Ana Sayfa » Örme » KARL MAYER Çözgülü Örme Çözümleriyle ITM 2018’de

KARL MAYER Çözgülü Örme Çözümleriyle ITM 2018’de

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

KARL MAYER Çözgülü Örme Çözümleriyle ITM 2018’de
KARL MAYER Çözgülü Örme Çözümleriyle ITM 2018’de

KARL MAYER çözgülü örme çözümleriyle ITM 2018’de. KARL MAYER, 14-17 Nisan 2018 tarihleri arasında ITM 2018 fuarında, 7. Salon’daki 709 numaralı standında Türkiye pazarı için, pazara özel ve yenilikçi sistemlerini sunacak.

Uzun yıllardır Türk pazarında başarılı bir şekilde faaliyet gösteren KARL MAYER’ın, 14-17 Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek ITM fuarına katılması kaçınılmazdır. Bu makine üreticisi bu uluslararası tekstil makineleri fuarında Salon 7 Stant 709’da, çözgülü örme ve çözgü hazırlama sektörlerinde yenilikçi bir partner olarak ve önde gelen markalara birçok yeni fikirler ve konsept sunabilen bir şirket olarak yer alacak.

Türkiye pazarı için bir makine fuarı ve tekstil yenilikleri

KARL MAYER özellikle çözgülü örme sektörüne yönelik ürünler sergileyerek ev tekstili ve şık fonksiyonel giysi üreticilerini hedefliyor. Firma ziyaretçiler için, 218” çalışma genişliğine sahip HKS 3-M’ın performansını gösterecek ve çeşitli uygulamaları resmeden bir dizi dekoratif ada hazırladı.

İlham vermek üzere tasarlanan bu platformların odak noktası, modaya uygun giyim, polyester ve pamuktan üretilmiş havlu ürünler yaratmak için dantel kumaşların yanı sıra; spor ayakkabı sırf çantası ve pelüş eşyaların tasarımı için birçok farklı imkanı sunan çift barlı raşel teknolojisi olacak. Bu ürünler Türkiye pazarında şu anda trend ürünler ve bu, beklentilerin yüksek olduğu anlamına geliyor.

KARL MAYER’in Çözgülü Örme İş Birimi Müdürü Oliver Mathews; “Son üç yılda, Türkiye en önemli üç pazarımızdan biri oldu. İyi bir iş konumundan başlıyoruz ve birçok ziyaretçiyle yoğun bir fuar bekliyoruz” dedi. Mathews ziyaretçiler ve müşterilerle sohbet etmenin inovasyonu teşvik etmenin önemli bir yolu olduğunu söyledi. Mathews sözlerini şöyle sürdürdü; “Özellikle gelecek yıl için planlanan ITMA fuarını göz önünde tutarsak, pazarın KARL MAYER’den ihtiyaç duyduğu yeni gelişmeler ve ürünler için daha fazla istek elde etmeyi umuyorum.”

Tül perdeler, dantel, havlu ürünler ve RD ürünlerde yenilikler

Tül perdeler, KARL MAYER’in ITM fuarındaki makine sunumunun odak noktasını oluşturuyor ve bu büyük bir başarı olduğunu da kanıtlıyor. KARL MAYER’in Türkiye temsilcisi ERKO Sınai Ürünleri’nin Genel Müdürü Roland Kunze; “Çözgülü örme perdeler Türkiye’de hala güçlü. Çözgülü örme tül perdelerin ve nakış alanlarının üretimine odaklanan müşterilerimizin sayısı her geçen gün artıyor” dedi. Firmanın müşterileri son derece yaratıcı ve her zaman yeni bir şeylerin arayışındalar. Ve kesinlikle KARL MAYER’de hayal kırıklığına uğramıyorlar.

ITM fuarında sergilenecek olan HKS 3-M, yüzeyde çarpıcı parıltılı efektlere ve E 28 fein ölçüsünde şeritli bir tasarıma sahip yeni ve hafif bir kumaş üretiyor. Bir fazla bar ve EL kontrol ile donatılmış olan HKS 4-M EL üzerinde üretilen desenler, dış giyim pazarı için üretilebilecek tasarım çeşitlerini gösteriyor. Hafif, yarı şeffaf tasarımlar çarpıcı bir dantel benzeri görünüme sahiptir. Simitrek desenler, hoş bir ışıltıya sahip filigran, tül gibi zeminlere yerleştirilir, bunlar kullanılan ipliklerin tekstüre efektleriyle etkili bir şekilde vurgulanır.  EL kontrol kurulumu, çok çeşitli motif şekilleri ve neredeyse sınırsız tekrarlama uzunlukları sağlar.

KARL MAYER çözgülü örme çözümleriyle ITM 2018’de

Moda sektörü için bir başka odak noktası, LACE.EXPRESS tarafından üretilen şık dantel tasarımları olacak. Roland Kunze şunları söyledi; “Özellikle avantajlı bir fiyat : fayda oranına sahip OJ 83/1 B ile dantel üreticileri için yeni pazar fırsatları sunuyoruz. Birçok talep almak için sabırsızlanıyoruz.”

Yeni pazar potansiyeli oluşturmak için TM 4 TS de kullanılabilir. Bu yüksek performanslı havlu çözgülü örme makinesi muadillerini, kesikli elyaf ipliklerin işlenerek, rakipsiz bir üretim hızında sıkı ilmeklerden oluşan kumaşlar üretmek konusunda geride bırakıyor. Bu yeni gelişmeler de gerçek bir yaratıcılık ruhunu resmediyor. Örneğin, bir tarafı yüksek emiciliğe sahip pamuktan, diğer tarafı ise kabarık dokunuşlu polyesterden yapılmış bir havlu kumaşı ITM fuarında sergilenecek.

Denim sektörü için KARL MAYER sofistike çözgü hazırlama teknolojisi

KARL MAYER, denim sektörü için çözgü hazırlama konusunda uzmandır. Şirket fuarda, jean üretiminde kullanılmak üzere bir LONG CHAIN BEAMER ve bir BALL WARPER sergileyecek. Ayrıca bir PRODYE indigo boyama makinesi ve DOUBLE VARIO boyama ünitesi de stantta yer alacak.

Slasher (açık en) boyamasıyla, PRODYE S indigo boyama makinesi Türk üreticiler tarafında bir süredir kullanılıyor.  Yeni PRODYE R halat boyama makinesi ilk kez yeni alıcılar buluyor. KARL MAYER fuardaki varlığı, onun daha önceden gerçekleştirdiklerine dayanıyor.  KARL MAYER’in Çözgü Hazırlık İş Birimi Satış Müdürü Dieter Gager; “İndigo boyama makinelerimizle elde ettiğimiz başarıyı geliştirmek ve Türkiye pazarındaki konumumuzu güçlendirmek istiyoruz” dedi. Dieter, komşu ülke İran’dan ve İran’la sınırdaş diğer ülkelerden de ilgi görmeyi beklediklerini açıkladı; “Bölgesel bir fuar olarak ITM fuarı ürünlerimizi sergilemek ve ağ oluşturmak için mükemmel bir platformdur.”

Moda ve kompozitler için tekstil ürünleri

Çözgü örme ve çözgü hazırlama ile birlikte teknik tekstiller, KARL MAYER’in fuardaki üçüncü odak noktası olacak. Şirket, kompozit sektörüne tecrübeli bir partner olarak yer alıyor, ve güçlendirilmiş beton üretimi (buradaki moda kelime tekstil betondur) ve inşaat sektörü için makineler sunuyor. Ve şirket aynı zamanda modaya mix (karıştırma/eşleştirme) getiriyor. WEFTTRONIC® II HKS’de hafif, modaya uygun, atkı beslemeli çözgülü dokumalar üretilebiliyor ve bunlar dikkat çekici giyim koleksiyonlarında kullanılabiliyor.

Tekstil Örme Haberleri

Ekoten örme kumaşta hataların önüne Smartex çözümüyle geçti

Türkiye’nin en büyük kumaş üreticilerinden Ekoten Fabrics, yuvarlak örgü makinesindeki hatalı üretimi %0’a yakın bir orana azaltan Smartex V1...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied