işlemler sırasında yüksek verimdir. Operatör arayüzünün (Dokunmatik Ekran) yüksek kullanıcı dostu olması kolay kullanım sağlar. Karl Mayer seri çözgü makineleri ve levend makineleri, cağlık bobinleri üzerinden çalışır ve böylece mükemmel şekilde eşleşmiş sistemler ortaya çıkar… ürüne git.

ZM-F – Seri Çözgü Makinesi

Filament iplikler için bilgisayar kontrollü seri çözgü makinesi.

ZM-G – Seri Çözgü Makinesi

İnce cam elyaf ipliklerin işlenmesi için seri çözgü makinesi.

BM – Levend Makinesi

Çeşitli uygulamalar için doğrudan cağlıktan tam çözgü levendlerinin üretimi için.

Konik Çözgü Makineleri

Yüksek kaliteli renkli dokuma kumaşlar veya gri dokuma ürünlerde renkli tekrarlarla dokumada üretim çözgüleri üretmek için… ürüne git.

Otomatik Konik Çözgü Makineleri

Otomatik konik çözgü makineleri yüksek verimlilik ve esneklik sağlar: özellikle takım elbise, gömlek ve döşemelik kumaş üretimi gibi yüksek moda tekstil endüstrisinde faaliyet gösteren firmalar, Karl Mayer otomatik konik çözgü makinelerinin avantajlarını takdir ediyor… ürüne git.

Nov-O-Matic (NOM)

Esnek bir çözgü üretimini sağlamak için konik çözgüde yeni bir boyut.

Manuel Konik Çözgü Makineleri

Her türlü uygulama için konik çözgü makinelerinin standart kullanımı. Karl Mayer konik çözgü makineleri ergonomik bir tasarımla en son teknolojiyi sunar ve dokumada optimum sonuçlar için en yüksek kaliteyi elde ederler… ürüne git.

Ergotec

Klasik uygulamalar için çok yönlü makine.

Opt-O-Matic (OOM)

Teknik bölüm için seçkin uzman.

ISOWARP

Standart süreçler için makine.

Çözgü Numune Makineleri

Karl Mayer’in çözgü numune makineleri, kısa ve orta uzunluktaki şablonların ve üretim çözgülerinin üretimi için tasarlanmıştır. Makineler, tekstil üreticilerinin en yüksek taleplerini karşılayan dokuma kumaşların mükemmel kalitesini garanti ediyor. Makinelerin temel özellikleri yüksek verimlilik ve benzersiz desen esnekliğidir… ürüne git.

MULTI-MATIC (MM)

Çözgü numuneleri ve üretim çözgüleri için en son yenilik.

Gir-O-Matic (GOM)

Numune çözgüleri için tasarlanan makine.

Haşıl ve Birleştirme Makineleri

Kesikli elyaf iplikler ve filament ipliklerden yapılmış dokuma için yüksek kaliteli çözgü üretimi için… ürüne git.

Kesikli Elyaf İplikler İçin Haşıl Makineleri

Kesikli elyaf ipliklerin yüksek kaliteli çözgü levendlerine işlenmesi için… ürüne git.

PROSIZE

Yenilikçi patentli bir haşıl uygulama sistemi sayesinde haşıl işleminde çığır açan bir yenilik.

ISOSIZE

Her pazar ihtiyacını karşılamak için modüler konsepte sahip konvansiyonel haşıl makinesi.

Filamentler ve Cam Elyaf İplikleri İçin Haşıl Makineleri

Tekstil ve teknik uygulamalar için tek uçlu ve tam uçlu çözgü haşıl üniteleri… ürüne git.

FILSIZE

Filament ve cam elyaf iplikler için haşıl makinesi, tek veya tam uç uygulamalarda mevcuttur.

Birleştirme Makineleri

Çözgü levendlerini dokuma levendleriyle birleştirmek için… ürüne git.

AMR-F

Filament iplikler (F) için birleştirme makinesi.

AMR-G

Cam elyaf iplikler (G) için birleştirme makinesi.

İndigo Boyama Üniteleri

Karl Mayer’in gelecek ve müşteri odaklı boyama ve haşıl makinesi, en yüksek ekonomik seviyede üretilen ve çevreye duyarlı bir süreçte üretilen ve dokuma için aynı boyutlarda boyanan ve haşıl işlemi gören çözgü üretimi için etkili bir araçtır. Geçtiğimiz yıllardaki gelişmeler sayesinde Karl Mayer, indigo boyama işlemi ile ilgili her türlü uygulama için optimum çözümler ve kaynak tasarrufu sağlamak amacıyla konsolide edilmiş temel bir teknolojiyi kullanabilmektedir… ürüne git.

PRODYE

İndigo boyama için en iyi teknolojiyle birleştirilen mükemmel çözüm.

Cağlıklar

Dokumada yüksek kaliteli çözgü üretimi için özel yapım cağlık sistemleri… ürüne git.

Kesikli Elyaf İplikler Ve Filamentler İçin Cağlıklar

Hemen hemen her uygulama için farklı cağlık uygulamaları… ürüne git.

GN – Standard Cağlık

Filament iplikler (-F) ve elyaf iplikler için (-SP).

GM – Çok Bobinli Cağlık

Filament iplikler (-F) ve elyaf iplikler için (-SP).

GD – Döner Çerçeveli Cağlık

Filament iplikler (-F), elyaf iplikler (-SP) ve teknik iplikler için (T).

GW – Taşıyıcı Cağlık

Filament iplikler (-F) ve elyaf iplikler için (-SP).

GV – V-Creel

Kesikli elyaf iplikler için V-formunda yüksek performanslı levendleme cağlığı.

İplik Germe Makineleri / İplik Stop Motionları

Karl Mayer iplik germe makineleri, çözgü tüm uzunluğu ve genişliği boyunca, ilk metreden son metreye kadar sabit bir iplik gerginliği sağlar… ürüne git.

KFD-2 / KFD-B / KFD-SP / KFD-AIR

Çok sayıda farklı uygulama ve iplik gerginliği aralığı için telafi edici iplik germe makinesi.

Optostop

Kesikli elyaf ipliklerin doğrudan çözgü işlemi için entegre kopma sensörlü iplik germe makinesi.

U2V / U3V

Denim uygulamaları için kombine sarma/disk tipi iplik germe makinesi.

DiscTens

Denim ve kaba iplik uygulamaları için manyetik disk tipi iplik germe makinesi.

Isotens

Evrensel çift disk tipi iplik germe makinesi.

Megatens

Kaba ve teknik iplikler için disk tipi iplik germe makinesi.

Multitens

Bireysel iplik kontrolüne sahip motorlu iplik germe makine sistemi.

ACCUTENS 0° / 30°-90°

Teknik bölümde özel uygulamalar için bilgisayar kontrollü histerezis iplik germe makinesi.

Filgard

Farklı cağlık sistemleri için kendiliğinden aktive olan iplik stop motion.

Cağlık Sarma

Karl Mayer’in cağlık sarma sistemleri, bükümsüz kullanım gerektiren her çözgü işi için doğru çözümü sunar… ürüne git.

GAR – Cağlık Sarma

Teknik iplikler için.

GAM – Cağlık Sarma

Monofilament iplikler için.

GAPP – Cağlık Sarma

Polipropilen veya polietilenden yapılmış bantlar için.

KM.ON Dijital Çözümler

KM.ON’un dijital servis portföyü seçili alanlardaki müşterileri destekleyecek sekiz çözüm kategorisinden oluşmaktadır: k.ey – uygun bir yazılımla birlikte geleneksel bir endüstri bilgisayarı – çözümlere erişim sağlar. Donanım ve yazılım platformu kolayca kurulabilir ve makineleri korunan buluta güvenli bir şekilde bağlar.

k.management

k.management, bulunduğunuz yerden bağımsız olarak ve gerçek zamanlı bir şekilde mevcut üretim sürecine bakmanıza olanak sağlar. Üretim verileri bir gösterge panosunda net bir şekilde görüntülenmektedir. Bilgi sunmanın bu basit yolu, süreç şeffaflığını arttırır ve karar alma ve planlama için geçerli bir veritabanı görevi görür. Bu avantajlar Karl Mayer’in kendi makine ağ sistemine dayanmaktadır… ürüne git.

k.maintenance

k.maintenance kategorisindeki çözümler, kendi bakım işlemlerinizi desteklemek için tasarlanmıştır. İlk çözüm olarak Karl Mayer, yedek parçaların orijinalliğini genişletilmiş işlevlerle test etmek için Check Parts uygulamasını gösterime sundu. Her şeyden önce, taramaya göre sipariş özelliği yenidir ve çevrimiçi yedek parça sipariş etmeyi daha da kolaylaştırır. Otomatik veri aktarımı, sahada sipariş verirken veya depo için sipariş verirken günlük işlemleri iyileştirir… ürüne git.

k.service

k.service’in ürün dünyası, uzun vadede, yardıma ihtiyaç duyarsanız Karl Mayer ile iletişimi yöneten tüm fonksiyonları içerecektir. Hızlı iletişim kurma, verimli iletişim prosedürleriyle birlikte, yüksek seviyede makine kullanılabilirliğini garanti eder. k.service, denenmiş ve test edilmiş Connect uygulamasına dayanmaktadır… ürüne git.

Ürün Güvenliği

Karl Mayer’in yetkinliği ve yenilikçiliği tekstil endüstrisinde standartları belirlemektedir. Bu nedenle, sadece yüksek kaliteli ürünler üretmek değil, aynı zamanda makine ve parçaların müşterilerinin eline güvenli ve hasarsız bir şekilde ulaşmasını sağlamak da onlar için önemli. Bu nedenle, taşıma ve nakliyeden, boşaltma ve işletmeye alma ve günlük üretime kadar, müşterileri ve çalışanlarının güvenliğine odaklanıyorlar. Makineleriyle çalışan insanların her zaman güvenli bir ortamda olmalarını istiyorlar… ürüne git.

İLETİŞİM