KARL MAYER Çin Pazarında 2 Etkinlikle Yer Alacak

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

KARL MAYER çin pazarında 2 etkinlikle yer alacak
KARL MAYER çin pazarında 2 etkinlikle yer alacak

KARL MAYER çin pazarında 2 etkinlikle yer alacak. Çözgülü örme teknolojilerinin güçlü markası KARL MAYER, ITMA ASIA +CITME fuarı ile eş zamanlı olarak Çin’deki tesisinde de çözümlerini sergileyecek.

KARL MAYER, 21-25 Ekim 2016  tarihinde Şanghay Ulusal Fuar ve Sergi Merkezi’nde yapılacak olan ITMA ASIA + CITME fuarında Salon 4.1 stand A 30’da en son yeniliklerini sergileyecek. Firma bununla eş zamanlı olarak, Çin-Wujin’de bulunan tesisinde de kurum-içi sergileme yaparak ikili bir gösterime imza atacak.

Tekstil endüstrisi için Asya’daki en önemli fuar olarak kabul edilen ITMA ASIA + CITME 2016 bu sene de sektördeki inovasyon döngülerini belirleyecek. Sektörde inovasyonun itici gücü olan KARL MAYER’in standının teknik tekstil, çözgülü örme, dokuma için çözgü hazırlık çözümleriyle fuarın en uğrak yerlerinden biri olması bekleniyor.

KARL MAYER en son yeniliklerini eş zamanlı olarak iki noktada sergileyecek; Ulusal Fuar ve Sergi Merkezi’nde Salon 4 Stand A 30 ve Çin’deki Wujin’de bulunan KARL MAYER tesisinde. Her iki lokasyon arasında ücretsiz ulaşım hizmeti sağlanacak.

Aynı anda iki farklı yerde ürün sergilemesiyle Asyalı müşterilerin dikkatini çekeceği öngörülen firma ziyaretçilere en yeni teknolojilerini sunacak. Dantel sektöründe, multibar jakar makinaları alanında önemli bir gelişme maliyet açısından standartları değiştirecek: yüksek karlılık oranı ve geniş çapta yeni ve farklı ürün tasarımlarını üretebilme potansiyeli gösterilecek.

Maliyet Düşüren Kalite Yükselten Yenilikler

KARL MAYER, Milan’daki ITMA 2015 fuarında başlattığı triko sektöründeki jenerasyon değişikliğine devam ediyor. Bu bağlamda geliştirilen ve büyük bir talep gören ilk model HKS 2-SE; modern makine tasarımı, eklenen yeni mobil uygulamalara (App) sahip KARL MAYER’in yeni KAMCOS® platformu, kamera görüntüleme sistemi ve LEO® Low Energy Option (Düşük Enerji Seçeneği) ile %10’a varan daha az enerji tüketimi, maliyet düşüşü ve daha az çevresel yük sağlıyor. EL (Elektronik kılavuz bar kontrolü) donanımla HKS makinaları kısa vadeli (az adetli) üretim ve yeni ürün geliştirmek için basit ve hızlı bir model değişikliği sağlıyor.

Sonuncu ve son derece önemli olarak, konik çözgünün yanı sıra geleneksel direkt çözgü için kullanılan çözgü makinası da gösterilecek. Çözgüden çözgüye (warp-for-warp) teknolojisi çok az bobine ihtiyaç duyuyor. Bu, mekânsal tasarruf sağlıyor ve çözgü işlemede pahalı iplikler kullanımı ve küçük gruplarda çalışma için ürün geliştirmede kısa çözgülü üretimde maksimum verimlilik sunuyor.

KARL MAYER’in Çözgü Hazırlama İş Birimi gömleklik ve giysiliklerin üretimi için yenilikçi konik çözgü makinasını da sergileyecek. Bu makine etkileyici bir verimlilik düzeyinde çalışıyor. Piyasadaki diğer modellere göre dokuma hazırlamada %30’a varan, dokumada ise %3’e kadar daha fazla verimlilik sunuyor. KARL MAYER ayrıca yenilikçi ön ısıtmalı Size Box HSB’yi (haşıl kutusu) sergileyecek. PROSIZE® haşıl makinası bu kilit özellikle spreyleme teknolojisine dayanan üç son derece dalgalı uygulama alanında işlem yapabiliyor ve daldırmalı banyo prosesine daha fazla avantaj sunuyor. Bu sayede, haşıllama katkı maddelerinde, haşıl sökmedeki enerji tüketiminde ve atık yüklerinde tasarruf sağlanıyor ve haşıllama uygulamasının homojenliği geliştiriliyor. KARL MAYER Teknik Tekstiller İş Birimi hafif inşaat ve jeotekstiller konularına odaklanacak. Ziyaretçilere bütün bu alanlardaki uygulamaların etkileyici örnekleri ve ilgili tüm bilgiler sunulacak.

KARL MAYER : Asya Pazarı İçin Beklentiler Yüksek

Geniş yelpazedeki yenilikleriyle KARL MAYER, çok sayıda uluslararası müşteriyi standında ağırlamak için sabırsızlanıyor. KARL MAYER Çözgülü Örme Satış Başkan Yardımcısı Oliver Mathews şunları söyledi; “ITMA ASIA + CITME 2016’da en son gelişmelerimizin yoğun ilgi görmesini bekliyoruz. Aynı zamanda fuar kapsamında çeşitli teknik görüşmeler ve satış anlaşmalarına imza atarak sektördeki yenilikçi pazar lideri imajımızı güçlendirmeyi hedefliyoruz.”

Çin başta olmak üzere Asya tekstil endüstrisi düşük ücretli bir sektörden yüksek kaliteli ürünlerin tedarikçisi olmaya dönüşüyor. Çin ekonomisinin planlı yeniden yapılanması içinde önemli bir adım olarak amaç; yerli markaların (ve kalite bilincine sahip orta sınıfların yüksek kaliteli, orta seviyedeki eşya ve ürünlere) tedariğini ve büyümesini ithalattan kaçınarak ve iç pazara dönük olarak sağlamak olarak belirtiliyor. Bu değişen ekonomik ortam, yüksek kalite ve mükemmel maliyet-karlılık oranı sunan makinalar talep ediyor. Bu performans özelliklerini KARL MAYER’in makinaları sunabilir, bu nedenle bu makinalar Asya pazarında tercih ediliyor.

Tekstil Dokuma Haberleri

Itema Mısır pazarına bağlılığını ve liderliğini güçlendiriyor

Dokuma makineleri, OEM yedek parçaları ve entegre hizmetleri dahil olmak üzere, sınıfının en iyi dokuma çözümlerinin küresel önde gelen...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied