KARL MAYER INDIA ITME 2016’dan Memnun Kaldı

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...

Pazar dengeleri bozulurken konfeksiyon ve tekstil sektörü yolunu arıyor

Covid-19 pandemisinin getirdiği kapanma ve evden çalışma gibi yeni koşullar, hazırgiyim ürünlerine olan talebi önceki döneme göre azalttı. Buna...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

KARL MAYER INDIA ITME 2016’dan Memnun Kaldı
KARL MAYER INDIA ITME 2016’dan Memnun Kaldı

KARL MAYER geriye dönüp baktığında 3-8 Aralık 2016 tarihlerinde Mumbai’de düzenlenen başarılı bir INDIA ITME 2016 anımsıyor.

KARL MAYER, 3-8 Aralık 2016 tarihleri arasında Mumbai’de düzenlenen INDIA ITME fuarına katılımdan sonra olumlu geribildirimler aldı. KARL MAYER Çözgü Örme İş Birimi Satış Direktörü Oliver Matthews; “Ziyaretçilerin ilgisi, özellikle yakın zamanda başlayan demonetizasyon (tedavülden kaldırma) politikasının arka planına karşı beklentilerimizi aştı” dedi. Matthews sadece ziyaretçilerin sayılarından değil, aynı zamanda şirketlerindeki sahip oldukları pozisyondan da memnun olduklarını belirtti. Ziyaretçiler arasında birçok karar alıcıyı bulundu. Ayrıca, sektör dışında faaliyet gösteren büyük firmalar çözgülü örme konusuna büyük ilgi gösterdi. Önde gelen büyük şirketlerin bazı temsilcileri ile özel projeler de görüşüldü. KARL MAYER’in fuar ekibi başta Hindistanlı ziyaretçiler olmak üzere 650 civarında teknik görüşme gerçekleştirdi. Gelecekteki ticari anlaşmalara giden yolu açtılar ve fuarda bir dizi sözleşmenin detaylarını ana hatlarıyla çizdiler.

Triko makineleri yeni üretim yolları açıyor

INDIA ITME’de sergilenen triko makineleri fuarda kendilerini sattı. KARL MAYER çözgülü örme için, modern tasarımı ve yüksek verimlilikte çok yönlü HKS 4-M EL makinesi ile yüksek hızlı HKS 3-M’nin dördüncü neslini sergiledi. Dört barlı, yüksek hızlı triko makinesi, EL kontrol fırsatının avantajlarını gözler önüne serdi. Bu çok yönlü makine, nakışlı bir örgülü zemin görünümü ile hafif ve havadar bir konfeksiyon kumaşı üretti ve bunu yapmak için üç farklı desen arasında çalıştı.

KARL MAYER’in bu yeni tekstil geliştirmesi herkesi etkiledi. KARL MAYER’İN Kıdemli Satış Müdürü Bastian Fritsch, fuarı takiben şunları söyledi; “Müşterilerimiz bir triko makinesinde nakışı andıran bir zemine benzeyen açık bir yapı ile üst üste binmiş deseni birleştiren bu yeni konsepte son derece büyük ilgi duydu.” Fuarda sergilenen makinelerin sunduğu üretim olanaklarına ek olarak, standart olarak donatıldıkları LEO® sistemi de birçok konuşmanın konusu oldu. LEO®  enerji ve maliyet tasarrufu için iyi düşünülmüş bir teknoloji. Sürdürülebilir endüstriyel üretim konusu Hindistan’da giderek önem kazanıyor. Ayrıca streç kabartmalı kumaş, çözgülü örme havlu kumaşlar ve kadifenin üretimiyle ilgili çok sayıda araştırma yapıldı. Bastian Fritsch ayrıca aktif giyim ve döşemelik kumaşları harekete geçiren ilgili bazı projeleri başardı. Bu satış uzmanı ayrıca dantel üretiminde ziyaretçilerle hararetli konuşmalar yaptı. Fritsch; “Müşterilerimizin birçoğu yeni ürünler, teknik yükseltmeler veya mevcut makineleri için tamamlayıcı sistemler arıyor” dedi.

İlerleme ve yenilik üzerine yoğunlaşan ziyaretçiler için fuarda, yeni burdon bağcığı tasarımlarına sahip geniş bir yelpazede mutlibar dantel ve çoklu blok rehberleri tarafından üretilen çeşitli görünümler mevcuttu. Dantel kumaşlar, ya tek başına kumaş olarak ya da şık giysiler haline getirilerek, insanları gelip dokunmaları, yeni fikirler geliştirmeleri ve soru sormaları için davet etti.   Yeni LACE.EXPRESS makine serisinin sunumu halk için gerçek bir mıknatıs olduğun kanıtladı. Bu serinin ilk makinesi OJ 59/1 B, olağanüstü maliyet/fayda oranıyla, konfeksiyon dantel üretiminde devrim yarattı ve ITMA ASIA+CITME 2016’da piyasaya sürülmesinden bu yana pazarda büyük bir heyecan yarattı.

Son derece verimli haşıllama ve çözgü

KARL MAYER’in Çözgü Hazırlama İş Birimi sergilediği makinelerle ilgili geribildirimlerden de memnuniyetini vurguladı. Satış Direktörü Dieter Gager şunları belirtti; “Tüm ana müşterilerimiz standımızı ziyaret etti ve haşıllama ve konik çözgü makinelerimizle ilgilendiler.” The PROSIZE® birçok konuşmanın konusu oldu. Kesikli elyaf ipliklerinin prosesi için bu haşıllama makinesinin en önemli özelliği Size Box,  istisnai üretkenliğinden dolayı büyük ilgi gördü. PROSIZE® 180m/dk. maksimum haşıllama hızında çalışıyor. Benzersiz performansıyla, bu yenilikçi makine tesislerini genişletmek veya modernize etmek isteyen şirketlerin yatırım planlarına uymalıdır. Kasim Textile Mills şirketinin Genel Müdürü A. Shahul Hameed; “ Haşıl kutusunun kapsamlı tekrar modellenmesi cazip bir sisteme yol açtı, bunu gelecekte haşıl tesisimizin donanımına baktığımızda göz önüne alacağız” şeklinde konuştu. Bu tekstil şirketi 2014 yılından bu yana KARL MAYER ile haşıllama alanında çalışıyor.

PROSIZE®’e ilaveten yeni ISOMATIC büyük ilgi gördü. Standart uygulamalar için optimize edilmiş bu kısa çözgü makinesi, özellikle Hint pazarı için geliştirildi ve ziyaretçiler üstün maliyet/fayda oranından etkilendiler.

Dijital iletişim bağlantılı bir servis

KARL MAYER 360 ° teknik destek servisini sergileyerek makinelerinin ve ürünlerinin sunumunu tamamladı. Bu kapsamlı hizmet konsepti, çevrimiçi (online) iletişimin en yeni bileşenlerini kullanarak, şimdiye kadar olduğundan daha fazla kullanıcı avantajı ve makine verimliliği sağlıyor. Dijital yenilikler esasen KARL MAYER CONNECT uygulamasını ve KARL MAYER YEDEK PARÇA WEBSHOP’u içeriyor. Her iki sistem fuarda, canlı olarak test edildi.

Gerekirse, KARL MAYER CONNECT uygulaması, tesisteki personel ile KARL MAYER servis organizasyonu ve ayrıca uzaktan erişilecek makine verileri arasında hızlı ve etkili bir iletişim sağlıyor. Bu sistemler şirketin Hintli müşterileri tarafından çokça alınmış bulunuyor. KARL MAYER’de müşteri hizmetleri mühendisi olan Sascha Müller şunları açıkladı; “Hindistan’daki 350’ye yakın makineye bu yılın üçüncü çeyreğinde servis uzmanlarımız tarafından, KARL MAYER CONNECT uygulamasını kullanmalarını sağlamak için bir yazılım güncellemesi yapıldı. O zamandan bu yana günlük olarak alıyoruz”.

Birçok Hintli şirket ayrıca KARL MAYER YEDEK PARÇA WEBSHOP için kayıt yaptırdı. Bu online platformun sunduğu sezgisel kullanım özellikleri ve fırsatları hem pazar hem de ticari ziyaretçiler için etkileyicidir. KARL MAYER’in Yedek Parça Bölümü Başkanı Axel Wintermeyer’e göre, webshop’un genişletilmiş işlevleri INDIA ITME’de çok iyi karşılandı. Ekim 2016’dan bu yana, desen diskleri ve zincirler webshop’un yedek parçalar listesine eklendi. Ziyaretçilerin geribildirimi, sipariş vermenin teknik olarak açık ve basit olduğunu gösteriyor. Bu online platformun ayrıca çeşitli kullanım hakları var, böylece şirketin iç satın alma sıralaması en iyi şekilde yönetilebiliyor.

Tekstil Dokuma Haberleri

Prelle 200 yıllık ipek kumaş geleneğini inovasyonla birleşiyor

Fransa’nın Lyon şehrinin en eski ipek üreticilerinden biri olan, alanında tek aile şirketi Prelle, kralların kumaşı olarak da bilinen...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied